18 května, 2024

Intimní hygiena vašeho partnera

Taky jste si všimli zajímavého momentu ve filmech, kdy dva přijdou do hotelového pokoje, žena se odebere do sprchy a muž na ni čeká v posteli? Taky máte pocit, že i muž tu sprchu nepotřebuje? A co říkáte na slogan, že správný muž musí smrdět? Ať už je to jakkoli, hodně mužů má ve zvyku dělat kompletní hygienu spíše ráno než večer. Ženy to však obtížně akceptují a může to vést až k frustraci a odcizení partnerů.
Je zvláštní, že jde-li někdo na své první rande, tráví hodiny ve sprše, utratí spoustu peněz na nejkrásnější vůně. Zve-li si pak partnera domů, nezapomene na WC osvěžovač, vonné sáčky do skříní, osvěžovače bot, vonné tyčinky, případně esenciální oleje atd.

Zápach z nemytého těla je pro dnešního civilizovaného člověka nepříjemný ba dokonce odpuzující. Přesto je hodně těch, kteří mají nevalné hygienické návyky. Mnohdy to ani není vinou špatných výchovných návyků, velmi často může jít o pravý opak. Některé děti se v dospělosti „mstí“ svým rodičům, protože dle jejich názoru šlo v dětství o přehnané sekýrováni spojené s osobní očistou. Mýdlu pak vyhlásí embargo a partneři mají problém.

Pro mnohé je ale hygiena velmi důležitá, a to zejména ve chvíli, kdy má dojít k intimnímu styku. Při nedostatečné hygieně intimních míst pociťují ti čistotnější stud, neklid a napětí. Místo skvělého prožitku krásných okamžiků, se mozkem prohánějí hrůzné myšlenky, zda partnera neobtěžuje nepříjemný zápach.
Obvykle si to muži nechtějí připustit, ale problematika hygieny se týká obou partnerů. Pro většinu žen není přitažlivý ani nejkrásnější muž, kterému ošklivě páchne z úst, má mastné vlasy, nebo se dva týdny nepřevlékl.
Spolužití dvou takto odlišných osob, které zahrnuje velmi osobní kontakt, je ještě složitější. Trvalý vztah rozhodně nemůže fungovat při zanedbávání osobní hygieny jedním z partnerů.

Jak tedy říci svému partnerovi, že vám to vadí?

Rozhodně by toto téma mělo ve vztahu zaznít, jinak se vám stane ze života noční můra. Má-li partner špatné návyky, měl by mu to ten druhý jemně naznačit. Je hodně důležitý takt, abychom se partnera nedotkli.
Problém nastane tehdy, když se vaše požadavky vědomě stanou nevyslyšenými. Rozhodně byste neměli ustoupit ze svých požadavků a nepřejít k intimnostem, pokud nemáte z partnera dobrý pocit. Čím dříve s tím začnete, tím rychleji se tento rituál zažije i partnerovi. Sex je záležitostí obou partnerů, a ne dobročinný podnik.
Protože ke většině intimností dochází ve večerních hodinách, je důležité, aby i hygiena probíhala hlavně v tomto čase. Vyčistit si zuby a osprchovat se je sice dobré, ale neměli bychom zapomínat ani na záhyby v intimních oblastech, a to nejen u žen. Myslíte-li si, že jste nic nezanedbali, neváhejte sami sebe očichat a ochutnat. Možná vás tato rada může vyvést z míry, ale copak vás váš partner neochutnává taky? Proč tedy nezačít sami u sebe?
Na druhé straně existují ženy, pro které je pach potu silně erotický. Mají pocit, že muž je bojovník, který se vrací z boje, je sexy a má tu nejpřitažlivější vůni na světě. Poskytuje ženě mnoho příjemných zážitků a vzrušující sexuální stimul.

Je proto velmi důležité hovořit s partnerem o našich pocitech slastí a nelibostí. Nesnášíme-li, když partner chodí do postele ve špinavých ponožkách nebo s neumytými zuby, řekněte mu o tom. V opačném případě totiž může váš odpor k němu zvolna narůstat. Postupně rostoucí odpor pak zvětšuje odcizení mezi partnery. Někdy stačí jen delikátní upozornění na problém, partner si všimne, že nás to obtěžuje a bude respektovat naše potřeby. Snažme se však o věci mluvit tak, abychom neurazili důstojnost partnera. Pokud jej neponížíme, snadněji dosáhneme dohody.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď