23 června, 2024

Po svatbě je vše jinak  

budoucnostProč může být po svatbě vše jinak? Změna v životě nese pravidla a pravidla nesou změnu. Z času na čas se objeví nějaké rádoby rady a pravidla pro vdanou ženu.  Když pravidla, tak proč v tomto století ještě dělit pravidla pro ženy a pravidla pro muže. Pro jakékoli soužití dvou lidí jsou nějaká pravidla potřebná a vůbec nemusí jít o manželství.  Život u rodičů se naprosto liší od každého dalšího života, protože rodiče nám často odpustí i věci, které nám pak už neodpustí nikdo jiný.

Jak poznáme, že jsme na manželství zralí?

Mezi důležité věci při vstupu do života dospělých není svatba, ale třeba schopnost odložení krásného svetříku zpět na věšák butiku, protože je potřeba zaplatit nějaké složenky. Pokud jsme schopni si uvědomit, že složenky mají prioritu před požitky, tak jsme zralí pro vstup do samostatného života. Je to ale jen první krůček.
Přistupujte ke svému novému domovu jako při budování společné firmy a vše co je dobré pro „firmu“ je dobré pro vás. Než cokoli uděláte, představte si, jak byste se cítili, kdyby totéž udělal váš partner.
Od této chvíle zapomeňte na slůvko  a nahraďte jej my, i když i dále budete fungovat jako dvě individuality. Od této chvíle se žádné z vašich rozhodnutí nebude týkat jen vás, ale i vašeho partnera ať už je to dovolená nebo pobyt v posilovně, protože budete-li i dále rozhodovat samostatně, tak se vaše cesty začnou rozcházet.

Nevěra

Jedno ze základních pravidel, které většina partnerů po vás bude chtít, je věrnost.
Psychologové říkají, že ve vašem bezprostředním okolí se pohybuje sto až dvě stovky vhodných partnerů a je jen otázka času, kdy a zda se s nimi potkáme tzv. z očí do očí. Cestou životem tedy na některé narazíte přímo a některé jen bez povšimnutí minete, protože nenastane vhodná chvíle k bližšímu poznání. Chcete-li ale dostát svým závazkům věrnosti, pak je dobré si uvědomit, že jsou zdánlivě nevinné situace, které vás k této tzv. „vhodné“ osobě poposune ještě trochu blíže. Je to např. tanec.

Hloupost?

Představte si situaci, že je třeba večírek, kde se vám někdo hodně líbí. Nestane se nic a za týden na tu osobu zapomenete. Pokud s ní ale protančíte pár intimních tanečků, už vám uvízne v hlavě a budete chtít jít zase o krůček dále.
Někdy ale vy sami svému partnerovi „nahrajete na smeč“.  Ve snaze nenechat svou kamarádku bloumat nočním městem ji „půjčíte“ svůj protějšek na doprovod domů. Nebo opačně, muž se opije takovým způsobem, že jeho partnerku musí domů doprovodit přítel. Jste si opravdu jisti, že to není ta poslední jiskřička, která mezi nimi nezažehne plamínek?

manželstvíPéče o vzhled

Po nějakém čase se do vztahu začne vkrádá: „však to je dobré“. Než před svého partnera ale předstoupíte, nečesaní, nemytí, případně neholeni a nelíčeni, zamysleme se, zda bychom takto šli na rande. Pokud ne, tak rychle do koupelny.
Stejné je to s tím, co máte právě na sobě. Často se probíráte skříní plnou oblečení a je vám líto to či ono vyhodit, protože „to je ještě na doma dobré“. Nechali byste si to na sobě i kdyby přišla návštěva? Myslím, že budete hodně rychle rozhodnuti, zda tu či onu věc zachovat či ne.

