Moudrost dnešního dne:

Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu.

...

Právě přítomno: 154 hostů a žádný člen

Víte, co jste včera jedli?

.

cuketa Hodně z nás prostě jí, protože jídlo bere jako životní nutnost.

Jsou ale i takoví, pro které je jídlo celoživotní extáze. Jakékoli jídlo je pro ně obřad, jedí s obrovskou chutí a milují téměř vše, co se sníst dá. Pak je tu skupina, která by kostku cukru nedala do úst ani za nic na světě, přísně si hlídají, co snědí a myslí si, že jedí zdravě. Je to tak ale i ve skutečnosti?

Jedni jsou moc hubení a jiní obézní, sami sobě se nelíbíme, ale nikdo z nás neví, kde dělá chybu.

 

Všechny extrémy jsou špatné a své nevhodné chování si musíte nejdříve uvědomit a sami se rozhodnout ke změně. Pak je tu největší šance na úspěch a zhubnete nebo přiberete na váze tak, jak byste si přáli.

Dlouhodobě vám nepomůže žádná dieta, která vám nebude chutnat. Nepomůže se ani nějak omezovat, protože se brzy vrátíte ke svým zajetým zvyklostem.

 

Ale jak toho dosáhnout?

Důležité je necítit se při změně životního stylu ani hladový ani přesycený. Pijte hodně vody a jezte potraviny, které obsahují dostatek živin, vitamínů a minerálů a jezte pravidelně. Nedělejte ale žádné změny násilím. Změna životního stylu k vám musí přijít dobrovolně a tak rychle, jak sami budete chtít. Snažte se proto jíst to, co máte rádi, ale jen v množství a složení, které vám zajistí zdravý život.

Abyste zjistili, zda špatně jíte, vyzkoušejte si jeden den přesně zapisovat, co jste snědli a my vám zdarma zašleme tabulku s obsahem živin, které jste zkonzumovali.

 

 Autor: Ing. Jitka Mlejnková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdílet
TOPlist