24 července, 2024

Umělé nehty

nehtyProč umělé nehty? Každá nastávající nevěsta chce být ve svatební den tou nejkrásnější . I když běžně ke kadeřníkům nechodí, v tento den si jej odpustí jen málokterá. Stejné je to s ošetřením nehtů. Manikúra proto patří mezi nejoblíbenější ošetření, které nevěsty podstupují. S tím souvisejí i umělé nehty.

Tato služba je v současné době mezi ženami tak populární, že se zdá, že nemá žádné zápory a má pro ženu jen pozitivní přínos. Bohužel má i řadu nevýhod.

Výsledný dojem

Nehty mohou být bohatě malované s dodatkem krystalů a dalších drobností. Hlavní výhodou je, že nově udělané nehty dodají rukám pěkný, čistý, zdravý vzhled. Umělé nehty se doporučují zejména tam, kde vlastní nehty nejsou moc pěkné, jsou malé, nebo nesouměrné.

Lepení nehtů

Postup při lepení umělých nehtů je poměrně jednoduchý, snadno proveditelný, a dostupnost tvarů je bohatá. Lze si snadno vybrat tvar, který se bude k dané příležitosti perfektně hodit.

Před přilepením nehtů je nutno přírodní nehty po celé ploše obrousit, aby lepidlo lépe drželo. Je potřeba to udělat hodně jemně, protože se může poškodit lůžko nehtu a následnému zánětu.

nehtyPotom nehet důkladně očistíme od jemných částeček a můžeme umělý nehet nalepit.

I zde je problém, že lepidlo změkčí vaše přírodní nehty a tím je nenávratně poškodí. Mimo to, si tento zásah může vaše tělo vysvětlit jako útok na nehet a snaží se vše co nejrychleji vyléčit. Nehty začnou růst rychleji. Rychle odrůstají i uměle nalepené nehty a rychle se blíží doba, kdy je budete muset odstranit.

Nejhorší část celého tohoto procesu nastane po jejich odstranění. Zjistíte, že vlastní nehty máte poničené. V této chvíli tělo zahájí další obranný proces. Nehty začnou růst pomaleji, protože celý nehet musí být přestavěn.

Život s nalepenými nehty

Na umělé nehty musíte být opatrná, abyste o některý nehet nepřišla v nevhodnou chvíli. Veškerá manipulace s věcmi denní potřeby je s umělými nehty problematická. Zvednout ze země např. minci je zpočátku téměř nemožné. Na nehty je potřeba si nejdříve zvyknout. Zpočátku by nové nehty neměly být moc dlouhé. S tím, jak nehty porostou, si na ně postupně zvyknete a časem už vám překážet nebudou.

Co na to muži?

Ne všichni muži mají rádi dlouhé, i když dobře upravené nehty. Asi by se měla žena se svým partnerem poradit a vzhled nehtů přizpůsobit i jeho názoru. Zejména, když do toho jdete poprvé.

Byla by škoda, si např. pokazit svatební den takovou maličkostí. Předejdete tak možná nepříjemnému zklamání a nedorozumění! Hlavně si to neberte osobně.  Asi byste byly dost šokované, kdyby si váš nastávající ve svatební den oholil knír, nebo si na hlavě vytvořil kohouta.

 

Další příspěvky v této kategorii

Související příspěvky

Zanechte Odpověď