Vše kolem nás se vyvíjí a vyvíjí se i pohled na fotografii. Nejdříve jsme se na své blízké dívali na namalovaném obraze, kde podoba někdy nebyla až tak reálná, potom na černobílých fotografiích, na barevných fotkách, až jsme na papírovou fotografii téměř zanevřeli a nahradili ji různými formami digitálního prohlížení. Pokrok ale zastavit nelze, je tady proto další novinka 3D fotografie v krystalu.
Jde v podstatě o uměleckou techniku – gravírování, při které se vyrývají různé reliéfy do tvrdých materiálů. V tomto případě jde o metodu rytí podpovrchové, čili vnitřní gravírování, kde je motiv či obraz vyryt laserovým paprskem uprostřed hranolu z optického skla, přičemž jeho povrch zůstává úplně neporušený. Laserový paprsek proniká do nitra předmětu a vytváří v něm mikroskopické body, ze kterých vzniká zvolený motiv či obrazec. 3D portrét v krystalu se skládá z tisíců takových mikroskopických bodů.
Pokud byste chtěli obdarovat své blízké originálním dárkem, nebo udělat radost sami sobě, můžete si zvolenou fotografii nechat přenést do krystalu a zachovat tak vzácné okamžiky života v nezměněné podobě.
Jak tedy na to?
Dnes lze do krystalů gravírovat prakticky cokoli:
- o3D fotografii, 3D model,
- o2D fotografii, 2D obrázek,
- ologo,
- otext,
nebo jakoukoli kombinaci těchto prvků (například svatební fotografii se jmény novomanželů, logo firmy s oceněním pro vynikající zaměstnance, atd.) Jediná věc, kterou je nutno pro to udělat, je poslat svou oblíbenou fotografii (ze svatby, narozenin, promoce, oslavy, z pláže, s dětmi či rodiči, s kamarády nebo se svým zvířecím miláčkem) v digitálním formátu (JPG, BMP).
Ostatní už za vás provedou odborníci. Fotografii převedou z 2D do 3D a následně ji vygravírují do vámi vybraného krystalu, aby vám už navždy dělala radost.
Abychom dosáhli co nejlepšího výsledku, měla by zvolená fotografie splňovat následující podmínky :
- ofotografie musí být ostrá, s dobrým kontrastem a dobrým vykreslením detailů
- ofotografie by měla být v co největším rozlišení ,
- odigitální fotografie umožní dosáhnout lepšího výsledku než fotografie naskenovaná
- ovhodnější jsou fotografie, kde osoby zachyceny zepředu (portrétová fotografie)
- obličej
Rozdíl mezi 3D a 2D
Fotografie je focena ve formátu 2D, pokud chceme pohled takový, jako bychom si na něj mohli skoro sáhnout a podívat se jakoby za roh, jde o formát 3D. Ti co se už byli podívat na filmy ve 3D technologii už vědí, jak velký a mnohem realističtější rozdíl to je.
Autor: Miroslav Kasan
Zdroj: www.laserfoto.cz