19 července, 2024

Chcete se stát realitním makléřem?

Zdenka byla dlouho na mateřské dovolené. Porodila a vypiplala z plenek dvě děti, ale pak se chtěla uplatnit i v nějakém zajímavém zaměstnání. Proto si prošla náročným výběrovým řízením na realitní makléřku a nastoupila do realitní společnosti TWIST-real. Trochu jsme ji proto vyzpovídali, co vlastně tato profese obnáší a jak ji zvládá.

Co jste věděla o práci realitního makléře?

Do té doby jsem se s ní setkala jen jednou – když jsme v roce 2006 prodávali s bratrem zděděný rodinný domek v Tvrdonicích, takže nic moc. Proto jsem nyní prošla několika vzdělávacími kurzy, které poskytuje realitní společnost, pro kterou pracuji. Díky tomu jsem se na realitním trhu rychle zorientovala.

A jak to jde? 

Kupodivu dobře. Podařilo se mi totiž hned v první chvíli oslovit ty správné lidi. O nemovitostech ať už soukromých či pro podnikání většinou rozhodují ženy, proto jsem vsadila na tuto kartu. Práce makléřky byla pro mne výzvou. Je sice velmi náročná na znalosti, ale na druhé straně po absolvování školícího programu jsem byla připravená uzavřít první obchod, což se mi hned podařilo.

 Jak vypadá váš pracovní den? 

Dopoledne odvezu syna Pavlíka do školy a s mladším Honzíkem hledám vhodné nemovitosti. Když v poledne spí, vyřizuji telefonáty, a dávám nemovitosti do nabídky. Odpoledne vyzvednu Pavlíka ze školy. Schůzky si domlouvám podle toho, jak mohou babičky hlídat, případně při večerních prohlídkách nemovitostí zaskočí u dětí manžel. Stejné je to o víkendech. Je to velká logistika. Nikdy jsem moc neuměla plánovat čas, ale po tom, co se mi narodily děti, mám dokonalý „time management“. Co bych dříve nezvládla v jednom dni, nyní díky dobrému plánování stihnu za dvě hodiny. Věřím, že až budou děti starší, to půjde mnohem lépe.

Pracujete každý den? 

Ano. Někdy více, jindy méně, jak potřebuji. Nejlépe se mi pracuje v kanceláři, kde mám větší klid, ale nemusím tam chodit, takže když jsou děti nemocné, pracuji z domova.

Jaké další přednosti, vedle časové flexibility, má profese realitního makléře? 

Mám spoustu nových přátel, mezi makléři i mezi zákazníky. Abych klientům mohla pomoci, musím se detailně seznámit s jejich životem. Takže nezřídka náš profesionální vztah končí přátelstvím.

 Co vám naopak na téhle práci vadí? 

Že mi pořád zvoní telefon. Večer, o víkendu, na dovolené a já ho prostě musím vzít.

Jak sháníte zakázky?  

Zjistila jsem, že nejlépe fungují reference. Z každého dobře odvedeného obchodu lze získat další. Pomáhá mi i rodina a známí, dávají mi tipy, kdo kde shání nebo prodává nemovitost.

 Myslíte si, že jsou v prodeji nemovitostí lepší ženy, nebo muži? 

Údajně ženy – říkají to statistiky. Je to různorodá práce, ženy si umí lépe zorganizovat čas, jsou empatičtější, takže asi lépe dokáží odhadnout potřeby zákazníků.

 V realitách pracujete teprve krátce.Je nějaká věc, která vás v tomto oboru překvapila? 

Najednou nosím v kabelce věci, které tam asi většina žen nemá: metr, baterku, foťák a několik svazků klíčů od různých nemovitostí. Mám to stále u sebe, abych mohla rychle zareagovat. Když vidím byt či dům, na němž visí inzerát, hned přemýšlím, komu z mých klientů by se mohla taková nemovitost hodit.

A co byste nakonec ráda vzkázala našim čtenářům? 

Že pokud uvažují práci realitního makléře, ať se nebojí a určitě do toho jdou! Taky mi chvíli trvalo udělat první krok, ale mí kolegové mi se vším ochotně pomohli. Zjistila jsem, že mne ta práce hodně baví.

makléř – Zdenka Šafářová
TWIST – real

Související příspěvky

Zanechte Odpověď