24 května, 2024

Valentýn v Dubaji – tipy pro muže

Pánové, odhoďte předsudky, Valentýn není svátek jen pro ženy! Zkuste ho letos pojmout jinak a naplánujte zážitek, který si naplno užijete oba dva. Sbalte si to nenutnější a odleťte si užít prodloužený valentýnský víkend do Dubaje. Živá a hypermoderní metropole je místem neomezených možností, kde se Vy ani Vaše partnerka nebudete jedinou minutu nudit. Takže se připravte, toto bude nejlepší Valentýn Vašeho života. A jejího také!

Užijte si výlet od prvních okamžiků a využijte komfortu, který nabízí letecká společnost Emirates .

Pravidelná linka do Dubaje odlétá z Prahy každý den a ve vzduchu strávíte celkem šest hodin. Po celou dobu letu se o vás bude starat profesionální mezinárodní palubní posádka a okusíte cenami ověnčenou gurmánskou kuchyni. Veškeré pokrmy jsou připravovány šéfkuchaři z těch nejkvalitnějších místních surovin. Během cesty máte k dispozici širokou nabídku nápojů zdarma, včetně tvrdého alkoholu, piva a širokého výběru znamenitých bílých a červených vín. Že byste raději šampaňské? Žádný problém! Na palubě Emirates vám ho naservírují za velmi výhodnou cenu.
 
Kromě skvělého jídla a pití vám společnost Emirates poskytne i zábavu. Její ICE zábavní palubní system obsahuje přes 1 600 televizních a filmových kanálů včetně nejnovějších hollywoodských trháků. Šest hodin letu díky tomu uběhne jako nic.

Hotely v Dubaji jsou vyhlášené svým prvotřídním servisem, díky kterému se budete cítit jako králové. Nabídka předčí očekávání i těch nejnáročnějších cestovatelů, v Dubaji totiž najdete opravdu všechno – od sedmihvězdičkového hotelu v Burj Al-Arab (mimochodem, jedná se o jediný sedmihvězdičkový hotel na světě), přes celou řadu pětihvězdičkových hotelů až po stylové plážové resorty. Obsazenost hotelů v Dubaji je vysoká v průběhu celého roku, ale vzhledem k jejich vysokému počtu se nemusíte bát, že byste na poslední chvíli nic nenašli.

Pravděpodobně největším zážitkem pro Vaši partnerku (a 99 % dalších žen) bude nakupování. V Dubaji je více než 30 nákupních center plných těch nejznámějších značek z celého světa. Dubaj je rájem každého shopaholika, utrácet sem jezdí i nejedna světová celebrita. Vstávají Vám při pomyšlení na nakupování vlasy hrůzou na hlavě? Nebojte se, den v nákupním středisku v Dubaji si užijete i Vy! Nechte svou drahou polovičku brouzdat po obchodech a vybírat si z nepřeberného množství bot, kabelek a šatů a vyrazte lyžovat do Ski Dubai . Krytý lyžařský areál se nachází v nákupním centru Mall of the Emirates , pojme 22 500 čtverečných metrů skutečného sněhu a je první atrakcí svého druhu na světě.

Pokud zima a sníh není zrovna to, po čem toužíte, zkuste trošku jiný způsob lyžování a snowboardingu a sjeďte si na speciálním prkně nebo lyžích pár pouštních dun. Když už budete plánovat cestu do pouště, nezapomeňte si rezervovat pouštní safari a prohánějte se v plně klimatizovaném SUV nekonečnou písečnou plání.Většina safari programů obsahuje kromě jízdy pouští ještě další aktivity, takže pokud se vaše partnerka na skákání autem po dunách příliš netváří, nalákejte ji na jízdu na velbloudovi a malování henou, to se jí určitě bude líbit.

Po dlouhém dni plném dobrodružství (Vy) a nákupů (ona) si zasloužíte náležitou odměnu. Dopřejte si romantickou večeři v některé z luxusních dubajských restaurací nebo si alespoň dejte koktejl (dva, tři…) ve stylovém baru. Jestli se nebojíte výšek, měli byste určitě zamířit do baru Atmosphere , který se nachází ve 122. patře nejvyšší dubajské budovy, Burj Khalifa . Výhled na noční Dubaj rozhodně stojí za to. Méně otrlým povahám doporučujeme výhled z baru v budově Burj Al-Arab , ten je „jen“ ve 27. patře.

Že ještě nemáte dost? Vezměte svou milovanou do výhlášeného dubajského delfinária nebo si vyzkoušejte stav beztíže v centru Dubai iFly . Pokud toužíte po něčem adrenalinovějším, vyražte na bungee-jumping v Dubai Gravity Zone (jestli Vás tedy Vaše drahá polovička pustí). Pro milovníky zvířat, kterým nestačila jízda na velbloudu a delfíní show, máme ještě dva tipy na neopakovatelný zážitek: sokolnickou show v poušti a velbloudí závody. Ty jsou tradiční dubajskou společenskou událostí, něco jako naše Velká pardubická. Jestli vás zajímá, jak rychlí velbloudi jsou (a oni opravdu jsou!), budete muset do Dubaje vyrazit o nějaký ten den dřív, závody se totiž běží 12. a 13. února.

A nakonec, nejen proto, že je Valentýn, navštivte věhlasný dubajský Zlatý trh s více než třemi sty obchody se šperky (opět největší svého druhu na světě) a kupte své partnerce nějaký pěkný kousek.

Ať už si vyberete jakékoliv atrakce, slibujeme, že si letošního Valentýna opravdu užijete!

Nejlepší zážitky pro ni:

 • Nakupování
 • Zlatý trh
 • Luxusní hotely a perfektní servis
 • Prvotřídní stylové restaurace
 • Delfinárium
 • Tetování henou
 • Jízda na velbloudech

 

Nejlepší zážitky pro Vás:

 • Ski Dubai
 • Dubai iFly
 • Bungee Jumping
 • Prohánění se autem po dunách
 • Písečné lyžování
 • Sokolnictví
 • Jízda na velbloudech

Autor článku: Gabriela Dvořáková
www.bestcg.com

Související příspěvky

Zanechte Odpověď