24 července, 2024

Slimáci jdou na pivo

Do vydlabané slupky od melounu nalijeme pivo. Položíme ten pivní rybníček večer do místa, kde ti milí drobečkové nejčastěji vylézají, nebo kde jim chutná náš salátek, kytičky a podobně. O půl deváté večer se začínají houfovat a předhánějí se, kdo toho více sežere.
Pivo jim moc chutná, stejně jako některým lidským jedincům, takže zapomenou na kytičky, opijí se do němoty a spadnou do pivního rybníčku. Odtamtud už NIKDY nevylezou, protože je nadobro po nich.
Ráno se budete divit! Lze nechat 2-3 dny, mezitím sníte další meloun… a dílo se opakuje. Když už jich máte nachytáno dost a pivo se „vypařilo“, hoďte vše do kompostu.
Nebolí z toho záda, jíte pořád melouny, hubnete a užíváte si sluníčka. Žádný zbytkový jed v půdě, obava z otrávení psů či koček.!

Hned zjara se připravíme se na slimáky tak, že na nějakém méně frekventovaném místě uděláme hromádku z otrub, které mají slimáci rádi. A tam je posléze sbíráme.

Velmi efektivní jsou i parazitické hlístice.

Proti slimákům se doporučuje i dusíkaté vápno, které současně desinfikuje půdu. Musíme jej ale použít hned zjara tři týdny před výsevem, nebo před výsadbou. Dusíkaté vápno ničí vajíčka slimáků.

Slimáci nemají rádi sůl, ale prosolovat si půdu tím, že slimáky v trávě posolíme, je krátkozraké.

 

Další příspěvky v této kategorii

 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď