Všichni se chceme dožít vysokého věku a přitom nejíme žádné vitamíny ani minerály. Jako chlapec jsem se jednoho dne zeptal otce, proč nepřidáváme do naší stravy potřebné živiny, tak jako je dáváme našemu dobytku, zabručel něco jako: “Buď zticha a važ si čerstvé stravy, kterou tu máme.”
Po střední škole jsem studoval zemědělství a veterinářství. Je zajímavé, že veterináři vědí jak předejít a někdy i vyléčit řadě nemocí u zvířat pomocí správné výživy.
Později jsem 12 let pracoval jako veterinář v ZOO St. Luis. ZOO, která obdržela dotaci 75 milionů dolarů na výzkum příčin úmrtí u zvířat. Mým úkolem tedy bylo provádět pitvy zvířat, která uhynula přirozenou smrtí. Celkem jsem provedl asi 17 000 pitev. Zúčastnil jsem se také okolo 3 000 pitev lidí. Závěr byl takový, že každý případ přirozené smrti, ať již u zvířete nebo u člověka, je projevem nedostatku živin.
Tyto výsledky mě fascinovaly. Snažil jsem se proto dokázat, jak je výživa důležitá. Psál jsem články do novin a časopisů. Napsal jsem i několik učebnic, mluvil jsem v rozhlase, televizi. Nikdo se mnou ale mé nadšení nesdílel a lékaři byli k mým výsledkům pesimičtí.
Rozhodl jsem se tedy jít studovat medicínu. Po studiu jsem 15 let vykonával praxi jako praktický lékař v Portlandu. Výsledky veterinářské praxe se potvrdily i při aplikaci na lidech.
Chcete se dožít vysokého věku?
Ve světě je nejméně 5 oblastí, kde se lidé dožívají až 140 let.
Z oblasti Tibetu je to případ čínského doktora Li, který obdržel od čínského císaře uznání za dlouhověkost při příležitosti oslavy svých 150-ti let. Doktor Li se údajně narodil v roce 1777 a zemřel v roce 1933 (kniha “Ztracený horizont”).
Další oblastí, kde se lidé běžně dožívají věku 120 až 140 let je východní Pakistán, jižní části bývalého Sovětského svazu – Arméni, Ázerbájdžánci a Jerevanci.
Lednové číslo časopisu National Geographic z roku 1973 píše o lidech, kteří se dožili sta a více let. V paměti mi utkvěly tři fotografie. Na první je paní ve věku 136 let se sklenkou vody v jedné ruce a doutníkem ve druhé. Tedy žádná křehká stařenka v nemocnici či domově důchodců.
Na dalším obrázku byla skupina tří párů oslavujících své 100leté, 115tileté a 120tileté výročí svatby. Na posledním obrázku je pán, který sbírá čajové listí na plantáži v Arménii. Dle jeho rodného listu a rodných listů jeho dětí, bylo tomuto muži 167 let!
Na západní polokouli stojí za zmínku andský kmen Vilka Bambe z oblasti Ecuadoru. Z oblasti jihovýchodního Peru je to kmen indiánů Tiki Caca. Lidé v obou těchto oblastech se dožívají věku 120 až 140 let.
A jak je to vAmerice?
Nejstarším občanem USA byla paní Margaret Steechová, (Guinessově knize rekordů) která zemřela na následky pádu ve věku 115 let. Paní Steechová byla před pádem naprosto zdravá a podle úmrtního listu zemřela na nedostatek vápníku tři týdny po pádu. Dcera paní Steechové uvedla, že její matka měla v posledních týdnech svého života nezvyklou chuť na sladké věci, což je projev nedostatku chrómu a vanadu.
Další dokumentovaný případ je náčelník jednoho nigerijského kmene, kterého jedna z jeho žen velice vychvalovala. Zemřel ve věku 126 let a měl stále původní chrup. Dá se tedy předpokládat, že i jeho ostatní schopnosti byly stejně zachovalé.
