17 dubna, 2024

Léčení pomocí správné výživy

Při léčení pomocí správné výživy a zajištění správné funkce vašeho těla denně potřebujete okolo 90-ti látek. Je to 60 minerálů, 16 vitamínů, 12 aminokyselin a 3 mastné kyseliny. Krmení se vitamíny je ale k ničemu. Jediným výsledkem  je drahá moč.

Pokud neinvestujete do svého zdraví, investujete do příjmů nějakého lékaře. Ti nedávají ani cent na výzkum pro prevenci nemocí, protože by za chvíli neměli koho léčit a tato lukrativní profese by se stala minulostí.

Odevzdali jsme zodpovědnost za své zdraví lékařům! Přesvědčili nás, že sami na to nestačíme a bez nich jsme ztraceni. Všimněte si, jak jednáte s lékařem. Je to jako rovný s rovným? Lékaři toho o nemocech vědí hodně, ale jen někteří vědí jak je léčit.

Falešné mýty o nemocech

Žaludeční vředy

Jsou způsobeny stresem. Přitom každý veteriná ví, že vředy (alespoň u vepřů) způsobuje bakterie „HelicoBacter Pylori“. Léčba je  velmi jednoduchá a spočívá v podávání minerálu vizmutu spolu s antibiotikem tetracyklin. Přitom Národní  institut Zdraví ve své zprávě z roku 1994 uvádí:
„Žaludeční vředy  jsou způsobeny baterií HelicoBacter Pylori a mohou být vyléčeny podáváním tetracyklinu a vizmutu“. 

Rakovina

Je ve Spojených Státech na druhém místě jako příčina smrti. V září roku 1993 zveřejnila Harvardská  universita spolu s národním Institutem Zdraví výsledky pětileté studie  prevence rakoviny prováděné v Číně. Čína byla zvolena proto, že v jedné tamní provincii je nejvyšší výskyt rakoviny na světě vůbec. Experimentu se zúčastnilo 29 000 lidí. Tito lidé byli rozděleni do několika menších skupin a každé skupině byly podávány určité živiny, minerály či vitamíny, nebo kombinace několika živin, ve dvojnásobné než doporučené dávce.

 • U skupin jimž byl podáván pouze jeden vitamín či  minerál nedošlo statisticky k žádnému zlepšení.
 • Ve skupině, kde byl  podáván vitamín E, beta karoten a prvek selenu došlo k poklesu úmrtí na  rakovinu žaludku o 21 %, pokles úmrtí na ostatní druhy rakoviny o 13 % a  pokles na jiné druhy úmrtí o 9 %.

Operativní léčení kloubů

V roce 1993 zveřejnila Harvardská universita ve spolupráci s tamní vojenskou nemocnicí výsledky experimentu týkajícího se léčení  zánětu kloubů. Při tomto experimentu byla vybrána skupina lidí, kteří  nevykazovali žádný pokrok při tradiční léčbě. Tato tradiční léčba se sestávala z injekcí, podávání kortizonu, prednizonu, léčiv a fyzikální terapie s jediným výsledkem: nutná operativní výměna kloubů.

Lékař pověřený vedením experimentu z nich vyhledal 29 dobrovolníků, kteří by byli ochotni snášet bolesti po dalších devadesát dnů a podrobili se novému druhu léčby. K tomuto pokusu se přihlásilo 29 dobrovolníků a léčba spočívala v podávání lžíce sušených kuřecích chrupavek každé ráno spolu se snídaní. Podle této zprávy zánět a bolesti ustoupily po deseti dnech a po třech měsících došlo k úplnému obnovení funkce kloubů.

Alzheimerova nemoc

Před padesáti lety byla u lidí neznámá, dnes touto nemocí trpí každý druhý Američan ve věku nad 70 let. U vepřů lze nemoc vyléčit zvýšenými dávkami vitamínu E spolu s rostlinným olejem. V červenci roku 1992 publikovala kalifornská universita v San Diegu zprávu, kde se mimo jiné uvádí, že vliv Alzheimerovy nemoci u lidí je možno zmírnit zvýšenými dávkami vitamínu E.

Ledvinové kameny

Lékaři mají zafixovano, že vápník v ledvinových kamenech pochází z vápníku,  který se do vašeho těla dostává  např. z mléčných výrobků. Ten ale pochází z vašich kostí, protože si ho tělo nedokáže v kostech udržet. Je to způsobeno nedostatkem bóru a tělo pak trpí nedostatkem vápníku. Když chci předejít ledvinovým kamenům u dobytka, musím podávat vápník, hořčík a bór. V dokumentu z roku 1993 zveřejněném Harvardskou universitou se uvádí: „Ve studii, jež staví na hlavu veškerou dosavadní lékařskou praxi, výzkumníci zjistili, že příjem vápníku snižuje riziko utváření ledvinových kamenů. Z pěti skupin po 9 000 dobrovolnících měla skupina s největším příjmem vápníku nejmenší výskyt ledvinových kamenů“.

