- Pozor na seznamky typu BE2

.

milenciMáte kolem sebe spoustu osamocených duší, které si nemohou najít partnera. Řeknete si, jak je to možné, vždyť je to fajn člověk. Pak, ale připustíte, že doba je uspěchaná a z práce letíme přímo domů, kde se uzavřeme u televize a internetu. Místo drahého vlaku a autobusu (kde by možná někdo byl) využíváme auto. Místo procházky do drahého konzumu, kde bychom taky mohli potkat někoho ze známých, zajedeme do levnějšího, ale anonymního supermarketu. Kdysi byla spousta malých kin, kde bylo velmi pravděpodobné, že potkáte známého, který má vedle sebe někoho, s kým jste se měli možnost seznámit. Atd.

 Takže většina sedí u té televize a internetu, které jsou mimo jiné plné seznamek.

 

Je ale seznamka řešením?

Předně je důležité si uvědomit, že Seznamka, která masivně inzeruje, nemá za úkol vás z někým seznámit, ale vytáhnout z vás peníze. A protože inzeruje opravdu masivně, tak z vás musí vymlátit mnohonásobek toho, co do inzerce strčila. Stejná je  internetová seznamka BE2, která navíc ani nemá sídlo v ČR.

 

Co když jim naletíte na ty krásné ženy a muže, kteří se na vás z reklamy smějí?

Reklama hlásá, že je první měsíc za hubičku a když se vám bude jejich systém líbit, tak můžete za nějaký poplatek pokračovat dál. Dobrá. To zní férově.

Přihlásíte se, a vidíte jen mlhu. Zaplatíte jim tedy pár korun za 1. měsíc. Říkáte si, že když ta služba nebude stát za to, tak ji prostě přestanete využívat. Až potud je vše OK.

 

Následně ale zjistíte, že:
- fotografie jsou u většiny inzerujících jen imaginární - ilustrativní foto

- nezanedbatelné procento inzerujících má nějakou sexuální úchylku.

- velké procento lidí je už zadaných a chtějí si jen vyhodit z kopýtka. Jste pro ně jen další MASO

- mnoho jich ale nereaguje vůbec, PROČ zjistíte až záhy

 

Seznamku tedy přestanete využívat. Nepošlu platbu a oni mi zruší přístup. Jenže hned jakmile uplyne měsíc, zjistíte, že vám z účtu odešlo 2.247,-Kč. Tato krásná „střapatá“ částka vás nechá v klidu, pokud

svůj bankovní účet pravidelně nekontrolujete

běžně děláte nákupy v podobných cenových relacích

nebo jste za podobnou částku v nedávné době něco zakoupili

 

Když to zjistíte, začnete zuřit. Nikam jste přeci nezadali PIN své karty, aby mohla platba proběhnout! Jak je tedy možné, že vám sebrali bez vašeho souhlasu nějaké peníze!
Zavoláte tedy do banky a zjistíte, že už tím, že jste jim napsal číslo karty, tak jste udělal chybu, a že to tak Seznamky běžně dělají. Strhávají si vaše peníze INKASEM sami.
Moc vás to sice neuklidní, ale řeknete si, dobře mi tak.milenci
Najdete někde onu Seznamku a pokud si vzpomenete i na přístupy do ni, tak v ní začnete horečně hledat, kde by se to dalo zrušit. Po několika hodinách hledání zjistíte, že jste buď úplný debil, a nebo že tam to odhlášení vůbec není.

 

Jdete tedy na internet a hledáte nějaký kontakt na onu seznamku. Po dalších hodinách hledání zjistíte, že se vám to zase nepovedlo a odhlásit se nelze. Na emaily, které vám přišly do schránky se nelze obrátit, protože na ně reaguje AUTOMAT.

 

Máte tedy možnost

do konce života platit každé tři měsíce 2.247,-Kč

Zrušit kartu, ale to moc nepomůže, protože oni si začnou peníze vymáhat jinak

Zajít do banky a požádat o vymáhání neoprávněného inkasa

Podat na ně trestní oznámení

 

Ještě můžete vyzkoušet jednu věc:

 

Vypověď - ukončeni VIP členství na BE2

– be2 S.a.r.l., zákaznický servis/odstoupení od smlouvy, 291, Route d’Arlon, L-1150 Luxemburg, Luxemburg:

Tímto odstupuji od smlouvy o poskytnutí služby - členství v internetové seznamce BE2

Objednáno dne :

Jméno a příjmení :

Země: Česká republika

e-mailová adresa :

uživatelské jméno :

Důvod výpovědi : Nespokojenost s poskytovanou službou, která byla původně zadána jen pro odzkoušení ........ apod.

Žádám o potvrzení deaktivace této služby

podpis :………….. dne : ……………..  země :………..

Výpověď zašlete jako přílohu emailu (ve formátu pdf, jpg nebo gif) na na – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

A jak to dělají slušné společnosti?

Přihlásíte se, ale dokud jste nic nezaplatili, tak máte smůlu komunikaci ani profily lidí nevidíte. Tady je to v pořádku.

Zaplatíte si to na vámi zvolené období, čím je delší, tím by měla být částka menší, protože je to asi proto, že vám web partnera nenašel.

Když vyprší předplacené období, tak se účet automaticky zase uzavře sám. A žádné upomínky už vám nechodí.

 

Hlavně si dejte příště pozor, protože v tomto případě je to seznamka BE2, ale zítra se to může jmenovat třeba Serduško a půjde o naprosto stejné lidi.

 

------------------------------------

Dobrá zpráva:

Přestože paní D........ opakovaně tvrdí, že je nutné tento dopis s odhláškou poslat doporučeně na adresu společnosti, tak nyní je najednou email obsluhován lidskou rukou, výpověď je  přijata a potvrzována i tímto způsobem.

 

 

 

Související článek:

Online seznamky - jak na to

- Čtete co podepisujete?!

 

Autor: Jarmila Petrášová