22 května, 2024

.Cyklista ČR Jiří Ježek

Paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice hendikepovaných Jiří Ježek přidal po letošní sezóně další významné úspěchy do své sbírky. V březnu obhájil titul mistra světa na dráhovém šampionátu v Itálii ve stíhacím závodě, čímž splnil první a nejdůležitější cíl pro rok 2011. Krátce na to na běžeckém půlmaratónu v Praze bohužel přišlo zranění kotníku, které ovlivnilo jarní část sezóny.
Šestatřicetiletý závodník ale dokázal vše dohnat a koncem léta se radoval z celkového vítězství Světového poháru. Stříbrná medaile na zářijovém mistrovství světa v Dánsku pak už byla jen příjemným zakončením skvělé sezóny.
„Letošek byl opravdu fantastický, jsem spokojený. Těší mě, že poctivé tréninky a celoroční příprava se vyplácí. A cením si toho nejen po stránce sportovní, jsem rád, že tím dělám radost i svým fanouškům a všem, kteří mě podporují,“ neskrýval radost Jiří Ježek na včerejší tiskové konferenci v nevšedních prostorách restaurace Zlatá Praha na střeše hotelu Intercontinental.
Ježkův trenér Viktor Zapletal, který má pod svými křídly i dalšího mistra světa Jaroslava Kulhavého, se však už nyní dívá dopředu:
„Jirka udělal obrovský kus práce a vynikající výsledky tomu odpovídají. Teď ho nechám odpočinout a v listopadu zahájíme přípravu na sezónu příští, kde nás čekají světové poháry, dráhové mistrovství světa v Los Angeles a vrcholem bude pochopitelně paralympiáda.“
Londýn 2012 bude Ježkova již čtvrtá paralympijská účast v kariéře. „Změny pravidel mi sice do karet nehrají, ale budu se snažit zajet co nejlíp. Londýn je blízko a láká proto i české fanoušky, na to se těším,“ vzhlíží česká medailová naděje ke sportovnímu vrcholu příštího roku. A že bude mít v místě konání podporu, potvrzuje i paní Jitka Chizzola, ředitelka společnosti DAS, Ježkova hlavního a dlouholetého sponzora:
„Už mám koupené vstupenky na všechny Jirkovy závody v Londýně.“
Výjimečnost a dlouholeté zkušenosti českého reprezentanta ocenila také Mezinárodní cyklistická federace, která Ježka jmenovala zástupcem sekce Para-cycling v komisi sportovců UCI sestavené z nejprestižnějších světových jmen jako Sven Nys, Dario Cioni, Cadel Evans, Philippe Gilbert či Judith Arndt nebo Marianne Vos, prezidentem komise byl zvolen špičkový dráhový sprinter nedávné historie Florian Rousseau.
Uplynulá sezóna přinesla v kariéře nejlepšího hendikepovaného cyklisty ČR dvě novinky. Stal se součástí Centra sportu Ministerstva vnitra.
„Naše spolupráce začala tím půlmaratónem, kde se Jirka zranil,“ vzpomněl s rozpačitým úsměvem na jaro Josef Nechutný, ředitel Centra sportu.“ Ale díky Jirkově houževnatosti se pak vše opět rozběhlo správným směrem a my uděláme maximum, aby byl Jirka dalším naším spokojeným sportovcem, kterému budeme poskytovat maximální možné prostředky a podporu do Londýna i po něm.“
Od září má Ježek po svém boku také novou zastupující agenturu Sport Invest Group, která se již stará o sportovce, jako je Martina Sádlíková, Petr Čech, Ondřej Synek či Filip Jícha.
„Jsme velmi rádi, že můžeme Jirkovi poskytnout náš servis a věříme, že efekt, který mu přineseme, bude významný a přijde brzy,“ uvedl na konferenci David Trávníček, předseda představenstva Sport Invest Marketing a.s.
Vedle cyklistiky se Jiří Ježek ve volných chvílích věnuje také golfu. Stál u založení Golfové asociace hendikepovaných, která vznikla po vzoru evropských zemí.
„Bylo mi líto, že u nás nic podobného není. Cyklistika mi bohužel neumožňuje účastnit se veškerých aktivit, ale snažím se pomáhat především mediálně,“ popisuje profesionální hendikepovaný sportovec svoji roli v nové Asociaci.

Autor článku: Mgr. Eva Šťastná

Zdroj: www.jirijezek.cz

Související příspěvky

Zanechte Odpověď