Moudrost dnešního dne:

Přítel mi ukáže, co dělat mohu, nepřítel, co dělat mám.

...

Právě přítomno: 759 hostů a žádný člen

- Pozor na seznamky typu BE2

.

milenciMáte kolem sebe spoustu osamocených duší, které si nemohou najít partnera. Řeknete si, jak je to možné, vždyť je to fajn člověk. Pak, ale připustíte, že doba je uspěchaná a z práce letíme přímo domů, kde se uzavřeme u televize a internetu. Místo drahého vlaku a autobusu (kde by možná někdo byl) využíváme auto. Místo procházky do drahého konzumu, kde bychom taky mohli potkat někoho ze známých, zajedeme do levnějšího, ale anonymního supermarketu. Kdysi byla spousta malých kin, kde bylo velmi pravděpodobné, že potkáte známého, který má vedle sebe někoho, s kým jste se měli možnost seznámit. Atd.

 Takže většina sedí u té televize a internetu, které jsou mimo jiné plné seznamek.

 

Je ale seznamka řešením?

Předně je důležité si uvědomit, že Seznamka, která masivně inzeruje, nemá za úkol vás z někým seznámit, ale vytáhnout z vás peníze. A protože inzeruje opravdu masivně, tak z vás musí vymlátit mnohonásobek toho, co do inzerce strčila. Stejná je  internetová seznamka BE2, která navíc ani nemá sídlo v ČR.

 

Co když jim naletíte na ty krásné ženy a muže, kteří se na vás z reklamy smějí?

Reklama hlásá, že je první měsíc za hubičku a když se vám bude jejich systém líbit, tak můžete za nějaký poplatek pokračovat dál. Dobrá. To zní férově.

Přihlásíte se, a vidíte jen mlhu. Zaplatíte jim tedy pár korun za 1. měsíc. Říkáte si, že když ta služba nebude stát za to, tak ji prostě přestanete využívat. Až potud je vše OK.

 

Následně ale zjistíte, že:
- fotografie jsou u většiny inzerujících jen imaginární - ilustrativní foto

- nezanedbatelné procento inzerujících má nějakou sexuální úchylku.

- velké procento lidí je už zadaných a chtějí si jen vyhodit z kopýtka. Jste pro ně jen další MASO

- mnoho jich ale nereaguje vůbec, PROČ zjistíte až záhy

 

Seznamku tedy přestanete využívat. Nepošlu platbu a oni mi zruší přístup. Jenže hned jakmile uplyne měsíc, zjistíte, že vám z účtu odešlo 2.247,-Kč. Tato krásná „střapatá“ částka vás nechá v klidu, pokud

svůj bankovní účet pravidelně nekontrolujete

běžně děláte nákupy v podobných cenových relacích

nebo jste za podobnou částku v nedávné době něco zakoupili

 

Když to zjistíte, začnete zuřit. Nikam jste přeci nezadali PIN své karty, aby mohla platba proběhnout! Jak je tedy možné, že vám sebrali bez vašeho souhlasu nějaké peníze!
Zavoláte tedy do banky a zjistíte, že už tím, že jste jim napsal číslo karty, tak jste udělal chybu, a že to tak Seznamky běžně dělají. Strhávají si vaše peníze INKASEM sami.
Moc vás to sice neuklidní, ale řeknete si, dobře mi tak.milenci
Najdete někde onu Seznamku a pokud si vzpomenete i na přístupy do ni, tak v ní začnete horečně hledat, kde by se to dalo zrušit. Po několika hodinách hledání zjistíte, že jste buď úplný debil, a nebo že tam to odhlášení vůbec není.

 

Jdete tedy na internet a hledáte nějaký kontakt na onu seznamku. Po dalších hodinách hledání zjistíte, že se vám to zase nepovedlo a odhlásit se nelze. Na emaily, které vám přišly do schránky se nelze obrátit, protože na ně reaguje AUTOMAT.

 

Máte tedy možnost

do konce života platit každé tři měsíce 2.247,-Kč

Zrušit kartu, ale to moc nepomůže, protože oni si začnou peníze vymáhat jinak

Zajít do banky a požádat o vymáhání neoprávněného inkasa

Podat na ně trestní oznámení

 

Ještě můžete vyzkoušet jednu věc:

 

Vypověď - ukončeni VIP členství na BE2

– be2 S.a.r.l., zákaznický servis/odstoupení od smlouvy, 291, Route d’Arlon, L-1150 Luxemburg, Luxemburg:

Tímto odstupuji od smlouvy o poskytnutí služby - členství v internetové seznamce BE2

Objednáno dne :

Jméno a příjmení :

Země: Česká republika

e-mailová adresa :

uživatelské jméno :

Důvod výpovědi : Nespokojenost s poskytovanou službou, která byla původně zadána jen pro odzkoušení ........ apod.

Žádám o potvrzení deaktivace této služby

podpis :………….. dne : ……………..  země :………..

Výpověď zašlete jako přílohu emailu (ve formátu pdf, jpg nebo gif) na na – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

A jak to dělají slušné společnosti?

Přihlásíte se, ale dokud jste nic nezaplatili, tak máte smůlu komunikaci ani profily lidí nevidíte. Tady je to v pořádku.

Zaplatíte si to na vámi zvolené období, čím je delší, tím by měla být částka menší, protože je to asi proto, že vám web partnera nenašel.

Když vyprší předplacené období, tak se účet automaticky zase uzavře sám. A žádné upomínky už vám nechodí.

 

Hlavně si dejte příště pozor, protože v tomto případě je to seznamka BE2, ale zítra se to může jmenovat třeba Serduško a půjde o naprosto stejné lidi.