Muž ze Sýrie, který zemřel ve věku 133 let, se počtvrté oženil v 80ti letech a stal se otcem devíti dětí (do svých 100 let). Rovněž uvedeno v Guinessově knize rekordů.
Všichni máme stejnou možnost dožít se až 140 let
Průměrný věk ve Spojených státech je dne 75,5 let. Průměrný věk lékařů vUSA je 58 let. Chcete-li alespoň statisticky získat 17 let života, nestudujte medicínu. Pokud se ovšem chcete dožít 140 let, musíte se vyhnout “životním minám”! Tyto vás mohou stát život. Je to kouření, kocovina anebo běh v černém úboru v noci podél silnice a pod.
Další důležitou věcí je – vyhněte se lékařům.
Studie skupiny pro ochranu spotřebitele od společnosti Ralph Nather ze 13. 1. 1993 uvádí, že v důsledku lékařské nedbalosti přijde ročně v amerických nemocnicích o život okolo 300 000 lidí. Jde o špatně stanovenou diagnózu a aplikaci nevhodných léčiv, či předávkování léčiv. Během celé války ve Vietnamu Američané ztratili 56 000 mužů, což je 5 600 mužů ročně, což stačilo aby do ulic vyšly miliony lidí protestovat proti válce.
Lékaři jsou příliš zaměstnáni velkým množstvím léků, chemoterapiemi, operacemi a transplantacemi, nemají čas říkat, jak nemocem předejít.
Úmrtní listy lékařů
Rozhodl jsem se sbírat úmrtní listy lékařů. Je zajímavé, že ti, kteří nám říkají, co máme a nemáme jíst, se dožívají 58 let a ti, co se dožívají 120 let, si dávají do čaje hroudu másla. Musíte se rozhodnout, komu chcete věřit. Mrtvým lékařům nebo těm, kteří se dožívají jednou takového věku.
Např. Dr. Martin Carter zemřel ve věku 57 let v důsledku prasklé srdeční tepny. Dr. Carter vystudoval lékařství na prestižním Harvardu a postgraduální kurzy na universitě v Yalle.
Dr. Stuart Burder. Dr. Burder napsal pět knih o správné výživě, zemřel ve věku 40 let na srdeční meopatidu, což je nedostatek selenu. Přitom stačilo užívat přípravek selenu za 10 centů denně, který vyléčí jakýkoliv druh meopatidy. Jeho knihy zahrnují tituly jako:
- Věčně mlád
- Průvodce redukční dietou
- O 20 let mladší během 20 týdnů
- Jak určit správnou stravu
Klasický způsob léčení této nemoci je transplantace srdce s patřičným účtem na 750 000 dolarů. Zamyslete se nad tím. Srdce je zdarma od dárce, nitě na šití přijdou na 10 dolarů a za výkon zaplatíte 749 990 dolarů.
Vraťme se k místům, kde se lidé běžné dožívají vysokého věku
Jsou v nadmořské výšce 2 800 metrů a výše, s méně než 50 milimetry srážek ročně. Jde o velmi suché a chladné oblasti. Lidé získávají vodu tak, že odstraní vrstvu kamení a zachytávají vodu z tajícího ledovce do připravených nádob. Tato voda je kalná a obsahuje koloidní minerály. Voda používají k pití i na závlahu políček. Proto je bohatá na živiny, které my v civilizovaném světě postrádáme.
Neexistuje tam cukrovka, rakovina, odvápnění kostí, vysoký krevní tlak, srdeční nemoci, šedý zákal, nerodí se tam postižené děti a nemají tam ani lékaře. Přesto se dožívají 120 až 140 let.
Zkrácený přepis přednášky Dr. Joe Wallacha MVDr., MUDr.
(v roce 1991 navržen na Nobelovu cenu), kterou přednesl v roce 1994 v Kansas City:
Další příspěvky v této kategorii