Moudrost dnešního dne:

Ženy bez mužů vadnou, muži bez žen blbnou

...

Právě přítomno: 293 hostů a žádný člen

Potřebuji poradit,...

.

bezdomovecKdo bydli v Brně, tak se asi stejně jako já obává projít trasu nádraží - Česká, protože za tu krátkou dobu vás osloví asi 10 lidí, že chce nějakou pomoc, nebo vám do rukou strká nějaké letáky. Na chodníku a lavičkách poposedávají žebráci a bezdomovci a ti co tam chodí pravidelněji, tak už některé z těch tváří znají dokonale. Celkem pravidelně se tam např. objevuje dívčina, která vám strká pod nos karton s prosbou, že je hluchoněmá, že jí ukradli všechny peníze a ona nemá peníze na vlak, aby se dostala domů, atd. Poprvé se možná necháte nachytat, ale když vás takto obtěžuje mnoho měsíců, tak máte chuť ji něčím praštit, aby se jí v hlavě rozsvítilo.

 

Loni v létě jsem si byla sednout do zahradní restaurace u Zelňáku a procházela jsem kolem nějakého evidentně hodně postiženého muže, asi kolem třiceti let. Byl úplně dementní, šišlal, všechny kolem zdravil, huhlal si neustále něco pod nosem, a co hlavně? Nabízel takový ten časopis pro podporu. Komu by se ho nezželelo! A co myslíte? Opět jsem otevřela své srdce a peněženku. Pak jsem si sedla na zahrádku a čekala na známou. Za chvíli přistoupil k tomu dementovi nějaký muž: „Ahoj Pepo, jak se máš?“ To byste nevěřili, jak rychle se dá léčit demence. „Jo, super, počkej na mě, já tady za chvíli končím!“

Asi nemusím říkat, že mi spadla čelist a nejraději bych si nakopala.

 

bezdomovecPak jdete do supermarketu a chcete si nakoupit. V tu ránu je u vás nějaký bezdomovec, táhne z něho alkohol, sotva se udrží na nohou a chce po vás peníze.

 

Nakonec přijdete domů a zapnete si televizi a tam se zase na vás obracejí: „Přispějte na konto XY,...“ Otevřete dopis a je tam další žádost o pomoc....“, Ve finále si zapnete zprávy a tam se rozohňuje nějaký poslanec, jak je to nespravedlivé žádat tzv. Milionářskou daň, protože to ty podnikatele demotivuje!

  

Když byly mé děti malé, rády si hrály hru „Mamíííí, pomooooc!“ a já jim donekonečna opakovala, aby volaly o pomoc jen když to opravdu budou potřebovat, protože až se jim jednou něco opravdu stane, tak jim nikdo nepomůže, protože si lidé budou myslet, že je to zase legrace.

 

Jenže dnes je tu navíc doba vytunelovaných bank a společností a v uších vám stale hučí zpráva, jakým hnusným způsobem se hospodaří s humanitární pomocí. Ti nahoře pyramidy dostanou to nejlepší, žijí si v blahobytu a ti chudáci dole dostanou jen drobty.

 

Jak se v tom vyznat!?

Dají se z deseti tisíc měsíčně vyslyšet všechny tyto prosby a zachránit celý svět?

 

Poraďte, protože mi právě přišel tento email:

Dovoluji si vás opět oslovit a obrátit  se na Vás se žádostí o pomoc. Zasílám stručné informace o mě a občanském sdružení, které bylo založeno i na moji podporu. Po úraze jsem zůstal zcela ochrnutý a bezmocný na invalidním vozíku. Pobírám plný invalidní důchod ve výši 3279 Kč. Má vlastní životní situace je tak špatná že po zaplacení složenek nemám ani na stravu. Důchod v této výši mi  nestačí ani na pokrytí nejnutnějších životních potřeb.Jelikož jsem sirotek a ještě k tomu ochrnutý nemůžu si peníze sehnat jiným způsobem než se společensky znemožnit a potupným způsobem se snížit k žebrotě.............

 

 

 

Sdílet
TOPlist