23 června, 2024

.HP Inc. přichází s mobilní platformu nové generace

Společnost HP Inc. dnes na konferenci Mobile World Congress odhalila průlomovou novinku, která zásadním způsobem mění práci s počítačem na cestách. Nový mobilní ekosystém je navržený takovým způsobem, aby byl dostatečně univerzální a vyhovoval velkému posunu v trendech toho, kde a jak pracujeme. Zařízení HP Elite x3 s Windows 10 Mobile kombinuje možnosti využití tabletu, notebooku a stolního počítače do jediného přístroje.
 
„Mobilita v komerčním sektoru je zralá pro změnu a ještě nikdy nezažila inovaci v takovémto měřítku,” říká Dion Weisler, prezident a výkonný ředitel společnosti HP Inc. „HP Elite x3 je revoluční mobilní platformou, která umožňuje, aby šla mobilita ruku v ruce s prací na počítači opravdu smysluplně. Společně s našimi silnými partnery posouváme odvětví kupředu a měníme příslib mobilní produktivity, daný našim zákazníkům, v realitu.”
Dnes jsou lidé při práci nuceni spoléhat na vícero technologií a zařízení. Díky novému zařízení Elite x3, silným partnerům v prodejním kanálu a nejnovějším pokrokům z dílen společností Microsoft, Qualcomm Technologies Inc. a Salesforce, přináší HP novou generaci práce na počítači, při níž se mobilita potkává s produktivitou PC v jediném zařízení.
 
„Windows 10 byl postaven pro éru ještě osobnějšího používání počítačů, kdy vaše uživatelská zkušenost, obsah a data cestují společně s vámi,” říká Satya Nadella, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Společně s partnery jako jsou HP a Qualcomm se zaměřujeme na to, aby byli naši zákazníci produktivní, ať jsou kdekoli a pokračujeme v našem předsevzetí umožnit každému člověku a organizaci na této planetě dosáhnout více.”
„Nový procesor od Qualcommu v kombinaci s vedoucí pozicí HP na trhu počítačů pro firmy posunuje používání počítače do budoucího věku,” říká Steve Mollenkopf, výkonný ředitel společnosti Qualcomm Incorporated. „HP na phabletu HP Elite x3 inovativně používá náš procesor Snapdragon 820 s LTE, přičemž využívá jeho výhod vysokého výkonu a malé spotřeby energie k dosažení uživatelské zkušenosti podobné té na PC.”
„Rychlost je novou měnou v byznysu a nutí každou společnost vybavit své uživatele nástroji, aby svou práci mohli vykonávat kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení,“ říká Marc Benioff, prezident a výkonný ředitel společnosti Salesforce. „S hrdostí a v partnerství s HP vkládáme nejpoužívanější CRM platformu na světě a mobilní aplikaci Salesforce1 do rukou každého uživatele zařízení HP Elite x3.”
„Myšlenky, které HP vložilo do zařízení Elite x3 jsou velmi propracované a inovativní,” říká Tom Richards, výkonný ředitel společnosti CDW. „Už samo o sobě je Elite x3 působivé zařízení, ovšem skutečným průlomem je zde ekosystém jeho příslušenství, který umožňuje bezproblémovou uživatelskou zkušenost napříč počítačovými platformami, nabízí řešení za hranicemi konceptu Bring Your Own Device a transformuje mobilní workflow.”
 
