20 června, 2024

.Coca-Cola Fotbalová akademie přináší

Být vrcholovým sportovcem a sklízet vavříny na sportovních kláních té nejvyšší úrovně je snem milionů chlapců i dívek po celém světě. Ovšem jen nepatrnému zlomku mladých talentů se podaří až na samotný sportovní Olymp vystoupat. Projekt Coca-Cola Fotbalová akademie se pokouší tuto složitou cestu vybraným mladým fotbalistům ulehčit.
Realizační tým projektu Coca-Cola Fotbalová akademie, který tvoří přední odborníci z různých oblastí věří, že společnými silami se mu podaří objevit a hlavně rozvinout nové talenty pro český a možná i světový fotbal.
Kdo se chce stát šampionem, musí se naučit dokonale využívat své tělesné schopnosti a odstraňovat své nedostatky. Proto běžné tréninky fotbalových dovedností doplňuje atletický trénink, pohybová průprava, kompenzační cvičení a také důraz na správný jídelníček a pitný režim.
 
Je skvělé, že díky Coca-Cola Fotbalové akademii se mladí hráči naučí věci, které by se ve svých mateřských klubech pravděpodobně nikdy nenaučili. Věřím, že díky tomu o některé z nich brzy projeví zájem přední ligové kluby,“ pochvaluje si projekt Jakub Dovalil, trenér reprezentace U21 a dodává: „Pro celkový úspěch je důležité, aby fungovala spolupráce mezi trenéry, hráči, rodiči a specialisty. Pak už bude záležet na každém z kluků, jak se své šance chopí.“ Vždyť sedm účastníků loňské akademie má za sebou již několik reprezentačních startů v dresu české reprezentace U16 a U17.
Podle Martina Janouška, fyzioterapeuta české fotbalové reprezentace a českého Daviscupového týmu, je jednou z největších překážek mladých sportovců fakt, že často neví, jak správně pečovat o svoje tělo a jak rozvíjet jeho výkonnost. „Zejména v menších fotbalových klubech je komplexní péče včetně fyzioterapie opomíjená. Jedno z měřítek, které se často používá, je výkonnostní růst budoucího hráče. Důležitý aspekt růstu jedince je jeho všeobecná zdravotní připravenost na opakující se pravidelnou sportovní zátěž. Chceme, aby se fotbalisté už odmala učili, jak správně zacházet se svým tělem. Lze tak v mnoho případech předjímat a pozitivně ovlivňovat jeho vývoj,“ uvádí Janoušek.
Na projektu Coca-Cola Fotbalová akademie participuje společně s reprezentačními trenéry Jakubem Dovalilem a Alešem Čvančarou tým odborníků z FTVS pod vedením PaedDr. Tomáše Malého, Ph.D. Jejich přínos vychází ze špičkové diagnostiky pohybového systému hráčů. „Testujeme akceleraci na různé vzdálenosti, vytrvalost, srovnáváme dominantní a nedominantní nohu, měříme tepovou frekvenci. Díky tomu jsme schopni odhalit nedostatky, které je potřeba průběžně odstraňovat. Individuální přístup je ideálním nástrojem, jak klukům sestavit tréninkový plán přesně na míru podle jejich potřeb,“ vysvětluje Tomáš Malý.
Je všeobecně známo, že neméně důležitým faktorem ovlivňující výkon sportovců je správná výživa a příjem tekutin. O pitném režimu přednáší v Coca-Cola Fotbalové akademii RNDr. Pavel Suchánek, výzkumný pracovník pražského IKEMu. „Pitný režim může zásadně ovlivnit výkonnost mladých i dospělých fotbalistů. Nedostatečný, nebo nevhodný pitný režim zahrnující nevhodné nápoje, nevhodné minerálky, příliš koncentrované iontové nápoje a podobně, může výkonnost výrazně zhoršit a to nejen z hlediska intenzity výkonu, ale i z hlediska schopnosti soustředit se, zvládat stres, nenechat se vyprovokovat. Pitný režim tedy není jen o aktuálním doplňování tekutin během zápasu, ale i před zápasem a zejména po zápase. Dobře zvládnutý pitný režim zlepšuje výkonnost během zápasu, zlepšuje a zrychluje i regeneraci po zápase. Má tedy zcela neopominutelný vliv na celoroční výkonnost fotbalistů,“ vysvětluje Suchánek a učí fotbalisty, jak pitný režim optimalizovat.
 
O projektu Coca-Cola Fotbalová akademie
Jedná se o unikátní program podpory mladých talentovaných fotbalistů s cílem vychovat ambasadory moderního stylu hry, který praktikují hvězdy evropských velkoklubů. Partnery projektu jsou Fotbalová asociace České republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Účastníky programu jsou mladí fotbalisté ve věku 16 a 17 let. Výběr tvoří dvacet jedna hráčů z pražských klubů. Hlavním garantem akademie je Jakub Dovalil, který působí jako trenér české reprezentace do 21 let. Hráči se po dohodě s jejich kluby scházejí v akademii dvakrát měsíčně. Tréninkové jednotky jsou zaměřené na rozvoj individuálních fotbalových dovedností, atletický trénink a také kompenzační a disbalanční cvičení. Zároveň program usiluje prostřednictvím pravidelných přednášek a seminářů o vzdělávání trenérů, učitelů, rodičů a široké fotbalové veřejnosti.

Více informací naleznete na stránkách www.modernitrenink.cz. 

 

Soupiska hráčů Coca-Cola fotalové akademie

 

Andrle Filip

FK Slavoj Vyšehrad

Balek Dominik

ABC Braník

Blecha Filip

FC Bohemians 1905

Brak Vojtěch

FC Bohemians 1905

Červenka Jakub

SK Satalice

Doležal Petr

SK Střešovice

Fajkus Filip

TJ Sokol Stodůlky

Hejda Miroslav

SK Meteor Praha

Horváth Marek

Junior Praha

Houdek Antonín

FSC Libuš

Kačírek Václav

SK Union Vršovice

Košek Ondřej

FK Viktoria Žižkov

Mašek Filip

SK Motorlet Praha

Morgenstern Ladislav

SK Střešovice

Němčanský Vojtěch

FK Dukla Praha

Nový Jakub

SK Aritma Praha

Rodina David

FK Slavoj Vyšehrad

Sebastian Stacey

SK Motorlet Praha

Sváta Matěj

SK Motorlet Praha

Šabacký Jan

Admira Praha

Šváb Ondřej

FC Tempo Praha

 

 

 

Jiří Hubička

Neopublic Porter Novelli

+421 774 741 473   jiri.hubicka@neopublic.cz

 

Lukáš Zahradník

Manager Coca-Cola fotbalová akademie

+420 724 002 928   lukas.zahradnik@modernitrenink.cz

www.modernitrenink.cz

Související příspěvky

Zanechte Odpověď