Moudrost dnešního dne:

Pampeliška od milence znamená víc než orchidej od kamarádky.

...

Právě přítomno: 602 hostů a žádný člen

Po svatbě je vše jinak?

.

Z času na čas se objeví nějaké rádoby rady a pravidla pro vdanou ženu.  Možná je dobré si položit otázku, když pravidla, tak proč v tomto století ještě dělit pravidla pro ženy a pro muže. Určitě však jsou pro soužití dvou lidí nějaká pravidla potřebná a vůbec nemusí jít o manželství. Určitě nelze popřít, že život u rodičů a při soužití tzv. naostro  je naprosto odlišný. Asi první otázkou, kterou by bylo potřeba si v této problematice položit, je: "jsme na manželství zrali"?

Jedním z velkých kroků při vstupu do života dospělých totiž není svatba, ale např. schopnost  odložení krásného svetříku zpět na věšák butiku, protože je potřeba zaplatit nějaké složenky. Pokud jsme schopni si uvědomit, že právě tyto složenky mají prioritu před duchovními požitky či statky, tak jsme pro soužití ve dvou zralí.

>

Přistupujte ke svému novému domovu jako při budování společné firmy a vše co je dobré pro „firmu“ je dobré pro vás. Než cokoli uděláte, představte si, jak byste se cítili, kdyby totéž udělal váš partner.

Od této chvíle zapomeňte na slůvko  a nahraďte jej my, i když i dále budete fungovat jako dvě individuality. Od této chvíle se žádné z vašich rozhodnutí nebude týkat jen vás, ale i vašeho partnera ať už je to dovolená nebo pobyt v posilovně, protože budete-li i dále rozhodovat samostatně, tak se vaše cesty budou často rozcházet.

 

>Jedno ze základních pravidel, které většina partnerů po vás bude chtít, je věrnost. Psychologové říkají, že ve vašem bezprostředním okolí se pohybuje sto až dvě stovky vhodných partnerů a je jen otázka času, kdy a zda se s nimi potkáme tzv. z oka do oka. Cestou životem tedy na některé narazíte přímo a některé jen bez povšimnutí minete, protože nenastane vhodná chvíle k bližšímu poznání. Chcete-li ale dostát svým závazkům věrnosti, pak je dobré si uvědomit, že jsou zdánlivě nevinné situace, které vás k této tzv. „vhodné“ osobě poposune ještě trochu blíže. Je to např. tanec. Hloupost? Představte si situaci, že si třeba večírek, kde se vám někdo hodně líbí. Nestane se nic a za týden na tu osobu zapomenete. Pokud s ní ale protančíte pár intimních tanečků, už vám uvízne a budete chtít jít zase o krůček dále.

Někdy ale vy sami svému partnerovi „nahrajete na smeč“.  Ve snaze nenechat svou kamarádku bloumat nočním městem ji „půjčíte“ svůj protějšek na doprovod domů. Nebo opačně, muž se opije takovým způsobem, že jeho partnerku musí doprovodit přítel. Jste si opravdu jisti, že to není ta poslední jiskřička, která mezi nimi nezažehne plamínek?

 

Neméně důležitá je péče o svůj vzhled. Mezi partnery se velmi zvolna vkrádá slovo „však to je dobré“. Než před svého partnera ale předstoupíte, nečesaní, nemytí, případně neholeni a nelíčeni, zamysleme, se zda bychom takto šli na procházku parkem.  Pokud ne, tak rychle do koupelny.

Stejné je to s tím, co máte právě na sobě. Často se probíráte skříní plnou oblečení a je vám líto to či ono vyhodit, protože „to je ještě na doma dobré“. Popřemýšlejte tedy trochu jinak a vzpomeňte si na někoho hodně sympatického ve svém okolí a představte si, že by vás právě v této věci potkal. Myslím, že budete hodně rychle rozhodnuti, zda tu či onu věc zachovat či ne.

 

Ať už se snažíme jakkoli, tak v každém vztahu dojde k nějaké rozepři. To nejhorší co byste mohli udělat je to, že si budete nechat radit od kolegů, nebo svých rodičů. Můžete si občas postěžovat, ponadávat, protože se vám uleví, ale nikdo z nich nezná všechny souvislosti vašeho sporu a nezná je dokonce ani ten, kdo s vámi žije ve společné domácnosti. Jsou totiž věci, které víte jen vy sami a jen vy sami můžete být soudcem dané situace.

