Abyste měli opravdu dobrý steak musí být maso na gril mít aspoň 2 cm.
Maso před grilováním vyndáme z lednice a necháme zteplat, aby nedostalo na grilu teplotní šok.
Maso před grilováním nikdy nenaklepáváme ani nesolíme (solíme nejlépe až po grilování).
Připravte si marinádu – rozmarýn, rozmačkaný česnek a olivový olej, kterou zahřejeme na 40 st. (poznáme to tak, že se kolem česneku začnou objevovat bublinky). Pak necháme marinádu vychladnout a nastrouháme do ní trochu kůry z limetky.
Vepřovou kůží si namastíme gril. Potom neochucenou ani nemarinovanou krkovici opečeme na každé straně asi 3,5 min. Následně ji na 3 minuty vložíme do marinády, pak osolíme, opepříme a pokapeme šťávou z limetky.
Co s tuhým masem na grilování – nejste-li si moc jisti jemností právě nakládaného masa. Pokud přidáte do láku trochu sody, pak bude maso po naložení určitě křehčí.
Jak nespálit maso při grilování – Grilujete a bojíte se od toho odběhnout, protože musíte vodou hasit drobné požáry v grilu. Pokud máte kočku, tak určitě máte i stelivo. Dejte ho na dno grilu (pochopitelně neznečištěné) a ohníčky nevzplanou. Pro jistotu se ale nejdříve podívejte co stelivo obsahuje, protože může jít i o dřevěné peletky, které naopak chytnou rychle.
Čištění zahradního grilu
Jak vyčistit zahradní gril, když nechcete použít žádné chemikálie, které byste pak měli v mase?
Můžete rošt po divoké párty hodit do trávy a večerní a ranní rosa se postará o to, aby na něm špína nezaschla. Čistí se pak snadněji. Udělejte si kašičku 1:1 soda a voda. Naneste drátěným kartáčkem na gril a po 15 minutách vše setřete hadříkem. Při pravidelném péči bude gril stále jako nový.
Další příspěvky v této kategorii