Moudrost dnešního dne:

Neztrácejte víru v lidstvo. Pomyslete na stamiliony lidí, kteří vám nikdy neprovedli žádný hanebný kousek

...

Právě přítomno: 223 hostů a žádný člen

Líbání a sex

.

polibekPřeceňuje se líbání v osobní a sexuální oblasti? Jak se to vezme. V každém případě je polibek velmi intimním zásahem do našeho soukromí. Nejde jen o to, že si s líbajícím partnerem vyměňujete tělesné tekutiny, ale i o celkové psychické rozpoložení, které polibek navozuje. Polibek může pro vaše tělo znamenat úplně stejné reakce, jako když spotřebič připojíme k elektrickému proudu. Tělem projedou tak libé pocity, že se nám může až zatočit hlava. Je to proto, že se do těla vyplaví endorfiny, které celý tento proces vyvolají. Čím více po tomto polibku toužíte, tím více endorfinu se vyplaví a tím silnější bývá reakce.

Endorfin má mnohonásobně silnější účinek než morfium. Navíc mají rty až neskutečnou citlivost. Jsou až stokrát citlivější než konečky vašich prstů. Ani genitálie nemají tolik nervových zakončení jako vaše rty.

Určitě záleží na tom s kým se líbáte. Někdy vás ale může paradoxně zaskočit, že polibek s vysněným idolem ve vás vyvolá vlnu odporu. Rychle se odtáhnete a je po snech. Nebo naopak. Po polibku můžete cítit ještě větší souznění, než před ním.

 

polibekPodcenění hygieny v ústech

Nemusí jít vždy jen o to, že jste si nevyčistili před líbáním zuby. Pach z ústní dutiny vychází z různých důvodů a nezapoměňte, že některé pachy (např. česnek) se nám uvolňuje i z pórů na kůži.

Může vám také  cítit z úst, protože jste vůbec nic nejedli. Opak ale  může být taky problematický. Rozhodně nevadí, když sníte před líbáním česnek, pokud totéž udělá váš partner. Problem může vyvolat diametrálně rozdílné jídlo, byť je potravina zdánlivě v pohodě. Pokud nemá váš partner rád květák a vy jste si jej právě dopřáli, tak líbání raději odložte.

Chystáte li se na společnou večeři po které očekáváte nějaké sblížení, je dobré, abyste si dali stejné jídlo. Potom budete partnerovi vonět. Jeho nos a chuťové buňky totiž vyeliminují vaše pachy z jídla a ucítí jen ty ostatní.

Stejně tak může být nepříjemný polibek kuřáka a nekuřáka, kterého může zápach z cigaret znechutit. Je tedy lépe si cigaretu úplně odpustit a nebo se prostě nelíbat.

 

Je líbání zdravé?

Pokud se týká psychiky, tak zdravé bezesporu je. Nejenže se cítíte díky vyplavenému endorfinu dobře, ale v důsledku pocitů se vám zrychlí tep, čímž se vám zrychlí krevní oběh a potažmo se vám tím zlepšuje tonus kůže. Prokrvení mozku může zlepšit i vaše bolesti hlavy. Další pozitivum je v tom, že při správném líbání zapojíte několik desítek svalů a tím začnete spalovat tuky. Chcete tedy zhubnout, neležte na gauči, ale líbejte se.

Skeptici namítají, že si partneři při líbání vymění velké množství bakterií. Jenže to se děje i při běžném podání ruky. A upřímně řečeno,... políbili byste každého, komu jste v životě podali ruku?

Přesto byste se měli vyhnout líbání ve chvíli, kdy máte např. rýmu nebo opar. Jednak proto, že partnera nechcete nakazit, ale i proto, že nejste pro partnera v této chvíli moc přitažliví a určitě se mu nechcete zhnusit vymáháním polibku.

Ostatně líbat se a cítit bolest v oparu, nebo lapat po dechu po každé vteřině taky není ideální.

 

Dá se líbání naučit?

Jako vše, tak i líbání se dá v životě naučit, musíme ale chtít. Většina lidí umí plavat a přesto jen málokdo se dostal až na olympiádu. Je to proto, že buď neměli ambice se tam přihlásit a nebo se v plavání nijak nezdokonalovali a vystačili si se stylem „prsa ala paní Nováková“.

Chceme li mít ale dobrý pocit z líbání nejen my, ale chceme sebou vzít do nebe i svého partnera učme se.

 

Několik pravidel líbání

Nikdy se na partnera nevrhejte nečekaně, např. během rozhovoru o počasí. Pro tento druh polibku musí být atmosféra už opravdu plná jisker. Pokud není, tak si partnera tzv. připravte. Na každého funguje něco úplně jiného a reaguje v různém časovém úseku, ale jednoznačně zde platí tzv. „zrcadlení“, tzn. dělejte totéž co partner. Jenže vy buďte vždy o jednu vteřinu dopředu. Začínáte hlazením, jemnými až mateřskými polibky, a když partner naše vyzvání příjme, můžeme pokročit k intimnějším polibkům.

Intimní polibek může mít několik podob. Můžeme jemně přejíždět partnerovi po rtech špičkou jazyka. Pozor ale právě na tu špičku. Nikdy se to nesmí podobat olíznutí psa a nesmí vám po jazyku ani stékat sliny. Představte si spíše, že jazyk je koneček vašeho prstu a ten jemně hladí partnerovy rty. Toto přejíždění můžete různě kombinovat s polibkem, který se už přisává na rty, ale zatím se do úst nijak nedobývejte.

Další fází je propojení jazyků obou partnerů. Ale i tady si dejte pozor na slinění. Polibek by se neměl podobat ani doteku slimáka ani sání vývěvy. Sání obou partnerů by mělo být zhruba stejné. Jen díky tomu zůstanou sliny na svém místě a neocitnou se najednou ve vašich ústech. Vše by mělo probíhat při spojených ústech a určitě není úlohou jazyka vyčistit partnerovu ústní dutinu či polechtání mandlí. Jazyk už proto moc nevystrkujte kupředu, ale nechejte jej zploštěný. Jde spíše o hlazení jednoho jazyka druhým, než šíleným kroužením v dutině ústní toho druhého.

Pokud se vám zatočí hlava, tak je to přesně to, co jste od polibku sledovali. A pokud se vám to nedaří, tak nevadí, trénujte třeba na hřbetu své ruky. Bude-li sání moc silné, budete mít cucflek. Pokud bude moc slabé, budete celí poslintaní.

 

Jsou ale i lidé, kteří se plavat nenaučí i kdyby měli bazén přímo na zahradě. Takže, se s tím buď smiřte nebo hledejte jinde dříve než přijdou děti.

 

     
Sdílet
TOPlist