22 července, 2024

Mokré snění

Asi každému se někdy zdál nějaký erotický sen. Je to jedna z věcí, o které hovoříme jen velmi neradi (pokud vůbec) a to zejména tehdy, kdy probíhá jinak, než se to děje v běžném životě. Ve snu si kdokoli může prožít cokoli. Netradiční praktiky, románek s přítelem vašeho partnera, nebo s naprosto neznámým člověkem stejného pohlaví, …
Vůbec není výjimkou, že snící dosáhne ve snu vyvrcholení a dalo by se říct, že velké procento lidí prožilo svůj první orgazmus právě během spánku.
Zatímco orgasmus žen může zůstat pro okolí úplně utajen, tak skvrny na prostěradlech mužů po nočních polucích jsou nepřehlédnutelné. Proto je zde jedna rada: „Nespěte nazí„. Fleky na spodním prádle se perou nebo utají daleko snáz.
 
Některé kultury a náboženské víry se nad nočními erotickými sny pohoršují a označují je za dílo Satana. Sen bývá projekcí našich tajných i nepřiznaných tužeb. Tato přání si během denního bdění nemůžeme, nebo nechceme připustit a potlačíme je až do nejhlubších zákoutí mozku. V noci ztrácíte nad tím kontrolu a pánem vašeho  snění je mozek a dělá si, co chce. Když spíme, mozek pracuje nepřetržitě. Zpracovává předchozí informace, analyzuje, přeskupuje, které nám ráno předloží srovnané.  Proto se říká „Ráno moudřejší večera“.
 
Erotické sny rozhodně nejsou škodlivé i když jsou tzv. za hranou, pokud nepřejdou do reality. Může však existovat opakující se erotický sen, který může být známkou nějaké naší úchylky. Jde-li o pedofilii nebo sadismus, pak je dobré vyhledat pomoc odborníka dříve, než provedeme něco hrozného i ve skutečném životě a ublížíme tím nějaké osobě.
 

Jsou-li ale naše sny v jádru neškodné, můžeme je převést do reálného života. Aby tedy nezůstalo jen u nočních orgasmů, je dobré popustit uzdu své fantazie i ve stavu bdění. Což může být v některých vztazích kontraproduktivní.  Snadněji se to totiž řekne, než udělá, pokud je váš sexuální partner nastaven zcela jinak.
Podle výzkumů v Berkeley University mají více erotických snů ženy, podnikatelé a intelektuálové. Je ovšem otázkou, zda je to proto, že mají sexu méně než ostatní díky velkému pracovnímu vytížení, nebo proto, že je jejich sex méně kvalitní díky zábran, které si sami kladou.
 
Erotický sen nemusí být bezpodmínečně naprosto barvitý a detailní. Čím puritánštější osobnost sní, tím více jsou erotické sny symboličtější. Orgasmus u těchto lidí může přijít přesto, že snící objímal strom.
 
Pro lidi, kterým sexuální sny přinášejí z jakéhokoli důvodu trauma, je tu trochu uklidňující informace, s věkem erotické sny řídnou, až se nakonec u některých spících úplně vytratí. Ti, kterým se takové noční fantazie naopak líbí a dokonale si jich užívají, se mohou těšit na krásné prožitky i v osmdesáti letech.
 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď