Moudrost dnešního dne:

Láska přináší nakonec vždy žal, protože jeden musí zemřít dřív, než druhý

...

Právě přítomno: 214 hostů a žádný člen

Žaludeční vředy

.

žaludekŽaludeční vřed je onemocnění, při které je stěna žaludku poškozena působením kyseliny chlorovodíkové, která je součástí žaludeční šťávy. Děje se to proto, že je výstelka žaludku velmi tenká a poškození může mít velikost i několika centimetrů. Bolesti spojené se žaludečním vředem mohou být pociťovány za hrudní kostí, nebo v oblasti nadbřišku. Vřed se bolestivě připomene vždy při jakémkoli příjmu potravy. Oproti dvanáctníku, kdy je bolest pociťována nalačno a mizí po příjmu nějaké potraviny, tak u vředů jsou bolesti až po jídle. 

.Aby těhotenství nezaskočilo nachlazení a chřipka

.

chřipkaDoba plískanic, sychrava a respiračních infekcí je tady. Je třeba se obávat otěhotnění v této době? A je možné podpořit vlastní imunitu tak, aby to případnému těhotenství neublížilo?

Plánování potomka je velmi zodpovědný krok, a nejednu maminku v té souvislosti napadne, že vlastně neví, zda by kvůli aktuálně probíhajícím virovým respiračním a chřipkovým nákazám, kterých je všude plno, svůj záměr otěhotnět neměla na chvíli pozdržet.

.Rakovina konec jedné nemoci lidstva

.

Dr. RathAsi každému z nás někdy někdo zemřel na tzv. nevyléčitelnou nemoc jménem rakovina. Už dávno se ví, že možnost vzniku rakoviny podřimuje v každém z nás. Všichni se smrti v bolestech obáváme a modlíme se, aby se nám to nestalo. Jenže ať se podíváme vlevo nebo vpravo, stále je jí kolem nás čím dál více. Smutně pokyvujeme hlavou, řekneme si, že je to osud a doufáme, že když na to nebudeme myslet, tak se nám to nestane. Asi jen málokdo tuší, že už před několika lety začal doktor Rath zveřejňovat výzkumy, které odhalují, že rakovina nemusí být konečná a že vitamín C a speciální extrakty ze zeleného čaje brání bujení rakovinných buněk.

Imunitní systém

.

Co je to imunita a proč je tak důležité mít imunitní systém „ v pořádku"? Imunita je schopnost organismu rozeznat „své“ od „cizího“ a pomocí buněk lymfocytů, makrofágů aj. a protilátek imunoglobulinů toto „cizí“ zneškodnit. „Cizím“ je nejčastěji choroboplodný zárodek bakterie, virus – proto se někdy pojem imunita zjednodušuje na obranu proti infekci.

Jako cizí se však chová i transplantovaný orgán a v některých případech je imunitní reakce namířena dokonce i proti vlastním buňkám a orgánům např. nádorům nebo jinak změněným či poškozeným buňkám, ale i proti zdravým buňkám – autoimunita.

Detoxikace a hubnutí

.

Jak může detoxikace organismu výrazně zjednodušit hubnutí? Dovolte mi v krátkosti vysvětlit hlavní důvod, proč potřebujeme tělo detoxikovat:

Naše trávicí ústrojí, stejně jako u všech savců, je přizpůsobeno na konzumaci potravy v syrovém, neupraveném stavu.

Aby se prodloužila trvanlivost potravin, musí se do nich přidávat konzervační látky, na které náš trávicí systém není zvyklý.

Je skutečně už objevena příčina civilizačních chorob?

.

B17 Existuje něco jako lék návod, který může pomoci zlikvidovat příčinu nemocí jako je infarkt, rakovina nebo cukrovka? Tahají nás farmaceutické úřady za nos? Nebo jde o metodu u níž nebyla účinnost nikdy prokázána? O tomto tématu hovoří redaktorka Daniela Drtinová a MUDr. Karel Erben, primář poradny pro civilizační choroby na Praze 7, který se dlouhodobě věnuje onkologickým chorobám.

"Pane primáři ten objev se týká homocisteinu. O co tedy jde a kdy byl tento objev učině?"

.Bolesti břicha i problémy s otěhotněním.

.

dítěTřeba je to endometrióza! Bolest břicha, strach ze sexu i problémy s otěhotněním, to jsou potíže, které doprovázejí endometriózu. Tímto onemocněním trpí zhruba každá desátá žena, mnoho z nich se za své potíže stydí. Ostrůvky děložní sliznice uchycené v místech, kde za běžných okolností nemají být - tak lze jednoduše popsat endometriózu, onemocnění, které ženám dokáže velmi zkomplikovat život. „Endometrióza je příčinou bolestí břicha i podbřišku, bolestivého pohlavního styku i neplodnosti,“ popisuje úvodem MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D., ředitelka Sanatoria Repromeda.

Rybičky Garra Rufa

.

Někdy máte problém, o kterém se vám nechce ani mluvit a místo toho abyste se s někým poradili, snažíte se jej vyřešit sami. Jedním z nich jsou různé kožní problémy. Pokud tedy řešení stále ještě hledáte, mohou být pro vás řešením léčivé rybky Gara ruffa. Tyto zvláštní rybky, si umí poradit s lupénkou, plísněmi, ekzémy, špatně se hojícími rankami, bércovými vředy, omrzlinami, ale i s docela běžnými otlaky na chodidlech, nebo vám provedou peeling jinak zdravé kůže. Podporují tedy hojení a „omlazují“ vrchní vrstvu kůže.

Detoxikace organismu

.

Detoxikace je základní krok v cestě za vašim zdraví. Z výzkumu života dlouhověkých národů vyplývá, že se lidé mohou dožívat v plném zdraví i 120 let. Tato schopnost je podmíněna životním prostředím a životním stylem. Náš moderní život nese výrazné riziko zanesení organismu toxiny a nežádoucími látkami. Detoxikace nás zbavuje těchto toxinů, jedů, plísní, těžkých kovů, virů a bakterií. Je to hygiena těla zevnitř a nejlepší prevence všech onemocnění. Detoxikace je první krok ke zdraví a fyzické i duševní harmonii.

Staronová léčebná terapie rakoviny

.

Terapie Gerson je přírodní léčba, která aktivuje schopnost těla - samoléčba prostřednictvím organické, vegetariánské stravy, surové šťávy a přírodních doplňků. Tato silná, přírodní léčba napomáhá ke zvýšení imunity a tím léčí rakovinu, artritidu, onemocnění srdce, alergie, a mnoho dalších degenerativních onemocnění. Dr. Max Gerson vyvinul tuto terapii v roce 1930, původně jako léčbu pro vlastní intenzivní migrénu, a nakonec pro léčbu degenerativních onemocnění, jako je kožní tuberkulóza, cukrovka a rakovina.

TOPlist