22 července, 2024

Nebraňte se úspěchu

Asi každý z nás ať už si to uvědomuje či ne, se snaží prokouknout skryté myšlenky druhých a ve světě obchodu je to více či méně profesionální úchylka. Když se vám dostane do rukou tato kniha, s největší pravděpodobností si nejdříve budete všechny situace přehrávat na svých známých a vůbec si nepřipustíte, že by se to mohlo alespoň trochu týkat i vás. Zpozorníte vlastně až ve chvíli, kdy se autorka zmíní o tom, že tzv. Syndromem podvodníka trpí 70% lidí ať mužů či žen, a dojde vám, že na postech, kde jste mohli vlastně sedět vy, sedí spousta naprosto nekompetentních lidí jen proto, že si tento syndrom buď vůbec nepřipouštějí, a nebo jej zatlačili do hloubi svého nitra.
 
Název Syndrom podvodníka vás zřejmě nejdříve urazí „Copak já jsem nějaký podvodník!“, ale když se ještě více začtete do knihy, a dojdete a ž do fáze, kde se projevy tohoto syndromu popisují, dojde vám, že kdyby se vám tyto poznatky dostaly do rukou mnohem dříve, tak už byste byli mnohem dál, než se nacházíte právě v tomto okamžiku.
 
Zeptejte se sám sebe:
– Vynakládáte ve své profesi nadměrnou píli?
– Držíte se zpátky, abyste moc nevyčnívali?
– Máte spoustu nápadů, které jste nikdy nedotáhli do konce?
– Odkládáte plnění úkolů až na poslední chvíli a raději místo toho třeba uklízíte?
– Připadá vám, že se vám vůbec nedaří a nic co uděláte není dokonalé?
 
Pokud jste většinou odpověděli ano, tak si rozhodně přečtěte toto knihu, protože budete nejen úspěšní, ale budete se tak i cítit. Nejenže vám odhalí vlastní nitro, ale je zde spousta návodů jak z této šedi vyskočit. Autorka se sice primárně obrací na ženy, protože je ji nitro žen bližší, ale obrací se na ně i z toho důvodu, že svět úspěchu je z převážné většiny světem mužů a ti ženy mezi sebe nějak moc nechtějí, i když si ve skrytu duše připouštějí, že mnohé ženy by tu jejich práci zastaly stejně dobře, ne-li lépe.
 

Více o knize naleznete zde

Související příspěvky

Zanechte Odpověď