Stařecké skvrny

Jsou prvotní známky nedostatku selenu. Pokud začnete užívat koloidní minerály obsahující selen, skvrny během 4 až 6 měsíců zmizí. Nedostatek selenu poškozuje i vnitřní orgány, ovšem pro oko je toto poškození neviditelné. Pokud zmizí skvrny na kůži, zmizí i vnitřní poškození a vaše srdce, ledviny, mozek a játra začnou pracovat jako dříve.

Nízký obsah cukru v krvi

Pokud máte nedostatek chrómu a vanadu, projeví se to jako neuhasitelná chuť na sladké, neboť máte nízký obsah cukru v krvi. Trvá-li tento stav dlouho, může se změnit na cukrovku.

Plešatění

Nedostatek cínu se u mužů projeví jako částečná holohlavost. Postupně se začne zhoršovat sluch, až přestanete slyšet úplně.

Osteoporóza

Při nedostatku bóru vaše tělo ztratí schopnost udržet vápník v kostech a vaše kosti se začnou odvápňovat. Bór také pomáhá udržovat správnou hladinu estrogenu u žen a testrogenu u mužů. Pokud tedy trpíte nedostatkem bóru jako žena, budete procházet peklem v období menopauzy, zatímco pokud jste muž, nebudete si jistý, zdali máte na tanečním parketu partnerku vést či následovat.

Ztráta chuti a čichu

První známka nedostatku zinku je ztráta chuti a čichu. Jídla vám prostě nebudou chutnat tak jako dříve. Při pokusech na zvířatech se prokázalo, že prvky vzácných zemin jako je lanthan, praseodym, neodym, samarium, europium, yttrium a thulium, prodlužují dobu jejich života na dvojnásobek.

Jak dostat všech 90 potřebných živin do těla

Většina lidí se domnívá, že optimální je dodávat živiny ze zeleniny a ovoce. Souhlasím, jsou zde však dva podstatné problémy.

Naše půda je využívána tak intenzivně, že bez přihnojování umělými hnojivy už není schopna poskytovat úrodu. Umělá hnojiva ale dodávají rostlinám jen pár minerálů jako je dusík, fosfor, draslík, …. Přihnojováním dodáváme rostlinám pouze hmotu, tzn. že se zvýší hektarový výnos. Výživná hodnota je hluboko pod úrovní plodin před 200 lety. Většina  pro tělo důležitých minerálů, je z ornice již dávno vyčerpána.  Umělým hnmojením se ničí i půdní bakterie. Rostliny ani půdní bakterie nemohou do svých buněk vstřebat tyto cenné minerály.

I kdybychom měli zeleninu s patřičným obsahem potřebných  minerálů, museli bychom ji denně konzumovat několik kilogramů a to v  15ti až 20ti druzích. V dokumentu amerického senátu  číslo 264 z druhého zasedání 74 kongresu se uvádí: „Zemědělská půda je ochuzena o minerály a v důsledku toho i úroda z této půdy obsahuje nedostatek minerálů. U lidí, kteří jedí takovouto stravu, dojde k výskytu nemocí spojených s nedostatkem minerálů. Jediným způsobem jak těmto nemocem předejít je užívat potravinové doplňky obsahující minerály“. Tento dokument pochází z roku 1936!

Staroegypťané se modlili, aby přišla povodeň a přinesla úrodný kal na jejich pole. Naši farmáři se naopak modlí, aby žádné povodně nebyly. Tento jemný kal, který s sebou přinesly povodně, obsahoval minerály z celého toku Nilu. Úroda tedy rostla na „nové“ půdě.

Co se stane, pokud tělu schází minerály

Tak například nedostatek vápníku se projevuje zhruba 147 druhy onemocnění. Z těch nejběžnějších se zde zmíním odvápnění kostí, obnažení dásní, odvápnění kloubů, vysoký krevní tlak, nespavost, ledvinové kameny, ostruhy, křeče, PMS u žen a bolesti zad. Při ustupováním dásní vám dentista doporučí dvakrát denně masáž. Zvířata ustupováním dásní netrpí, přestože si zuby nečistí, neboť jim farmáři dávají do potravy minerály. Ustupováním dásní je způsobeno odvápněním čelistí. Máte-li tento problém, pak máte ostereperózu v pokročilém stádiu.