 

------------------------------------

Dobrá zpráva:

Přestože paní D........ opakovaně tvrdí, že je nutné tento dopis s odhláškou poslat doporučeně na adresu společnosti, tak nyní je najednou email obsluhován lidskou rukou, výpověď je  přijata a potvrzována i tímto způsobem.

 

 

 

Související článek:

Online seznamky - jak na to

- Čtete co podepisujete?!

 

Autor: Jarmila Petrášová

 

 

Sdílet

Komentáře   

+1 #28 Jarmila Kuzdasova 2019-10-29 21:13
Pridavam se k hromadné žalobě.
Citovat
0 #27 Robert 2019-08-05 21:43
Academic Singles je vylozeny hnoj a bol som tam mozno zo 2x, kym som ich hodil cez hlavu. Medzicasom mi exspirovala karta, takze som neriesil odhlasenie. Teraz mi poslali nejaky mail. Mam stym nieco robit? Tak, ako citam web, nikde nevidim, ze by to dospelo za ramec nejakej korespondencie. Nemyslim, si, ze by s tymito podvodnymi praktikami uspeli na sude. Zatial sa mi nepodarilo najst pripad, ze by realne zacali vymahat.
Citovat
0 #26 Celestyn 2019-08-02 07:00
Podařilo se někomu vymoci vrácení peněz formou refundace přímo od nich, nebo přes vaši banku?
Sám to budu zkoušet přes Českou spořitelnu.
Jinak reklama na eDarling, Be2, atd. je u nás šířena samotnými pachateli, viz např.: https://seznamkypodlupou.cz/kontakt/
V zahraničí se osvědčilo obrátit se na obchodní komoru v Luxemburgu, viz diskuze: https://www.complaintsboard.com/complaints/be2-sarl-luxembourg-dating-agency-scam-c624182.html
Kde jsou všichni ti studovaní právnící za lidská práva? Je nutné pomoci lidem v ČR a hromadně podat želobu!!
Citovat
0 #25 Viera 2019-03-07 20:44
Podal niekto trestné oznámenie, rada by som sa pridala, nakoľko aj mne stiahli z účtu okolo 2000 kč a neviem či ďalej. Ďakujem
Citovat
+1 #24 Vlastimil 2019-01-01 10:04
Dobrý den, také jsem naletěl, ale bohužel nepamatuji si již své jméno a na seznamce a tudíš nemohu dát výpověď? Zrušil jsem kartu a už třčtvrtě roku mi chodí meily ať zaplatím. Nevím co s tím.
Citovat
0 #23 Ingrid 2018-12-26 21:52
Ahojte , tiež som naletela stiahli mi už druhú platbu bez mojho vedomia počas sviatkov, chcela som transakciu zrušiť bohužiaľ už je v blokácii a neda sa stornovať. Musím isť do banky zrušiť kartu a podať trestné oznámenie a písomne požiadať zoznamku o zrušenie podľa pokynov.
Zrušenie som som urobila mailom v čas a oni mi to neuznali, a napriek tomu peniaze z účtu stiahli bez môjho vedomia. Zaujímavé že pri zakladaní účtu podpis nepotrebovali a pri jeho ukončení je tak dôležitý. Sú to jasní podvodníci teraz to už viem.Spoliehajú sa na to že ľudia nečítajú podmienky písané malými písmenkami a časovú stiesnenosť.
Ak máte ešte nejaké rady poteším sa
Citovat
0 #22 Jarca 2018-12-07 21:26
Dobrý den. Ráda bych se přidala k trestnímu oznámení...
Citovat
0 #21 Vierka 2018-11-21 07:25
Tomáš, osobne som neposielala nič. Fax už vôbec nie. Podmienka výpovede faxom je len sťaženie odhlásenia sa a počas času "spracovania" výpovede naťahujú dobu aby požadovali ďalšie peniaze. Zablokovať kartu - sú to podvodníci. Na stránke neide o zoznámenie ale o nachytanie na obchodných podmienkach ktoré obchádzajú práva spotrebiteľa. Následne Vás bude uháňať vymáhačská spoločnosť Intrum...U mňa to už prestalo. Posledný list bol, že odporúčia svojmu mandantovi (čiže BE2) aby zvážil exekučne konanie. To je všetko! Žiaden súd neprizná ochranu takejto zmluve!!! Budú Vám chodiť v krátkom časovom úseku nepríjemné listy a sms. Odporúčam NEREAGOVAŤ A NEPLATIŤ. Spoločnosť Be2 bola aj medializovaná v relácii Občan za dverami. (7.10.2018) kde bolo v podstate povedané to isté.Všetkým, ktorí máte Facebook, prípadne potrebujete viac informácii odporúčam skupinu "Obrana proti zlodějům z Academic Singles (Be2)".
Citovat
-1 #20 Tomáš 2018-11-20 14:40
podával už niekto na nich trestné oznámenie? ako ste to riešili? pri prémiovom účte ktorý je spoplatnený treba posielať Fax alebo sú ochotný komunikovať aj emailom?
Citovat
-2 #19 Tomáš 2018-11-20 14:38
Práve riešim výpoveď účtu premium účtu na BE2 a zarazila ma jedna vec v zmluvných podmienkach:

Výpoveď musí byť odoslaná na adresu:

be2 S.à.r.l.
Služby zákazníkom / ukončenie
13 rue du Commerce
L-1351 Luxemburg
Luxemburg

Fax:+421 233010359


To im musím poslať fax???
Citovat
TOPlist