Spory

Ať už se snažíme jakkoli, tak v každém vztahu dojde k nějaké rozepři. To nejhorší, co byste mohli udělat je to, že si budete nechat radit od svých kamarádů či rodičů. Budete-li si vytrvale stěžovat na partnera svým rodičům, začnou ho nesnášet, protože „ON ubližuje mému dítěti“ a to se posléze odrazí i ve vašem partnerském životě. Když už tam musejí rodiče figurovat, tak jsou pro tyto účely vhodnější rodiče partnera. Mohou vám poradit jak na něj, abyste problém vyřešili. Je ale potřeba našlapovat opatrně, protože oni své dítě milují, ať už vám udělalo cokoli.
Je dobré si postěžovat, protože se vám uleví, ale nikdo nezná všechny souvislosti vašeho sporu, aby mohl být soudcem. Nezná je ani další člen společné domácnosti. Jsou věci, které víte jen vy sami a jen vy sami můžete být soudcem v dané situaci.
Při častém stěžování hrozí, že časem úplně zapomenete, všechny partnerovy kladné stránky a už ani nebudete vědět, proč jste si ho vlastně vzali. V hlavě vám budou znít jen jeho nedostatky.
Ve vztahu není nelze neustále vyhrávat ani neustále ustupovat. Když ve sporu nechce ani jedna strana ustoupit, je lépe odložit spor na později. Jděte ven, utřiďte si myšlenky, pokuste se na to podívat z pohledu partnera a pokud jste se mýlili, nestyďte se to přiznat.

Oběť
Jedna z nejhorších rad, kterou vám může někdo dát, je ta, že pokud se vdáte či oženíte, tak je se musíte přizpůsobit a obětovat pro rodinu. Výjimkou by bylo, že jste tak trochu masochisticky zaměřeni, a vše co dělá šťastným partnera, dělá šťastným i vás.
Vstřícnosti má velmi jemnou hranici. Jakmile začnete tyto drobné oběti dělat se zaťatými zuby, tak s tím HNED přestaňte. Z počátku to děláte z dobré vůle, pak ze setrvačnosti, a nakonec se skřípěním zubů. Váš vztah se s každou další obětí zhoršuje a až budete stát před rozvodovým soudem, tak bude partner nechápavě kroutit hlavou: „Ale proč, … vždyť jsme měli tak krásné manželství“.  Je dost pravděpodobné, že mu nikdy nedojde, že krásné bylo jen pro něj, protože vy jste zapřeli své vlastní já. Vzájemné oběti v přiměřené míře sice udělá váš vztah šťastnější, ale nic se nemá přehánět.
Naučte se partnerovi říkat, co vám vadí a co nechcete dělat. Nečekejte až si vaše touhy vyčte ve hvězdách.
 

Intimnosti

Nikdy nezapomínejte pro každodenní starosti na intimnosti. A nejde jen o sex. Jde i o různé škádlení, které nelze provádět v přítomnosti třetí osoby, ale navozuje správné erotické napětí. Může jít o vteřinové doteky i dlouhá obětí třeba u sledování televize. Pokračujte tam, kde jste skončili na posledním rande. Respektujte však odmítnutí, když třeba zrovna partner hovoří se svým šéfem. Žádná intimnost nesmí být vymáhána a ucítíte-li sebemenší odpor, ihned bez nějakého výrazu uraženosti přestaňte a počkejte na jinou vhodnou chvíli. Časem se podle partnerových reakcí, naučíte vhodné okamžiky rozpoznávat sami.

A jak se jmenují jednotlivá výročí

  1. bavlněná svatba   2. papírová svatba   3. kožená svatba   4. květinová svatba   5. dřevěná svatba 6. železná nebo plechová svatba   7. vlněná nebo měděná svatba   8. bronzová svatba   9. měděná nebo hliněná svatba
  2. cínová nebo růžová svatba  11. ocelová svatba   12. hedvábná svatba   13. krajková svatba   14. slonovinová svatba   15. křišťálová svatba nebo skleněná svatba
  3. porcelánová svatba   25. stříbrná svatba
  4. perlová svatba   35. plátěná nebo korálová svatba
  5. rubínová svatba   45. safírová svatba
  6. zlatá svatba   55. smaragdová svatba
  7. diamantová svatba   65. kamenná nebo železná svatba
  8. platinová nebo svatba milosti   75. svatba korunovačních klenotů

Související příspěvky

Zanechte Odpověď