Moudrost dnešního dne:

I po špatné sklizni je třeba zasít.

...

Právě přítomno: 208 hostů a žádný člen

Týrané děti

.

Díky mediím se stále častěji dostávají na povrch těžké osudy některých lidí. Patří sem zde i týrané děti. Málokdo si dokáže představit, jak může špatné zacházení v dětství poznamenat člověka vcelém jeho dalším životě.

„Narodila jsem se jako nechtěné dítě. Pochopitelně že jsem to nejdříve nevěděla, ale když mi matka řekla, že mě chtěli ještě jako kojence dát k adopci, posteskla jsem si, proč to neudělali. Možná jsem mohla mít šťastnější život.

 

Vzrůstající počet týraných dětí?

.

vzdorKaždé osmé americké dítě trpí nedostatkem péče nebo bylo nějakým způsobem zneužito. Americký úřad na ochranu dětí dostává ročně kolem 4 milionů zpráv o zanedbávání či zneužívání dětí. U nás ta čísla budou asi hodně podobná, jenže se o tom více mlčí. Byli jsme vychováváni stylem „Co se doma uvaří, to se má doma i sníst.“ To však utrpení těch nejzranitelnějších nijak neusnadňuje. Naopak. Je velmi pravděpodobné, že týrané či zneužívané dítě přenese svou zkušenost i na své děti a začarovaný kruh se neustále opakuje.

Církevní tatíci

.

porod29. dubna 2016 v 5:15 ráno se v Neratovicích narodila dcera Theodora. Pomáhal jsem při tom, a to se v člověku kříží strach s bezmocí v závrati nejhlubšího údivu nad zázračným a zároveň tak bolestivým vstupem do života. Za bolševika u toho fotr být nesměl, rodička patřila státu. Velké otázky ale blednou, když jsou přerušeny prvním nádechem, objeví se hlavička, ramínko, vyběhne levá ručička, pak celé tělíčko na pupeční šňůře, výkřik a pokadění se a je tu zase jeden každý z nás a touto banalitou se zázrak dostává do stínu praktické radosti.

10 nejlepších výmluv školáků digitálního věku

.

školaDoba, kdy se žáci mohli při nedodání domácího úkolu vymlouvat maximálně na to, že jim sešit rozkousal pes, nebo že jim omylem spadl do ohně, už je dávno pryč.
Zvětšující se vliv informačních technologií na školství i obecně na naše životy dává vzniknout novým a leckdy dosti bizarním výmluvám. Zde je žebříček 10 nejlepších:

  • Zapomněl jsem své heslo do Dropboxu
  • Aplikace se studijními materiály vysála baterii mého tabletu

Tajemství zrodu člověka

.

spermiePohybujeme se ve světě kde nás obklopuje spousta lidí, ale jak se to stane, že si pro své dítě vybereme právě tohoto člověka? Potká-li se muž se ženou, putuje obraz ze zrakového centra do čelních laloků. Zde identifikaci sexuální přitažlivosti pozorovaného objektu. Pokud je výsledek pozitivní, dochází ke vzrušení, které lze zaznamenat jako lesknoucí se oči, rozšířené zornice, naběhlé rty apod. V těle se začnou vylučovat endorfiny a pokud touha trvá, začne se člověk potit.  Mužům se mění testosteron na androsteron, který je vylučován kůží, což je provázeno osobitou vůní, která se mísí s feromonem. 

Kdy začít chodit na nočník?

.

nočníkMy, co jsme dnes babičky kroutíme hlavou nad tříletými dětmi, které běhají s plenkami. Nejenže to zatěžuje rodiče, ale je to velká rána i pro životní prostředí, protože jednorázové pleny se na skládkách hromadí a hromadí.

Kdyby se museli rodiče neustále zabývat vytřepáváním hovínek do záchodu, pak by museli plenu ručně přeprat ve vodě, následně ji dát vyprat do pračky, pověsit na šňůru a pak zase poskládat, možná by pomohli přírodě, ale hlavně by si uvědomili, že tu není něco v pořádku.

Výchova dětí je někdy oříšek

.

mrněJe obecně známo, že abychom mohli jezdit autem, potřebujeme řidičák. Abychom měli zbraň, potřebujeme nejen zbrojní pas, ale dokonce i psychotesty. Dítě ale může mít prakticky kterýkoli zdravý jedinec, a to mnohdy i když je nechce. Co se následně stane s tímto dítětem, už nikdo moc neřeší. Mnoho dětí je proto díky neznalosti nebo nedostatku empatie rodičů nešťastných.  
Je tady naštěstí třetí skupina rodičů, kteří se snaží své děti pochopit, nespoléhají se na rodinné výchovné tradice a pokoušejí se hledat odpovědi na své každodenní otázky.  

10 nejdůležitějších věci, které můžete říct svým dětem

.

dětiSprávná konverzace pomáhá rodičům vytvářet trvalé, smysluplné vztahy se svými dětmi. Přečtěte si 10 významných prohlášení, které vás pomohou dostat se na tuto cestu.
Pew Research Center předkládají, rodičům po celé Americe 10 dovedností a ptají se: "Která z těchto dovedností je nejdůležitější, aby dítě uspělo v dnešním světě" vítězem, byla komunikace. Komunikace porazila i tradiční favority, jako je čtení, psaní, týmovou práci a logiku.
Možná, to vzhledem k našemu celosvětovému propojení není překvapivé.

Miminko a starší sourozenec

.

SourozenciOčekávání nového přírůstku do rodiny s sebou přináší nejen radost, ale také trochu obavy. Jak zvládneme dvě, případně více dětí? Jak starší sourozenec mladšího přijme? Jak rozdělím svou lásku, čas a pozornost mezi oba sourozence? Vyspím se vůbec? Stihnu ještě něco jiného kromě péče o děti?

Jsou to obavy, které doprovází asi všechny rodiče, kteří dosud byli zvyklí pečovat o jedno děťátko. Nesnadná je situace také pro staršího sourozence, z  opečovávaného benjaminka se ze dne na den stává velký bráška nebo sestřička.

Učitelé nezvládají učit děti o online bezpečnosti

.

počítače ve školeUčitelé nezvládají učit děti o online bezpečnosti, nedokáží naplnit očekávání rodičů. Průzkum společnosti AVG Technologies ukazuje velkou mezeru ve vzdělávání a podpoře učitelů.

Podle 82 % učitelů dotázaných po celém světě AVG Technologies (NYSE: AVG), online bezpečnostní firmou 187 milionů aktivních uživatelů, dnešní rodiče příliš spoléhají na školy, že učí jejich děti o bezpečnosti na internetu. Průzkum poukazuje na nevyřešenou otázku zodpovědnosti za výuku online bezpečnosti. Mnoho učitelů si myslí, že rodiče jejich žáků sami nemají o tématu dost informací.

TOPlist