Moudrost dnešního dne:

Čas je zadarmo, ale je nezaplatitelný. Nemůžete ho vlastnit, ale můžete ho použít. Nemůžete si ho nechat, ale můžete ho promarnit. Když ho promarníte, nikdy ho nezískate zpět.

...

Právě přítomno: 637 hostů a žádný člen

Rybičky Garra Rufa

.

Někdy máte problém, o kterém se vám nechce ani mluvit a místo toho abyste se s někým poradili, snažíte se jej vyřešit sami. Jedním z nich jsou různé kožní problémy. Pokud tedy řešení stále ještě hledáte, mohou být pro vás řešením léčivé rybky Gara ruffa. Tyto zvláštní rybky, si umí poradit s lupénkou, plísněmi, ekzémy, špatně se hojícími rankami, bércovými vředy, omrzlinami, ale i s docela běžnými otlaky na chodidlech, nebo vám provedou peeling jinak zdravé kůže. Podporují tedy hojení a „omlazují“ vrchní vrstvu kůže.

 

Rybičky Garra Rufa pocházející z termálních pramenů v tureckém Anatolu poblíž města Kangal, kde žijí ve vodě teplé až 36°C. A protože teplé prameny odedávna lákaly lidi ke koupání, všimli si místní obyvatelé, jak příznivě působí tyto koupele na různé kožní neduhy a vznikly zde lázně.

Extrémní prostředí je chudé na živiny a proto si rybky jako zdroj potravy oblíbili odumřelé nebo poškozené kožní buňky, které lidem z těla naprosto bezbolestně odstraňují. Není proč se rybek bát. Nejsou dravé, jejich čelisti jsou bezzubé a jsou vybaveny jen jemnými štětinkami, které jim nahrazují zuby. Proto tedy nemohou nijak poškodit zdravé kožní buňky, ale jen ty narušené, které lze snadno odloupnout. Poškozená kůže je totiž měkčí a dá se lehce odstranit. Jednoduše si najdou na těle postižené místo, shromáždí se okolo něho a pustí se do jídla. Koupel s těmito rybkami je proto nejen velmi příjemná ale současně vám bezbolestným způsobem vyhladí pokožku, protože působí jako peeling.

Jejich ústní dutina navíc obsahuje i blíže nespecifikované léčivé enzymy, které obroušenou kůži dezinfikují a podporují regeneraci.

Jde vlastně o alternativní léčbu, která pomůže kožní problém buď úplně vyřešit, nebo u dlouhodobě nemocných prodloužit dobu bez příznaků onemocnění, čili zkvalitnit pacientům život. Týká se to např. lidí s lupénkou, která je sice nevyléčitelná, ale může probíhat i velmi lehkou formou. Právě tyto rybky pomáhají omezit období s akutními a těžkými projevy.

Pokud nemáte žádné závažné kožní onemocnění, vůbec to nevadí, protože se můžete nechat rybkami ozobávat taky. Jsou totiž prospěšné i při relaxační léčbě směřující ke zmírnění psychických obtíží způsobených stresem (např. z pracovního přetížení).

Rybí pedikúra

Nohy jsou asi nejzanedbávanější částí našeho těla a proto má hodně z nás na patách ztvrdlou pokožku, která se zhoršuje zejména v letních měsících. A i zde se mohou rybky Garra Rufa uplatnit. Prostě vám veškerou starou kůži s nohou jemně odstraní a to i takovou, která je pouhým okem neviditelná.

 

Autor článku: Jana Kolinská

www.lecivka-rybka-mb.webnode.cz

Sdílet
TOPlist
SEO Rozcestník