25 února, 2024

.Detoxikace a hubnutí

Jak může detoxikace organismu výrazně zjednodušit hubnutí? Dovolte mi v krátkosti vysvětlit hlavní důvod, proč potřebujeme tělo detoxikovat? Naše trávicí ústrojí, stejně jako u všech savců, je přizpůsobeno na konzumaci potravy v syrovém, neupraveném stavu. Aby se prodloužila trvanlivost potravin, musí se do nich přidávat konzervační látky, na které náš trávicí systém není zvyklý.

Některé tyto látky dokážeme zpracovat, ale některé se nám usazují v těle – konkrétně v játrech, ve střevech, v mezibuněčných prostorách nebo v tukových buňkách.
                                                                                    
Následky:

  • Játra – Zvýšení zátěže jater může vést ke zpomalenému metabolismu → tělo spaluje méně kalorií, hubnutí je obtížnější.
  • Střeva – Zanesení střev vede ke sníženému vstřebávání vitamínů a minerálů, k plynatosti, zácpám a zanášení krevního oběhu toxickými látkami.
  • To samo o sobě nadváhu způsobit nemusí, nicméně samotné nánosy v trávicím systému (především zbytky špatně strávené bílé mouky) mohou vážit až 10 kg. Když se zbavíte alespoň 3-4 kg, určitě to bude dobrý začátek hubnutí.
  • Mezibuněčné prostory – Usazování toxinů a solí v mezibuněčných prostorách jde ruku v ruce s nadměrným usazováním vody v těle.
  • Tukové buňky – Usazování toxinů v tukových buňkách = obtížnější spalování tuku, neboť přítomnost toxinů v buňce znamená její sníženou funkčnost.

 
Pokud provedeme detoxikaci organismu, všech uvedených problémů se zbavíme a hubnutí půjde mnohem snadněji.
 
Jak poznám, že skutečně potřebuji detoxikaci organismu?
Pokud jste v poslední době nepodstoupil(a) detoxikační kúru nebo si nepěstujete vlastní potravu na bio farmě, detoxikace organismu by Vám při hubnutí výrazně pomohla, protože hlavní příčině (chemicky upravované stravě) se vyhnout v dnešní době nemůžeme.
Není vyloučeno, že Vám detoxikace organismu vyřeší i špatně léčitelné zdravotní problémy, jako kožní choroby, C nebo slabá imunita.
 
Bolestivé, nebezpečné a neefektivní metody detoxikace organismu

  • projímadla
  • nekvalitní výrobky z Aloe Vera – obsahují často velké množství aloinu, což je jedovatá látka způsobující silné podráždění střev a následný průjem / a proto pozor na výrobce-kupovat pouze ověřené, certifikované a schválené produkty /
  • půsty – pro detoxikaci málo efektivní
  • amatérsky prováděné výplachy střev
  • užívání detoxikačních výrobků, aniž byste znal(a) jejich účinek

Všechny tyto metody Vás mohou stát mnoho bolesti a mohou způsobit, že nebudete moci vylučovat bez projímadel. Navíc účinek těchto pochybných detoxikačních metod bude minimální.
 

Autor článku: Dorota Svobodová

více zde: Jak bezpečně a účinně provést detoxikaci?

 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď