19 května, 2024

iPad Mini

Přestože Steve Jobs loni definitivně opustil dnes již světoznámou společnost značky Apple a na jeho místo nastoupil Tim Cook, který tuto funkci zastával střídavě už i v minulosti, nezaznamenala společnost žádné ztráty. Apple je symbolem nejen kvalitních produktů, ale je to velmi dynamicky se rozvíjející společnost. Jejich výrobky byly na trhu vždy jedny z nejdražších a přesto se jim podařilo prorazit.
Od roku 2009 vzrostla cena společnosti o více než 600% a je téměř jisté, že si akcionáři nemnou ruce naposledy, protože cenné papíry zřejmě ještě podraží a navíc se společnost rozhodla vyplatit svým akcionářům dividendy.
Koncem roku se očekává, že přijde na trh další iPhone 4S. Novinky se očekávají i v oblasti Smart TV, který by měl způsobit převrat v pohledu na TV. V neposlední řadě je zde další novinka iPad Mini, který by mohl společnosti vydělat další peníze a udržet ji na špici. Jeho konkurentem je snad jen Amazon Kindle Fire, který má podporu různých služeb jen v USA (zdarma filmy, knihy, hudba apod.), ale u nás stejně téměř nic nefunguje. Výhodou je možnost hraní her. Bylo zjištěno, že téměř 1/4 uživatelů těchto zařízení si hraje nějaké hry téměř každý den. Nevýhodou velkých iPad je rychlé vybití baterie a proto slibuje iPad Mini dlouhý provoz.
V poslední době sledujeme na mobilním trhu čím dál tím tenčí a lehčí výrobky. Stop tomuto trendu udělalo Apple, protože se do tak tenkých produktů nevejdou dostatečně silné baterie. Všechny tyto pravidla však nesmějí být na úkor designu. Amazon Kindle Fire hraje poměrně nízká cena a tak lidé, kteří jej používají hlavně pro internet, email a podobně, zřejmě po Apple nesáhnou.
Přesto v prodeji tabletu ovládá Apple větší polovinu trhu a je tak před společností Samsung.
Proti uvedení na trh iPad Mini byl Steve Jobs, jeho velikost se mu zdála být příliš malá a dle jeho názoru nemá žádnou budoucnost. Tim Cook má nyní zcela jiný názor, dobře však ví, že uvádění nových produktů za každou cenu je kontraproduktivní a je dobré mít podporu celé korporace.

www.tabletmaniak.pl

Související příspěvky

Zanechte Odpověď