24 července, 2024

Úspory v domácnosti – „Zhasni“

zhasniJak na úspory v domácnosti a zaměstnání s úsměvem?

Dobře osvětlený byt je sice fajn, ale pokud svítíte i tam, kde to není potřeba, poznáte to při ročním vyúčtování. Neustálé upozorňování členů rodiny či kolegů v práci nikam nevede i když budete apelovat na ochranu přírody. Navíc budete platit za otravného blba.

Pořiďte si „prasátko“ a domluvte se, že když někdo zapomene zhasnout, dá do něj nějakou minci. Potom jen s úsměvem nastavte pokladničku. A když bude mít prasátko plné bříško, můžete se všichni odměnit něčím co vám udělá radost.

Stejný „trest“ můžete použít za zbytečně zapnutou televizi, za pozdní příchody, neuklizené nádobí nebo nedodržené slovo.

Výrazně uspoříte, když nahradíte všechny „horké“ žárovky za ledky.

Větrejte krátce a intenzivně, abyste vyměnili vzduch v místnosti. U dlouhého větrání se ochladí i všechny předměty v interiéru, které je potom potřeba zase vyhřát.

Stravování

Potraviny, které se kazí nakupujte s rozvahou. Soustřeďte se na akce a levnější varianty potravin, které jsou obvykle ve spodních částech regálů. Nenakupujte polotovary, jsou velmi drahé a často vám ani mnoho času neušetří. Navíc je potřeba při výrobě potřeba využívat hodně konzervantů. Dojídejte, co jste si nachystali, raději si naložte dvě menší porce. Co se dá, vložte po obědě do mrazáku a ne do lednice. Vyndejte si jídlo z mrazáku až ve chvíli, kdy na to budete mít chuť.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď