01 března, 2024

.Unikátní aplikace pro mobilní tisk

Společnosti HP a Samsung představily unikátní aplikaci pro mobilní tisk. Jako první budou moci snadno tisknout dokumenty, fotografie a či obsah webových stránek na tiskárnách HP uživatelé nového smartphonu Samsung GALAXY S 4.
HP dnes představilo nové možnosti mobilního tisku, které budou postupně dostupné ve vybraných mobilních zařízeních společnosti Samsung. Nová aplikace pro mobilní tisk přináší uživatelům unikátní možnost snadného tisku na téměř 200 modelech síťových tiskáren HP napříč produktovými řadami HP Inkjet a HP LaserJet.
 
Spolupráce se společností Samsung je dalším z příkladů technologických investic HP, kterými neustále posiluje svoji vedoucí pozici v oblasti mobilního tisku. Nová utilita uspokojí nejnáročnější požadavky dnešních „moderních“ uživatelů na maximálně přizpůsobitelné mobilní tiskové řešení, dostupné prakticky odkudkoli a na vyžádání (on demand).
 
Na rozdíl od jiných aplikací pro mobilní tisk na trhu nevyžaduje utilita vyvinutá společnostmi HP a Samsung žádná nastavení, nástroje, ovladače nebo konfiguraci sítě v telefonu, takže mobilní tisk může probíhat okamžitě a pohodlně. Kromě toho představuje nová tisková aplikace jedno z mála řešení, které umožňuje provádět vysoce sofistikované nastavení tiskárny a rozšiřujících možností tisku, jako například oboustranného tisku, volbu barevnosti, orientace či typu papíru. Tyto a řadu dalších možností dostanou uživatelé smartphonů Samsung k dispozici ve formě vestavěné aplikace, jejímž prostřednictvím bude tisk na cestách mnohem snazší, což ušetří čas (nejen) mobilních zaměstnanců a uživatelů.
 
Nová aplikace pro mobilní tisk se poprvé objeví v nejnovější verzi dnes představeného smartphonu Samsung GALAXY S 4, později během letošního roku bude formou upgradu firmwaru dostupná také v chytrých telefonech Samsung GALAXY S III a Note II – i jejich majitelé tedy získají vestavěnou aplikaci pro bezdrátový mobilní tisk, a to zcela zdarma.
 
Samotný mobilní tisk lze provádět dvěma způsoby: buď využít možnost automatického připojení smartphonu Samsung k HP tiskárně v rámci stejné lokální síti přes Wi-Fi, nebo vsadit na HP technologie pro přímý bezdrátový tisk.(1)
 
„Zákazníci neustále pátrají po dalších možnostech, které by jim pomohly usnadnit tisk z jejich smartphonů a tabletů,“ řekl Stephen Nigro, senior vicepresident pro Inkjet, Printing Solutions a Graphics Solutions Business v divizi HP Printing and Personal Systems Group. „Partnerství se Samsungem je nejnovějším příkladem toho, jak HP neustále zlepšuje možnosti mobilního tisku, aby mohli uživatelé vytisknout cokoli a odkudkoli zrovna potřebují.“
 
Aplikace pro mobilní tisk ze smartphonů Samsung představuje nejnovější vylepšení komplexní nabídky HP, jejíž součástí je mj. také technologie HP ePrint.
 
Nová aplikace pro mobilní tisk pracuje ve třech jednoduchých krocích:
Uživatel nejprve vyberte dokument, fotografie nebo webovou stránku, kterou chce vytisknout,(2) pak zvolí tiskárnu (buď prostřednictvím Wi-Fi sítě nebo napřímo), a nakonec stiskne samostatné tlačítko pro tisk. Aplikace nabízí i další možnosti pro pohodlný mobilní tisk zahrnující např. volbu počtu kopií, formátu, orientace a typu papíru, barevného režimu, oboustranného tisku či náhledu na tiskovou frontu – statut dokončení jednotlivých tiskových úloh.
 
Dostupnost a podpora
Nová aplikace pro mobilní tisk z vybraných smartphonů Samsung je kompatibilní s téměř 200 tiskárnami HP napříč produktovými řadami HP Inkjet and HP LaserJet.(3)
Samostatné tlačítko pro tisk prostřednictvím nové aplikace bude dostupné v nabídce řady aplikací vestavěných ve smartphonech Samsung, např. emailového klienta, prohlížeče webu, galerie fotografií, kontaktů, poznámkového bloku či kancelářského balíku Polaris Office.
 
O společnosti HP
HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

(1) Tato funkce je dostupná pouze ve vybraných modelech.

(2) Mezi podporované formáty souborů pro mobilní tisk patří JPG, PNG, HTML, PDF a MS Office.

(3) Včetně tiskáren HP Deskjet, HP ENVY, HP Photosmart, HP Officejet, HP Officejet Pro, HP LaserJet Pro, HP Color LaserJet Pro, HP LaserJet Enterprise a HP Color LaserJet Enterprise.

 

Autor článku: Ivan Lukáš

 

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která obnášejí rizika, nejistoty a předpoklady. Pokud se taková rizika či nejistoty promění ve skutečnost, nebo se předpoklady HP ukážou jako nesprávné, výsledky společnosti HP a jejích konsolidovaných dceřiných společností se mohou zásadně lišit od toho, co výslovně nebo implicitně vyplývá z takových výhledových prohlášení a předpokladů. Za výhledová prohlášení mohou být pokládána všechna prohlášení, která nejsou historickými fakty, například prohlášení ohledně plánů, strategií a cílů vedení společností pro budoucí kroky; jakákoli prohlášení ohledně očekávaného vývoje, výkonnosti nebo podílu na trhu s ohledem na produkty a služby; očekávané provozní a finanční výsledky, jakákoli prohlášení o očekávání nebo přesvědčení a jakákoli prohlášení o domněnkách, na nichž se zakládá cokoli z uvedeného. Mezi zmiňovaná rizika, nejistoty a předpoklady patří uskutečňování a plnění kontraktů ze strany HP a jejích zákazníků, dodavatelů a partnerů; úspěšnost očekávaných výsledků; vliv makroekonomických a geopolitických trendů a událostí; tlaky konkurenčních firem na HP; rozvoj nových produktů a služeb a zlepšování stávajících výrobků a služeb pro splnění aktuálních potřeb zákazníků; reakce na nově vznikající technologická trendy; realizace kontraktů HP a jejích dodavatelů, zákazníků a partnerů; ochrana duševního vlastnictví a majetku HP, včetně duševního vlastnictví souvisejícího s licencemi třetích stran; integrace a ostatní rizika spojená s obchodními procesy a investičními transakcemi; přijímání a udržení klíčových zaměstnanců, předpoklady týkající se důchodového zabezpečení a dalších náklady související s odchodem zaměstnanců; očekávání a předpoklady týkající se načasování a nasazení programů pro další snižování nákladů, plány restrukturalizace a jejich integrace; důsledky nevyřízených pohledávek, vyšetřování, a sporů; a další rizika, jež jsou popsána v oznámeních společnosti HP podaných americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), včetně výroční zprávy HP na formuláři 10-K za fiskální rok končící 31. října 2012. HP na sebe nebere žádný závazek a nemá v úmyslu tato výhledová prohlášení aktualizovat.

 

Copyright © 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Zde uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. Jediné záruky k produktům a službám HP jsou výslovně uvedeny v záručních prohlášeních, jež jsou dodávána s příslušnými produkty a službami. Žádné zde uvedené informace by neměly být považovány za další záruku. HP nezodpovídá za případné technické nebo redakční chyby nebo opomenutí.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď