18 května, 2024

.Silvestr s dětmi: ano nebo ne?

ohňostrojVánoční svátky utekly do dáli a nezadržitelně se přiblížil poslední den v roce – Silvestr. Chystají se bujaré oslavy konce jednoho a začátku nového roku. Lidé znovu berou útokem obchody s potravinami a doplňují zásoby, chystají zábavnou pyrotechniku a jiný program na celonoční oslavy. A co rodiče s dětmi? Také se chystají slavit Silvestra? To zjišťoval průzkum, který mezi více než tisíci uživatelkami provedl web www.modrykonik.cz.

Před dětmi“ a „po dětech

Časté dělení toku času u rodičů s menšími dětmi. Je zkrátka mnoho radovánek, které si dospělí dřív dopřávali a nyní si je dopřát nemohou nebo jen obtížněji, upraveně, zkrátka jinak.
Ačkoliv radost z dětí je jistě veliká, některé úpravy dosavadních zvyků mohou být trochu bolestivé. Jedním z těchto zvyků je oslava Silvestra. Kdo nemá hlídání, musí zkrátka běžné zvyklosti trochu revidovat. Jak tedy letos bude poslední den roku v rodinách s dětmi probíhat?

Téměř tři čtvrtiny maminek s dětmi se chystají slavit Silvestra. A to tak, aby i dětem závěr roku co nejvíce přiblížily a zpříjemnily. Ve více než polovině případů se sejdou s jinými rodinami s malými dětmi, připraví dětem speciální pohoštění a vlastní oslavu. Zhruba 20 % prostě vezme děti s sebou na oslavy dospělých, zvláštní program jim chystat nebudou.
 

Oslava? Za 1000Kč nebo 5000 Kč!

Velice zajímavě odpovídaly respondentky na webu www.modrykonik.cz na otázku, kolik peněz hodlají do oslavy Silvestra investovat. Zatímco 42 % dotázaných se nechystá utratit za oslavy pro celou rod

Silvestr

inu více, než 1000 Kč, celých 38 % stanovilo horní hranici svých výdajů až na 5000 Kč.
 

Spát? Později!

Silvestrovské oslavy už jaksi z podstaty trvají dlouho do noci. A zůstat déle vzhůru mají většinou povoleno i děti, zejména ty školkové a starší. Zatímco 46 % maminek ukládá děti do postelí jako obvykle, více než polovina povoluje výjimečně delší ponocování. Přibližně čtvrtina maminek pošle děti do postele maximálně ve 22:00, dalších 12 % před půlnocí a více než 15 % si s dětmi ťukne o půlnoci na přivítání nového roku, podívají se společně na ohňostroje a teprve pak jdou spát.
Na Nový rok je volný den, takže výchylku z běžného režimu mají děti šanci dorovnat. Do škol a školek se navíc často chodí ještě o nějaký den později. Letos dokonce až v pondělí 6. ledna, proto není potřeba mít z ponocování hrůzu, času na dospání bude opravdu dost.

Autor článku: Petra Miterova

www.modrykonik.cz

Související příspěvky

Zanechte Odpověď