20 června, 2024

.Balaton

Balaton nabízí milovníkům jachtingu možnost absolvovat kurz plachtění, na březích Balatonu vyrostly dobrodružné parky s pestrou paletou adrenalinových sportů, včetně 9-metrové lezecké stěny, lanových překážkových tratí, lukostřeleckého centra či fantastické bobové dráhy s výhledem na jezero. Vedle vodních sportů (windsurfing, vodní lyžování, kiteboarding,wakeboarding) můžete na Balatonu absolvovat jezdecký výcvik a podnikat výpravy do okolí na koni.

V blízkosti Balatonu, pod městečkem Tapolca, se nachází pohádková jezerní jeskyně, kterou můžete navštívit na člunech. Na Balatonu máte k dispozici i aquaparky s množstvím bazénů, tobogánů a vodních atrakcí. Okolí pak nabízí unikátní přírodní rezervace, v jedné z nich můžete například sledovat lenošení 250-členného stáda velkorohých buvolů.

Oblast Balatonu se stala centrem spa a wellness služeb, které do Maďarska lákají čím dál více návštěvníků (jen 6 km od Balatonu se nachází i největší termální jezero na světě – Hévíz). Ve Westernparku vás naučí házet lasem, rýžovat zlato, anebo jednoduše dovolí Vašim dětem hrát si se zvířaty. Pobřeží Balatonu lemuje více než 200 km cyklotras.

Toto všechno je pouze náznak toho, co na Vás na Balatonu čeká. Většina turistů, kteří sem zavítali poprvé nebo po dlouhých letech, je šokována širokou nabídkou vodních sportů a dalšími možnostmi jak aktivně strávit volný čas, stejně tak i množstvím přírodních krás v bezprostředním okolí.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na to nejdůležitější – na koupání. Toto sladkovodní jezero, největší ve střední Evropě, nabízí na své jižní straně bezpečné pláže s mělkou vodou vhodné pro nejmenší děti, na severní straně zase pláže, které ocení dobří plavci. Teplota vody se pohybuje v létě mezi 20 až 26 °C, ráno a večer překračuje teplotu vzduchu. Oblast Balatonu se vyznačuje příjemným, slunečným, teplým podnebím od poloviny května do poloviny října. Více než 70 dní v roce teplota vystoupá nad 25 °C.
Další významnou předností Balatonu je jeho blízkost. Volbou Balatonu ušetříte nejen benzín, ale i drahocenný čas Vaší dovolené.

Ubytování:
Turistická centra a městečka v okolí jsou pěkně upravená. Najdete tu množství ubytovacích zařízení všeho druhu – od luxusních hotelů s vlastními wellness službami přes útulné malé penziony s rodinnou atmosférou až po jednoduché priváty. Balaton je doslova obklopen ubytovacími zařízeními, z kterých si určitě i Vy vyberete to své.

Autor článku: Limba

www.limba.com

  •  adrenalin

Související příspěvky

Zanechte Odpověď