15 června, 2024

Následky přelidnění Země

Množství populace nezadržitelně stoupá. V dobách starého Egypta nás bylo asi 30 milionů.  V polovině 19. století nás už byla miliarda, a pak to šlo velmi rychle. Dnes je nás 7 miliard. Pokud bude porodnost stoupat stejným tempem, jako nyní, tak toto číslo stoupne na dvojnásobek už asi za 50 let.
Všechny státy jsou dnes přelidněné. Hladem trpí asi milion lidí a počet bezdomovců je také značný.

Až nás bude 2x tolik než dnes

Všichni budou chtít někde bydlet, jíst a pít. Domy proto porostou dále výšky. Výrazně ubydou pozemky, kde bude možné stavět, protože tak těžké domy potřebují skalní podloží. Přibude tedy hodně lidí bez střechy nad hlavou. Nebude výjimkou, že v jediném mrakodrapu bude bydlet až deset tisíc lidí nebo, že v jednom bytě bude bydlet více rodin. Soukromí se tedy stane minulostí.

Voda

Zmnohonásobí se spotřeba pitné vody a zátěž na kanalizaci, která to nebude stíhat a bude znečišťovat okolí. S tím související odpadky, nebude systém schopen zvládnout a města budou plná potkanů. Rozšíří se proto běžné nákazy jako je úplavice, meningitida, leptospiróza, břišní tyfus, cholera a nemocnice budou praskat ve švech.
Díky nedostatku vody, poletí její cena závratnou rychlostí směrem nahoru a začne být na příděl. Praní sprchování nebo mytí nádobí se stane problematické, proto se začne využívat voda z řek, které díky tomu výrazně sníží tvůj průtok, a to klidně až na nulu.

Potraviny

Dnes má většina států zásoby potravin na pár týdnů dopředu, ale např. Čína už nyní žije ze dne na den. Protože se začne prohlubovat nedostatek jídla, bude pokračovat mýcení lesů, aby se mohly zúrodnit jejich plochy. Zmenšením lesních ploch ubyde volně žijících zvířat, proto se zvýší výlov ryb v mořích, které se budou lovit ze stále větších hloubek.
Ve větší míře budeme konzumovat geneticky upravené potraviny, které rychle rostou a nespotřebovávají tak velké množství vody. Tím, že budou lesy vykáceny, ubydou srážky a z pole se nevyplaví pesticidy ani hnojiva, které tam zemědělci nalili, aby zvýšili úrodu. Pole se promění na jedovaté zóny.

Výroba

Začne nezadržitelně stoupat a s tím se bude zhoršovat i životní prostředí. Jen na následky smogového mraku, který se bude vznášet nad většinou oblastí, zemře mnoho lidí.

přírodaDoprava

Silnice a mosty nezvládnou zátěž kamionové dopravy a zkolabuje i přeprava lidí, protože jich nepojme tak velké množství. Omezí se vývoz potravin, které budou spotřebovávány tam, kde vyrostly, takže se výrazně sníží sortiment.

Energie

Aby energie stačila uspokojit tolik lidí, bude potřeba rozšířit atomové elektrárny, které jsou nejvýkonnější. Přesto začnou vznikat odstávky a v často nepoteče nejen voda, ale ani elektřina. Život se stane nebezpečnější. Propuknou vzpoury, bude mnoho nespokojených a hladových lidí. Aby přežili začnou krást, přepadávat, drancovat, ….
Voda přestane téct nejen v bytech, ale bude ji málo i v průmyslu, který spotřebovává velké množství vody. Proto se výroba postupně zastaví. Farmy začnou kolabovat, protože nebude čím zalévat plodiny. Bude zrušena i živočišná výroba, protože jedna kráva spotřebuje za svůj život neskutečné množství vody.

Migrace

Nastane migrace obyvatel za vodou, směrem na sever, při které zemře velmi mnoho lidí na dehydrataci. Ti, kteří nezemřou na nemoci, vyčerpání, hlad nebo na dehydrataci, zemřou na podchlazení a nemoci s tím spojené, protože v severních oblastech nebudou mít kde bydlet.
Teprve potom se začne Země vzpamatovávat.
Díky neprosté devastaci Země vymře obrovské množství lidí, kteří to všechno způsobili. Začnou stoupat spodní vody, téct řeky a růst stromy.

Zdroj: TV Spektrum

Poznámka redakce: možná by se mělo nějakým rozumnějším způsobem zabránit populační explozi, která nebude mít drastické následky a nebude stát tolik lidských slz.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď