15 června, 2024

Dna (polymeráza)

dnaDna je nemoc králů, protože vzniká z tzv. neukázněné životosprávy. Ke zlepšení stavu pomáhá snížená konzumace alkoholu, červeného masa, krevních výrobků, hub a naopak zvýšená konzumace čisté vody, ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva.
Rovněž se snažte se nekombinovat léčbu, která jde proti sobě, např. soda (zásaditá) a citron (kyselina).

Lněné semínko (drcené) má schopnost snížit hladinu kyseliny močové. Jezte 1-2 polévkové lžíce denně.

Nebo: Soda bikarbona pomáhá neutralizovat kyselinu močovou. 1/2 čajové lžičky sody smíchejte se  3 dcl čisté vody a pijte 1 až 2 krát denně.

Nebo:  Kurkuma potlačuje zánět, tlumí bolest a brání vzniku infekcí v místě poškozeného tkaniva. Zlepšuje činnost jater a ledvin.  Užívejte 1 až 2 čajové lžičky práškové kurkumy, kterou si můžete přidávat do jídla i nápojů.

Nebo: konzumace višní a třešní, v případě nedostatku čerstvých mohou být i kompoty.

Nebo: Lopuch velký má diuretické účinky (vylučování moči, pocení), čímž zlepšuje látkovou výměnu, dobře účinkuje na onemocnění kloubů a při dně. Pro své zklidňující účinky je lopuch vhodný do masážních olejů.
dna

Nebo: Libeček je výborný na trávení. Výluh lze udělat ze všech části rostliny, nejvýraznější účinek má ale hlavně kořen.

Nebo: Citronová šťáva zabraňuje krystalizaci kyseliny močové v kloubech. Denně vypijte 1 sklenici vody, do které jste vytlačili 1 citrón.

Nebo: Jablečný ocet obnovuje pH rovnováhu v těle, rozpouští krystalky kyseliny močové a urychluje její vyplavování z těla. 2x denně pijte 2 dcl vody s 1 čajovou lžičkou jablečného octu. Jablka snižují tvorbu kyseliny močové a proto pomáhá na dnu a revmatismus.

Nebo: Ananas  obsahuje bromelain. Potlačuje bolest, má proti zápalové a hojivé účinky. Snězte denně 100 – 200 gramů pokud možno čerstvého ananasu anebo jeho šťávy.

Nebo: Ocún jesenní (tinktura-potírání).

Nebo: Hřebíček je pro své zklidňující účinky je vhodný i do masážních olejů.

 

Další příspěvky z této kategorie.

 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď