23 května, 2024

Termální lázně Bükfürdő

termální lázně Bükfürdő Termální lázně Bükfürdő se nacházejí v Maďarsku asi 120 km od Bratislavy a asi 10 km od Rakouské hranice. Jde o malé, klidné městečko, typické pro lázeňskou turistiku.

Aktuální pravidla pro vstup do Maďarska s ohledem na Covid si můžete zkontrolovat zde. Pro jistotu si však zkontrolujte i pravidla pro návrat do ČR. V současné době je při příjezdu z Maďarska povinný pro většinu cestujících  příjezdový formulář.

Od srpna 2020 uvolnila vláda všechna proti-covidová opatření a do země je volný vstup. Roušky se musí nosit jen na úřadech a ve zdravotnických areálech.

 

Seznámení s lázněmi:

Lázně jsou sice zajímavé i v zimním období, ale má poměrně rozlehlý i venkovní areál, kde je spousta atrakcí a zábavních koutků i pro děti všech věkových kategorií. Venkovní areál je osázen vzrostlými stromy a je zde mnoho příležitostí posezení ve stínu. Chystáte-li se zde s dětmi, je dobré využít teplých měsíců, aby i ony našly více příležitostí pro zábavu.

Je zde mnoho bazénů, které lze využít i v zimním období, ale pro děti jsou plochy omezené, protože převládá klidová zóna, kam malé děti nemají přístup.

Aktuálně (díky covidu) jsou všechny bazény i lehátka poměrně volné,  ale v běžném období je zde i zimním období plno.

Vzhledem k tomu, že jde o malou obec, je vhodnější přijet při déle trvajícím pobytu autem, abyste si vytvořili větší akční rádius, protože mimo areál mnoho aktivit nenajdete.

V obci jsou nákupní centra i restaurace, kde si lze nakoupit běžné potraviny. Přímo u aquaparku jsou stánky s oděvy a různými upomínkovými předměty.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď