15 června, 2024

Alkohol pod kontrolou

O alkoholu a jeho škodlivosti se už napsaly stohy knih a o ústních projevech ani nemluvě. Alkohol má ale vliv nejen na naše zdraví, ale nejednomu z nás zničilo rodinu či společenské postavení. O tom co si o alkoholu myslí drtivá většina lidí není potřeba dlouze mluvit, stačí nakouknout do místních restaurací.
Nedokážeme-li si život bez alkoholu představit, pokusme se alespoň hlídat si únosnou míru jeho pití. A s tím vám může pomoci třeba aplikace AlcoDroid pro chytré telefony, která nám pomůže sledovat spotřebu alkoholu a hladinu alkoholu v krvi.

Jde o takový deníček a jestli do něj zapíšete vše, co vypijete, nejenže dostanete zpětnou vazbu o tom, jak vám stoupá či klesá hladina alkoholu v krvi v čase, ale pokud si nastavíte sledování nákladů v čase, můžete sledovat i výdaje za alkohol. Nesmíte však zapomenout vyplnit i cenu. K dispozici jsou náklady denní, týdenní a měsíční i celkové. Snadno zjistíte, jak velkou díru dělá alkohol ve vašem rozpočtu.
Na základě zapsaných nápojů uvidíte aktuální hladinu alkoholu v krvi vč. vývoje hladiny v grafu, kde se odhadem i dozvíte, kdy vystřízlivíte. Můžete si tedy i nasimulovat jak bude probíhat např. dnešní večer a zda budete moci ráno sednout za volant.

Jednotlivé funkce:

  • zobrazovat, editovat a exportovat deníček,
  • zobrazovat denní, týdenní a měsíční spotřebu v grafech a tabulkách,
  • nastavit „cíl“ – stanovit si limit na spotřebu alkoholu (např. 30 gramů čistého alkoholu za den) a sledovat, jak svůj cíl dodržujete,
  • vytvořit si vlastní seznam „předvoleb“ pro rychlé vkládání oblíbených nápojů,
  • připíchnout nejčastěji konzumované nápoje na hlavní obrazovku,
  • podělit se o svá data na Facebooku, prostřednictvím zpráv apod.

Jako ale vše, co pracuje jen na základě zadávání, ani zde nelze této kalkulačce věřit bezmezně, protože každý máme jiné spalování a určit přesnou hladinu alkoholu jen na základě výpočtu zkonzumovaného alkoholu dost dobře nejde. Pro lepší výsledky je dobré si zadat i detailní zadávání, které počítá i s jinou absorpcí alkoholu díky tomu, že máte plný žaludek. Pokud máte možnost si alespoň občas dýchnout do měřícího přístroje, můžete si podle výsledků nakalibrovat rychlost metabolismu v aplikaci.

Čím poctivější k sobě budete, tím zajímavější informace nakonec získáte. Mimo statistik, které zaznamenají vaši průměrnou konzumaci alkoholu nebo vaše alkoholové úlety, jsou v aplikaci i grafy 7 denního a 30 denního průměru, které mohou odhalit, zda vaše spotřeba alkoholu klesá nebo naopak stoupá.

Zdroj: https://play.google.com

Související příspěvky

Zanechte Odpověď