Při vysokém krevním tlaku vám lékař zakáže sůl a mléčné výrobky, protože mléko obsahuje vápník. Před nedávnem se uskutečnil experiment s 10 000 dobrovolníky v ceně 35 milionů dolarů. Tato skupina byla rozdělena na dvě podskupiny po 5 000 lidech. Lidé v první podskupině se vzdali veškerých léčiv a přešli na dietu s nízkým obsahem soli. Ve druhé podskupině zvýšili lidem denní doporučenou dávku vápníku na dvojnásobek.

 • V první podskupině došlo k poklesu tlaku u 0,3 % lidí. Tento výsledek nebyl považován za statisticky významný a závěr byl, že příjem soli patrně nehraje roli ve vztahu k vysokému krevnímu tlaku.
 • Ve druhé podskupině byl pokus po třech týdnech přerušen jednoduše proto, že u 95 % lidí došlo k návratu tlaku na normální hodnotu.

Nespavost se řeší prášky na spaní. Díky předávkování přijde ročně o život okolo 10 000 lidí.

Při ledvinových kamenech nebo ostruhách vám lékař přikáže omezit příjem vápníku. Podle výzkumu university v San Diegu, se při zdvojnásobení doporučené denní dávky vápníku sníží emociální a tělesný dopad PMS u žen 85 %.

Bolesti v kříži nejsou nic jiného než odvápnění obratlů, protože destičky nemají na čem držet. Pokud navíc trpíte nedostatkem mědi a tím vám chybí elastická vlákna, jsou vaše destičky ty tam.

Je velmi zajímavé si všimnout, kolik lékařských oborů se zabývá nemocemi způsobenými nedostatkem vápníku. Lékaři se snaží léčit následky místo odstranění příčin!

 • ortoped – bolesti v kříži
 • gynekolog – PMS
 • internista – neurolog – křeče
 • revmatolog – ortoped – chirurg – ostruhy
 • urolog – internista – chirurg – ledvinové kameny
 • internista – nespavost
 • kardiolog, internista – vysoký tlak
 • revmatolog – ortoped – artritida
 • zubní lékař – paradentolog – ustupující dásně

Cukrovka je jako příčina úmrtí na třetím místě. S cukrovkou je spojeno zhoršení zraku, selhání ledvin, kardiovaskulární onemocnění, amputace apod. Ve veterinářství je známa od roku 1957 možnost, jak cukrovce u zvířat předejít a vyléčit ji pomocí dvou stopových prvků. Zpráva byla publikována v časopise amerických vědců „Federation Proccedings“. Těmito prvky jsou chróm a vanad. Podle nedávných výzkumů Vancouverské university v Britské Kolumbii je vanad sám o sobě schopen nahradit  postupně během 4 až 6 měsíců potřebu užívání insulinu.

Na trhu jsou k dostání tři druhy minerálů

Anorganické minerály jsou rozdrcená skála.  Vstřebatelnost pro tělo je 5 % až 10 % a po 35 roce klesá na 3 % až 5 %. Vezmeme-li například sloučeninu vápníku a laktózy, pak v 1 000 mg této látky je 250 mg vápníku a 750 mg laktózy. To znamená, že z jedné takovéto tablety dostaneme do těla při 5 % vstřebatelnosti 12,5 mg vápníku. Chceme-li tedy vstřebat denní dávku 1000 mg vápníku, musíme zkonzumovat 80 tablet.

Chelatované minerály byly vyvinuty v šedesátých letech pro dobytek. Znamenaly významné zlepšení vstřebatelnosti a tím i zlepšení zdravotního stavu dobytka. Chelatovaný minerál je prvek, na který je navázána aminokyselina, enzym nebo protein. Tím, že minerály jsou navázány na látku, jež je tělu vlastní, vzrostla vstřebatelnost až na 40 %.

Koloidní minerály jsou jednotlivé molekuly určité látky rozptýlené ve vodě. Jde tedy o tekutinu. Rozptýlené částice mají záporný elektrický náboj, zatímco střevní stěna má kladný náboj, proto jsou minerály vstřebatelné až z 98 %.

 

Zkrácený přepis přednášky Dr. Joe Wallacha MVDr., MUDr.

(v roce 1991 navržen  na Nobelovu cenu), kterou přednesl v  roce 1994 v Kansas City:

Další příspěvky v této kategorii

Související příspěvky

Zanechte Odpověď