23 června, 2024

.Rybičky Garra Rufa

Někdy máte problém, o kterém se vám nechce ani mluvit a místo toho abyste se s někým poradili, snažíte se jej vyřešit sami. Jedním z nich jsou různé kožní problémy. Pokud tedy řešení stále ještě hledáte, mohou být pro vás řešením léčivé rybky Gara ruffa. Tyto zvláštní rybky, si umí poradit s lupénkou, plísněmi, ekzémy, špatně se hojícími rankami, bércovými vředy, omrzlinami, ale i s docela běžnými otlaky na chodidlech, nebo vám provedou peeling jinak zdravé kůže. Podporují tedy hojení a „omlazují“ vrchní vrstvu kůže.
Rybičky Garra Rufa pocházející z termálních pramenů v tureckém Anatolu poblíž města Kangal, kde žijí ve vodě teplé až 36°C. A protože teplé prameny odedávna lákaly lidi ke koupání, všimli si místní obyvatelé, jak příznivě působí tyto koupele na různé kožní neduhy a vznikly zde lázně.

Extrémní prostředí je chudé na živiny a proto si rybky jako zdroj potravy oblíbili odumřelé nebo poškozené kožní buňky, které lidem z těla naprosto bezbolestně odstraňují. Není proč se rybek bát. Nejsou dravé, jejich čelisti jsou bezzubé a jsou vybaveny jen jemnými štětinkami, které jim nahrazují zuby. Proto tedy nemohou nijak poškodit zdravé kožní buňky, ale jen ty narušené, které lze snadno odloupnout. Poškozená kůže je totiž měkčí a dá se lehce odstranit. Jednoduše si najdou na těle postižené místo, shromáždí se okolo něho a pustí se do jídla. Koupel s těmito rybkami je proto nejen velmi příjemná ale současně vám bezbolestným způsobem vyhladí pokožku, protože působí jako peeling.
Jejich ústní dutina navíc obsahuje i blíže nespecifikované léčivé enzymy, které obroušenou kůži dezinfikují a podporují regeneraci.

Jde vlastně o alternativní léčbu, která pomůže kožní problém buď úplně vyřešit, nebo u dlouhodobě nemocných prodloužit dobu bez příznaků onemocnění, čili zkvalitnit pacientům život. Týká se to např. lidí s lupénkou, která je sice nevyléčitelná, ale může probíhat i velmi lehkou formou. Právě tyto rybky pomáhají omezit období s akutními a těžkými projevy.
Pokud nemáte žádné závažné kožní onemocnění, vůbec to nevadí, protože se můžete nechat rybkami ozobávat taky. Jsou totiž prospěšné i při relaxační léčbě směřující ke zmírnění psychických obtíží způsobených stresem (např. z pracovního přetížení).

Rybí pedikúra

Nohy jsou asi nejzanedbávanější částí našeho těla a proto má hodně z nás na patách ztvrdlou pokožku, která se zhoršuje zejména v letních měsících. A i zde se mohou rybky Garra Rufa uplatnit. Prostě vám veškerou starou kůži s nohou jemně odstraní a to i takovou, která je pouhým okem neviditelná.

Autor článku: Jana Kolinská

www.lecivka-rybka-mb.webnode.cz

Související příspěvky

Zanechte Odpověď