Moudrost dnešního dne:

Nevěř nikomu, s kým jsi ještě bečku soli nevyjedl.

...

Právě přítomno: 202 hostů a žádný člen

Dentálně retardovaná

.

zub

Každý občas v životě něco pořádně zvrtá a člověk by měl umět odpouštět. Existuje ale jedna důležitá výjimka. A to, když něco zvrtá vaše zubařka. Pokud trpíte panickou hrůzou z dentistů, pak dál určitě nečtěte. Moji ženu jednou rozbolel zub tak, že na nás zvonili sousedi a křičeli, ať okamžitě přestaneme týrat toho psa, nebo zavolají Novu. Odvezl jsem ji tedy k zubařce. Seděl jsem v čekárně a snažil se zabránit zvukům, které se ozývaly z ordinace, kde byla moje žena, aby pronikly do té části mozku, kde sídlí centrum děsu.

Nakonec se přece jen otevřely dveře a v nich stála zubařka. Měla na sobě velkou zástěru a na čele se jí perlil pot. 

Už jen představa, že si dentista před zákrokem v mé ústní dutině uvazuje takovouhle zástěru, by mi stačila, aby se ve mně krve nedořezal. Při pohledu na tu zástěru ale bylo jasné, že tahle zubařka by se dořezala. Okamžitě jsem si vzpomněl na vánoční prodej kaprů, jen na zástěře byla očividně A+, což je krevní skupina mé ženy. Dentistka vešla do protější ordinace se slovy „Potřebuju větší kleště.“ 

Nějaký chlapeček se rozplakal a starší žena vedle mě si začala tiše špitat otčenáš. Zubařka protější ordinaci navštívila ještě několikrát, pokaždé se vracela s o něco větším a komplikovanějším nástrojem. Některé působily spíš dojmem, že slouží k dotažení zubařského křesla.

Nakonec jsem to nevydržel a zastoupil ji cestu. „Prosím vás, moje žena-,“ oslovil jsem ji a spolkl to nedořečené „žije?“. 

„Zlomilo se to -“ zašeptala a zmizela v ordinaci.

Zlomilo se to? Ale co? Zub? Vrták? Nebo něco v zubařčině přístupu k pacientům? Až později jsem se od své ženy ve znakové řeči dozvěděl, že postupně všechno. I ve mně se něco zlomilo a dodnes mě vzpomínka na tu zástěru dokáže silně rozrušit. Většinou se neuklidním, dokud si několikrát za sebou pořádně nevyčistím zuby.

  

 

Autor: Pavel Tomeš

Zdroj: www.sedmicka.cz

 

 

 

Sdílet
TOPlist