Měli byste si ale uvědomit, že při častém stěžování si na svého partnera, že časem úplně zapomenete, všechny jeho pozitivní vlastnosti, pro které jste si ho vzali, a v hlavě vám budou znít jen ta negativa. A nejhorší věcí, kterou můžete udělat je ta, když si budete vytrvale stěžovat na svého partnera svým rodičům. Dosáhnete tím jen toho, že ho začnou nesnášet, protože „ON ubližuje mému dítěti“ a to se posléze odrazí i ve vašem partnerském životě.

Když už tam musí rodiče figurovat, tak jsou pro tyto účely vhodnější partnerovi rodiče nejen proto, že by vám mohli poradit jak na něj, abyste nepříjemnost zvrátili. Je ale potřeba našlapovat opatrně, protože oni své dítě milují, ať už vám udělalo cokoli.

Než s jakoukoli stížností začnete, zvažte, zda je to nutné, protože ve vztahu není důležité vždy vyhrát ani za každou cenu neustále ustupovat. Velmi dobrou radou je tato. Když ve sporu nechce ani jedna strana ustoupit, tak odložte rozhodnutí na později. Zajděte si na procházku, pokuste se na to podívat z pohledu partnera a pokud jste se mýlili, nestyďte se to přiznat. 

Jedna z nejhorších rad, kterou vám může někdo dát, je ta, že pokud se vdáte, či oženíte, tak je potřeba se obětovat pro rodinu. Výjimkou je to, že jste tak trochu masochystisky zaměřeni oběti, které dělají vašeho partnera šťastným, dělá šťastným i vás.  Je potřeba si dát pozor, protože vstřícnosti má velmi jemnou hranici. Pokud začnete tyto drobné oběti provádět se zaťatými zuby, tak s tím přestaňte. Zhoršuje to totiž váš postoj k partnerovi, který se s velkým obětí zhoršuje. Může se totiž velmi lehce stát, že až budete stát před rozvodovým soudem, tak se partner bude ptát:  „Ale proč, … vždyť jsme měli tak krásné manželství“.  A je dost možné, že mu to nikdy nedojde, že krásné bylo jen pro něj, protože vy jste se obětovali a zapřeli své vlastní já, své vlastní potřeby. Vše co jste dělali, bylo nejdříve z dobré vůle, pak ze setrvačnosti a nakonec se skřípěním zubů.

Je potřeba si tedy uvědomit, že vzájemné oběti v přiměřené míře bude činit váš vztah šťastnější, ale nic se nemá přehánět.  

Snažte vždy říkat, když vám něco vadí, nebo když něco chcete. Váš partner neumí číst myšlenky a může si myslet, že vše co pro něj děláte děláte rádi a vše co dělá on, tak vám vyhovuje.

Nikdy nezapomínejte pro každodenní starosti na intimnosti. A nejde jen o sex. Jde i o různé škádlení, které nelze provádět v přítomnosti třetí osoby, ale navozuje správné erotické napětí. Může jít o vteřinové doteky i dlouhá obětí třeba u sledování televize. Pokračujte prostě v tom, kde jste skončili na posledním rande. Respektujte však odmítnutí když třeba zrovna partner hovoří se svým šéfem. Žádná intimnost nesmí být vymáhána a ucítíte-li sebemenší odpor, ihned bez nějakého výrazu uraženosti přestaňte a počkejte na jinou vhodnou chvíli. Časem se podle partnerových reakcí, naučíte vhodné okamžiky rozpoznávat sami.

 

A jak se jmenují jednotlivá výročí

1. bavlněná svatba   2. papírová svatba   3. kožená svatba   4. květinová svatba   5. dřevěná svatba 6. železná nebo plechová svatba   7. vlněná nebo měděná svatba   8. bronzová svatba   9. měděná nebo hliněná svatba

10. cínová nebo růžová svatba  11. ocelová svatba   12. hedvábná svatba   13. krajková svatba   14. slonovinová svatba   15. křišťálová svatba nebo skleněná svatba  

20. porcelánová svatba   25. stříbrná svatba

30. perlová svatba   35. plátěná nebo korálová svatba  

40. rubínová svatba   45. safírová svatba  

50. zlatá svatba   55. smaragdová svatba

60. diamantová svatba   65. kamenná nebo železná svatba

70. platinová nebo svatba milosti   75. svatba korunovačních klenotů

Sdílet
TOPlist