22 července, 2024

Když jde žena spát

Rodiče se spolu dívali na televizi a matka řekla: „Je už pozdě, jsem unavená, půjdu spát!“ Odešla do kuchyně, udělat svačinu na zítřejší výlet dětem, vytáhla maso z mrazáku na zítřejší večeři, zkontrolovala, kolik müsli je v zásobníku, dosypala pepř a sůl do kořenek, připravila kávu do kávovaru na ráno, pak pověsila vyprané prádlo. Do pračky nachystala další várku prádla, vyžehlila manželovu košili a přišila mu knoflík. Uklidila ze stolu hru,  kterou děti dohrály, dala na místo telefonní seznam, zalila kytky a vynesla odpadkový koš, pověsila mokrý ručník na sušák.

Pak zívla, protáhla se a odcházela do ložnice.

Cestou se zastavila u psacího stolu a napsala na lístek vzkaz pro učitele, odpočítala nějaké peníze dětem na výlet a vytáhla učebnici schovanou pod křeslem Pak ještě napsala blahopřání k narozeninám pro svoji kamarádku, nadepsala adresu na obálku, nalepila známku a zároveň sepsala seznam věcí, které je potřeba zítra nakoupit.

Odlíčila se, osprchovala a vyčistila si zuby.

 Otec zavolal: „Myslel jsem si, že už jsi v posteli!?“

 „Už jdu!“ odpověděla.

Nalila psovi do misky vodu, pustila kočku ven a zkontrolovala dveře, jestli jsou zamčené a jestli svítí venkovní světlo, nahlédla do pokoje každého dítěte a pozhasínala jejich noční lampičky a televize, posbírala poházené oblečení, špinavé ponožky odnesla do koše, promluvila s dětmi, které byly ještě vzhůru, a políbila je na dobrou noc.

V ložnici si nastavila budík, nachystala si oblečení na zítřek, dopsala na lístek 6 nejdůležitějších věcí, které musí zítra zařídit.

Lehla si a vzpomínala, jestli splnila vše, co měla na dnešek naplánované.

Ve stejné chvíli otec vypnul televizi a řekl, že jde spát.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď