24 července, 2024

.Malé děti na internetu bez dozoru

dozor64% rodičů nechává své děti mladší 7 let na internetu bez dozoru. Nový průzkum odhalil znepokojující trend v oblasti zařízení, která vlastní a užívají děti.

Společnost AVG Technologies (NYSE: AVG), odhalila výsledky průzkumu, podle kterého celkem 64% dotazovaných rodičů s dětmi ve věku pod 7 let nechává své děti používat internet i tehdy, když nejsou ve stejné místnosti. Toto číslo je o to znepokojivější, uvážíme-li, že chytrá zařízení se nacházejí na vrcholu dětských seznamů vánočních dárků a více než 33% respondentů uvedlo, že plánuje koupit svým dětem chytrý telefon či tablet.

Průzkum, kterého se zúčastnilo přes 1000 rodin ze Spojených států, Kanady a Velké Británie, také odhalil, že 73% respondentů zamýšlí svým dětem dát zařízení, které oni sami nepoužívali, a pouze 26% aktuálně používá nějaký druh uzamknutého profilu či dětského prostoru na zařízeních svých dětí – ačkoli celých 86%o těchto možnostech ví. Se snahou pořídit svému potomkovi mobilní zařízení souvisí i tlak na to pořídit nejnovější modely, který pociťuje celkem 40% rodičů; a to jak přímo ze strany svých dětí (68%), tak i prostřednictvím kamarádů svých dětí (52%).

Nicméně v průzkumu se objevila i pozitivní zjištění, že rodiče už alespoň začínají brát toto téma vážněji. Mnoho z nich aktivně vyhledává konzultaci ohledně používání již v nákupní fázi a zapojuje se do prvotního nastavování. Ze všech dotázaných

  • – 89% respondentů pátrá po vhodném zařízení pro dítě předtím, než nějaké pořídí
  • – 75% si myslí, že by technologie měly být označeny doporučeným věkem
  • – 53% respondentů vždy čte instrukce k zařízením, které dávají svým dětem
  • – 62% z nich se vždy zúčastňuje prvotního nastavení zařízení
  • – 95% respondentů mluvilo, nebo se chystá mluvit se svými dětmi o bezpečí na internetu

„Rodiče se musejí aktivněji zapojit do užívání zařízení jejich dětmi a nezapomínat, že jejich úloha nekončí vybalením přístroje z krabice“, řekl Tony Anscombe, Senior Security Evangelist ve společnosti AVG Technologies. „Parafrází starého přísloví je zařízení na celý život, nejen na Vánoce a je nesmírně důležité, aby se rodiče postarali o to, aby jejich děti užívaly svá zařízení co nejbezpečněji. S použitím správného přístupu je pak nezbytné trávit s technologiemi společný čas a ukázat dětem, jak se učit, jak si hrát a zůstat při užívání těchto chytrých zařízení sami sebou.“

O průzkumu

Internetového průzkumu se zúčastnilo 1221 spotřebitelů ve Spojeném království, Spojených státech amerických a Kanadě.
Průzkum byl realizován s využitím nástroje Qualtrics. Analýza dat probíhala v prosinci 2013.

Autor: Petra Miterová

www.avg.com

Související příspěvky

Zanechte Odpověď