24 července, 2024

.Jak se orientovat v našem právním systému?

Mění se všechno a mění se předpisy, zákony i nařízení. Denně se v televizi, novinách a na internetu dozvídáme o neustálých změnách zákonů – přídavky na děti počínaje či v „přidělování“ bodů za dopravní přestupky konče. Není dne, abyste se s dalšími změnami reálně nesetkali, proto je důležité se rychle orientovat v celém tom „chaosu“. Už nestačí mít svého kadeřníka či gynekologa, je třeba mít i „svého“ právníka.
Ale kde ho vzít tak, abychom se vešli do rodinného rozpočtu a neztratili mnoho času? Jste-li z Prahy odpověď je jednoduchá – V PRÁVNÍ POHOTOVOSTI.
 
PRÁVNÍ POHOTOVOST
Jde o novou praktickou službu, kterou můžete nalézt v obchodním centru v Letňanech. Za přepážkou úhledného konzultačního pracoviště naleznete každý den v době od 10:00 do 20:00 hod. právníka z advokátní kanceláře (žádné vyškolené operátorky apod.). Ano, každý den, tedy včetně sobot a nedělí. Poradna je zaměřena zejména na praktické právní konzultace menšího rozsahu, tj. cca do půl hodinky. Pomohou vám tam s posouzením smlouvy, poradí v případě problémů v práci, nebo při převodu domu či bytu. Ale i s problémy, které jsou dramatičtějšího rázu, jako je rozvod nebo domácí násilí. Pokud váš problém vyžaduje rozsáhlejší pomoc i pak podají pomocnou ruku, jednak nasměrováním a radou správného postupu, jednak zkontaktováním se specialistou, který si již s vaším problémem poradí.
 
zákon
 „Ale co když mi poradí špatně?“, zeptá se možná někdo z vás. Především je třeba říci, že toto riziko je minimální, úplně stejné jako v kterékoliv advokátní kanceláři, resp. při jakékoliv jiné odpovědné lidské činnosti. Přesto je podmínkou pro právníky, kteří chtějí poskytovat rady v PRÁVNÍ POHOTOVOSTI profesní pojištění, a to do výše 50 mil. Kč případné škody. Takže není se čeho bát.

Samozřejmě všechno něco stojí.

Příjemné je, že to nejsou částky nepřijatelné. Obvykle se rada vejde do základní sazby, kterou je 490,- Kč (konzultace, posouzení či zpracování jednodušších dokumentů, dopis na úřad apod.). Pokud jde o složitější věci, sjednáte si individuálně cenu. Jak je možné, že jsou ceny takto přijatelné?  Je to především proto, že platíte nikoliv za každou započatou hodinu či jen na základě hodnoty věci, ale na základě reálně spotřebovaného času a charakteru činnosti. Navíc PRÁVNÍ POHOTOVOST programově není „kožený luxus“ v centru města. Střídmé, moderně designované pracoviště, je zařízeno plně účelově tak, aby bylo co nejdostupnější, ale přitom s potřebnou mírou soukromí pro jednání. To vyjadřuje i slogan PRÁVNÍ POHOTOVOSTI – „Neplaťte za adresu, ale za mozek, který řeší Váš problém.“. K tomuto praktickému pojetí lze jistě připojit i fakt, že nemáte v obchodním centru problém ani s parkováním, ani s kočárkem a pokud se pro vás musí zpracovat nějaký dokument, který chvíli trvá, nemusíte pouze čekat, ale můžete si mezi tím nakoupit či dojít ke kadeřníkovi a pak si jen vyzvednout hotovou práci.

A co víc?

Systém PRÁVNÍ POHOTOVOSTI je doplněn i 24 hodinovou službou pro naléhavé případy (právě třeba při onom domácím násilí či noční dopravní nehodě). Ceny této služby jsou vyšší, ale to je s ohledem na poskytnutí služby uprostřed noci pochopitelné.
 

Autor článku: Romana  Adamčíková

www.pravnik-nonstop.cz

Související příspěvky

Zanechte Odpověď