(1) Všechna zařízení v jednom
Elite x3 je prvním mobilním zařízením vyvinutým pro firemní použití, které přináší bezproblémové spojení produktivity phabletu, notebooku a stolního počítače v jediném přístrojii. Díky funkci Continuum ve Windows 10 umožňuje Elite x3 plynulé přechody mezi režimy telefonu a stolního počítače. Uživatelé mohou Elite x3 propojit s jeho ekosystémem příslušenství, takže dosáhnou produktivity desktopu a notebooku při současném zachování mobility na cestách, typické pro výkonný phablet. Elite x3 také využívá biometriku k odemykání zařízení – a přidává tak další vrstvu zabezpečení pro podnikové zákazníky.
„Průzkumy mezi našimi zákazníky nám říkají, že existuje skupina firemních zákazníků, jejichž poptávka po mobilitě a zároveň produktivitě PC dosud nebyla vyslyšena,” řekl Michael Park, viceprezident a generální ředitel divize Mobility ve společnosti HP Inc. „HP Elite x3 je směr, kam vidíme, že se budoucnost práce s počítačem ubírá – jediné zařízení, které může skutečně sloužit jako všechny druhy zařízení; moderní technologické řešení pro mobilní pracoviště spojené s většími výhodami pro IT oddělení.”
Zařízení Elite x3 nabízí jedinečnou uživatelskou zkušenost díky výkonu procesoru Snapdragon 820, operačního systému Windows 10 Mobileiii s funkcí Windows Continuum2, volitelné dokovací stanice HP Desk Dock, volitelného příslušenství Mobile Extender a umožňuje lidem pracovat způsobem, jakým chtějí, bez ohledu na místo. Uživatelům se také určitě bude líbit snadnější a rychlejší nabíjení díky technologii Qualcomm® Quick Charge™ 3.0.
Dokovací stanice Desk Dock poskytuje při práci s Elite x3 uživatelskou zkušenost plnohodnotného stolního počítače. Obsahuje DisplayPort pro připojení externího monitoru, dva porty USB-A a USB-C™ pro lepší konektivitu ve firmě a port pro ethernetový kabel pro bezproblémové rozložení uživatelské produktivity na pracovním stole. Elite x3 dokuje v režimu na výšku v pohodlném pozorovacím úhlu při sezení za stolem. Dok rovněž podporuje připojení Elite x3 v ochranném obalu i bez něj.
Příslušenství HP Mobile Extender vytváří uživatelskou zkušenost notebooku díky displeji s úhlopříčkou 12,5 palce (31,7 cm) a téměř neexistujícím rámečkem. Váží zhruba 1 kg. Na příslušenství Mobile Extender nejsou z důvodu zvýšení zabezpečení uložena žádná data a všechny aplikace, hesla a soubory jsou spravovány a uloženy přímo v zařízení Elite x3.
 
(2) Nová úroveň pracovní mobility s robustním ekosystémem řešení
Zařízení Elite x3 rovněž dovoluje uživatelům pracovat s jejich oblíbenými a spolehlivými aplikacemi. HP Workspaceiv – katalog aplikací navržený HP k snadnému přístupu k virtualizovaným aplikacím – usnadňuje jejich snadnější použití. HP Workspace na zařízení Elite x3 vytváří virtuální PC a dává uživatelům přístup ke katalogům x86 aplikací spravovaných firmou díky virtualizovanému řešení. Uživatelé pak mohou těžit z rychlého přístupu k těmto aplikacím, který jim při použití příslušenství Desk Dock and Mobile Extender umožňuje plnohodnotná klávesnice a myš; ty nejsou běžně k mobilním zařízením dostupné.
Platforma Elite x3 může potenciálně změnit to, jak společnosti mohou fungovat při použití pouze jednoho zařízení. Společnost HP uzavřela partnerství se Salesforce, poskytovatelem nejpoužívanější platformy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) na světě, a společně na každé zařízení Elite x3 předinstalovali aplikaci Salesforce1v. Salesforce1 zavádí nový standard pro CRM a umožňuje uživatelům vykonávat jejich práci ze svých mobilních zařízení díky nástrojům fungujícím v cloudu, díky čemuž mají veškerá data v reálném čase neustále po ruce. Nyní mohou obchodní zástupci užívat zařízení Elite x3 a aplikaci Salesforce1 ke správě a aktualizaci veškerých svých zákaznických a CRM dat rychleji než kdy dřív a provádět nezbytné úkony k úspěšnému byznysu i na cestách.
 
