15 června, 2024

Pozor na antiperspiranty

Pocení je přirozenou činností těla, které se potem zbavuje toxinů. Antiperspiranty pocení zabraňují a toxiny se ukládají do nejblíže položených lymfatických uzlin čili v oblasti podpaží. Téměř všechny rakovinné nádory prsů se objevují ve vnějším horním kvadrantu prsu, tedy tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí.
Devadesát procent populace Spojených států pravidelně Používá antiperspiranty a deodoranty a jejich denní spotřebu překračuje pouze spotřeba zubní pasty. Byla prokázána spojitost mezi používáním antiperspirantů a vznikem rakoviny prsu či Alzheimerovy choroby, která se projevuje čím dále častějšími výpadky paměti a způsobuje pacientovi výrazně problematický život s projevy senility a končící předčasnou smrtí.

Složení antiperspirantů

Antiperspiranty obsahují hliník chlorohydrate, což je skupina solí hliníku. Používá také do deodorantů a jako koagulant při čištění odpadní vody.  Při dlouhodobém užívání antiperspirantů způsobuje hliník vyšší pravděpodobnost vzniku potíží, protože se v těle systémově hromadí.
Hliník je už delší dobu považován za neurotoxický a zřejmě je jedním z mála prvků, který nemá pro funkci buněk důležitou roli.  Nepříjemnou vlastností hliníku je to, že komplikuje výměnu informací mezi centrálním nervovým systém a periferní cirkulací. V tomto případě je jeho úkolem proniknout do pokožky a blokovat funkci potních žláz.

Bylo zkoumáno asi 400 žen, které se léčily na karcinom prsu a mimo jiné se šetřily jejich hygienické návyky související s ošetřením podpaží. I když má více než 50 % případu výskytu prsů nevysvětlitelnou příčinu, má se za to, že používání této chemické látky v podpaží (použitím antiperspirantů) za současného holení, může mít úzkou spojitost při vzniku rakoviny prsu. Díky holení se hliník dostává do těla daleko snadněji. Důkazem souvislosti s holením může být i to, že ačkoli muži rovněž používají antiperspiranty, tak na nádor prsu jsou jakoby odolnější. Oholením totiž odstraníme horní část staré pokožky a jemně narušíme i tu novou. Brána pro vstup hliníku je tedy otevřena.
V této souvislosti mnoho výrobců kosmetických prostředků začalo omezovat hlinité soli ve svých produktech. Někteří tento argument používají jako reklamu pro nové produktové řady výrobků.

Jak poznáte nevhodný antiperspirant?

Studujte pečlivě obaly, hlavní složkou antiperspirantu je Aluminium Chlorohydrate, nebo něco podobného. Podstatné je slovo Aluminium.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď