Moudrost dnešního dne:

Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.

...

Právě přítomno: 248 hostů a žádný člen

Mokré snění

.

snyAsi každému se někdy zdál nějaký erotický sen. Je to však jedna z věcí, o kterých hovoříme jen velmi neradi (pokud vůbec) a to zejména tehdy, kdy probíhá jinak, než se to děje v běžném životě. Ve snu si každý může prožít nějaké netradiční praktiky, románek s přítelem vašeho partnera, nebo dokonce s naprosto neznámým člověkem stejného pohlaví.

Vůbec není výjimkou, že snící dosáhne ve snu vyvrcholení a dalo by se říct, že velké procento lidí prožilo svůj první orgazmus právě během spánku.

 

snyZatímco orgasmus žen může zůstat úplně utajen, tak skvrny na prostěradlech mužů po nočních polucích jsou nekompromisní. Proto je zde jedna rada: "nespěte nazí". Fleky na spodním prádle se perou nebo utají daleko snáz.

 

Některé kultury a náboženské víry se nad nočními erotickými sny pohoršují a označují je za dílo Satana. V jejich pojetí víry to lze chápat, protože sen může být projekcí našich tajných přání a tužeb, které si během denního bdění nemůžeme, nebo nechceme připustit a potlačíme je až do nejhlubších zákoutí mozku. V noci je pánem vašeho  snění mozek a tak si dělá, co chce. My sice spíme, ale mozek pracuje nepřetržitě, protože zpracovává předchozí informace, analyzuje, přeskupuje,…..  I proto se říká „Ráno moudřejší večera“.

 

Erotické sny rozhodně nejsou škodlivé, pokud nepřejdou do reality. Může existovat opakující se erotický sen, který může být známkou nějaké naší úchylky, jako je pedofilie nebo sadismus a pak je dobré vyhledat pomoc odborníka, než provedeme něco hrozného i ve skutečném životě a ublížíme tím nějaké osobě.

sny

Jsou-li ale naše sny v jádru neškodné, můžeme je převést do reálného života. Aby tedy nezůstalo jen u nočních orgasmů, je dobré popustit uzdu své fantazie i ve stavu bdění. Což může být v mnoha vztazích kontraproduktivní.  Proto se to snadněji řekne, než udělá, pokud je váš sexuální partner nastaven zcela jinak.

 

Podle výzkumů v Berkeley University mají více erotických snů ženy, podnikatelé a intelektuálové. Je ovšem otázkou, zda je to proto, že mají sexu méně než ostatní díky velkému pracovnímu vytížení, nebo proto, že je jejich sex méně kvalitní díky zábran, které si sami kladou.

 

Erotický sen ale nemusí být bezpodmínečně naprosto barvitý a detailní. Čím puritánštější osobnost sní, tím více jsou erotické sny symboličtější a orgasmus může přijít přesto, že jste objímali strom.

 

Pro ty, kterým sexuální sny přinášejí trauma, je tu částečně uklidňující informace, s věkem erotické sny řídnou, až se nakonec u některých spících úplně vytratí. A ti, kterým se ty noční úlety naopak líbí a dokonale si jich užívají, je tu info, že se mohou těšit na krásné prožitky i v osmdesáti letech.

 

Sdílet
TOPlist