Celý svět je vaší kanceláří s novými mobilními tiskárnami
Společnost HP také uvedla dvě nové mobilní tiskárny, které přinášejí absolutní přenosnost pro profesionály na cestách. Mobilní tiskárny HP OfficeJet 200 a HP OfficeJet 250 All-In-One jsou kompaktní, lehké a nabízejí extra dlouhou výdrž baterie, rychlý tisk a nejvyšší stránkovou výtěžnost ve své tříděvi. HP OfficeJet 200 umožňuje jednoduše tisknout, kdekoli se vede obchodní jednání, z notebooků, chytrých telefonů nebo tabletů díky technologii Wi-Fi Directvii. Ta uživatelům umožňuje připojit se k tiskárně bezdrátově i při nedostupnosti jakékoli sítěviii,ix. HP OfficeJet 250 je mobilní all-in-one tiskárna pro uživatele, kteří potřebují tisknout, skenovat a kopírovat na cestách. Navíc se může pochlubit zvýšenou produktivitou díky 10stránkovému automatickému podavači papírů (ADF) a snadným bezdrátovým tiskem díky technologiím Bluetooth® Smartx a Wi-Fi Direct. Obě tiskárny obsahují vestavěnou vyměnitelnou baterii, síťový adaptér a podporu nabíjení jak ze sítě, tak i prostřednictvím USB.
 
(3) Ceny a dostupnostxi
Zařízení HP Elite x3 by mělo být k dostání v letních měsících; skutečná cena zařízení, jeho ekosystému příslušenství a předplacených služeb bude sdělena později.
Tiskárna HP OfficeJet 200 Mobile Printer by měla být dostupná v květnu za cenu €279.
Tiskárna HP OfficeJet 250 Mobile All-in-One Printer by měla být dostupná v září za cenu €349.
 
Product Color HP Graphite
Available Operating System Windows 10 Mobile 1
Processor Family Qualcomm® Snapdragon® 800 series
Available Processors 2 Qualcomm® Snapdragon 820 (2.15 GHz, 4 cores)
Chipset Qualcomm® MSM8996
Memory 4 GB LPDDR4 SDRAM (onboard)
(Onboard memory not customer accessible/upgradeable. Dual channel x32 PoP 32Gbit.)
Internal Storage 64 GB eMMC 5.1 3
Display 5.96″ diagonal WQHD (2560 x 1440) AMOLED multitouch display with Corning® Gorilla® Glass 4 and anti-reflective coating 7
Available Graphics Qualcomm® Adreno 530 GPU (integrated in Qualcomm Snapdragon 820 processor)
Audio 2 Stereo speakers (one with earpiece); 3 integrated omni-directional microphones with HP Noise Cancellation Software; 1 external microphone
(from headset jack); Snapdragon Audio+ support; Audio by B&O PLAY
Wireless Technologies 802.11a/b/g/n/ac (2×2) WiFi and Bluetooth® 4.0 LE combo (Miracast supported); NFC; WWAN: 2G/3G/4G, LTE-A with carrier aggregation 4,5,6,13
Expansion Slots 1 microSD (Expandable up to 2 TB)
Ports and Connectors One 3.5 mm 3 and 4 pole headphone jack; 1 USB 3.0 Type-C™ connector; Dual nano SIM or nano SIM + microSD card via 3 -in-2 card tray; Pogo
pins
Camera 16 MP FHD rear-facing camera, 8 MP FHD front facing camera and Iris camera 7
Available Software HP Workspace; HP Device Hub; HP Registration and device onboarding; Adobe® PDF Reader 9
Security Management Elite x3 device has dual biometrics with Iris recognition and Fingerprint reader, FIPS 140-2 cryptography; Qualcomm processor includes Secure
Boot, 128-bit key Unified Image Encryption, 256-bit key Full Disk Encryption, Anti roll back and fTPM 2.0 security; Windows 10 includes 128 key
Bitlocker encryption and Enterprise grade VPN 8
Dimensions 3.29 x 0.31 x 6.36 in  83.5 x 7.8 x 161.8 mm
Weight Starting at 0.43 lb  Starting at 195 g
Power 10 W 5V/2A adapter   Non-removable 3.85V battery pack; 4150 mAh Li-ion polymer
Sensors Ambient light sensor + proximity combo; Accelerometer + gyro; eCompass; Pressure; Hall effect; NFC; GPS
Energy Efficiency Compliance ENERGY STAR® certified, EPEAT® Gold registered where applicable. EPEAT registration varies by country. See www.epeat.net for registration
status by country.
Durability features Designed to pass IP 67, providing seals against liquid and dust ingress to IP 67 rating.10; Designed to pass MIL-STD 810G testing.11
 

Autor článku: Petra Miterová

 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď