24 května, 2024

Kontroverzní škola v Malajsii

stařecMalajsie je opravdu pestrobarevná země. Má třináct států a jsou zde zastoupeny etnické skupiny, jako jsou Indové, Číňané či potomci lovců lebek z Kalimantanu. V Malajsii je 58 % obyvatel muslimů. Polygamie je zde legální a muž si může vzít až čtyři manželky. Pokud jde o sexuální výchovu, je Malajsie považována za zaostalou zemi. Nyní malajská skupina žen založila klub poslušných manželek.

Organizace si klade za cíl spojit muslimské ženy

Primární povinností manželky je „děvka do postele“. Cílem organizace je, preventivní léčba nemoci dnešní doby, kterou je nevěra, alkoholismus a domácí násilí. Organizace údajně spojuje už 800 malajských žen. Členky však mohou vyznávat různé náboženství , nejen islám.

„Všeobecně se vychází z toho, že dobře vychovaná žena by měla být cudná a jejím hlavním úkolem je starost o děti, aniž by se kdokoli zabýval tím, zda plní i sexuální potřeby svého manžela,“ – říká Rohaya Mohamed, viceprezidentka klubu, v rozhovoru news.com.au. – „zatím co by žena měla být hlavně dobrou sexuální společnicí svého muže“.
Podle paní Mohamed by se o této oblasti života nemělo mlčet, protože je to velmi důležitá součást manželství.

„Žena musí umět hlavně dokonale uspokojit svého manžela, proto by měla být v posteli děvkou.“ – říká 46-letá viceprezidentka, jejíž manžel má další tři manželky.ženaPrvní setkání klubu se konalo v Kuala Lumpur, hlavním městě Malajsie. Této akce se zúčastnilo více než 1.000 hostů. Akce byla spojena se svatbou 10 párů. Každá nevěsta byla samozřejmě členkou klubu poslušných manželek.

Malajské aktivistky bojující za práva ženy však namítají, že vytvoření klubu poslušných manželek je krokem zpět v úsilí o rovnoprávnost mezi pohlavími.
„Nemůžeme se vrátit opět do jeskyně, kam si muž zatáhl ženu za vlasy.“ – říká šéfka organizace Maria Chin Abdullah. – „Musíme podporovat hlavně styl myšlení, ve kterém je žena více než jen sexuální hračka mužů.“

Související příspěvky

Zanechte Odpověď