Moudrost dnešního dne:

Tam kde je muž skutečně mužem a žena vskutku ženou, vzniká něco jako zázrak.

...

Právě přítomno: 514 hostů a žádný člen

Věštecký sen?

.

senMíváte někdy věštecké sny a nevíte o tom? Pakliže to, co se mi dnes v noci zdálo věštecký sen byl, pak přišel tzv. „S křížkem po funuse“.

Už dávnovím, že symbolika snů není jen náhodnou změtí událostí, kterou si mozek v noci vyplodí a splácá je do jednoho nesmyslného snu. Mozek není jen beztvará hmota. Je to houba, která začíná vše nasávat hned jakmile se začne vyvíjet. Je to houba, která do sebe vstřebává nejen lásku a nespravedlnost, se kterou se setkává, ale i nevyřčená slova drobné náznaky, které k ní přicházejí z okolního světa.  

 A když to zpracuje, vyplivne to na vás v noci, protože ve dne na to buď nebyl čas nebo jste si ho najít nechtěli: 

 

Probouzím se v posteli díky hluku, který se kolem mě odehrává. U okna stojí můj muž, který se rozhodl, že na balkon pověsí starou, ušmudlanou záclonu jako ochranu proti komárům. Se záclonou ale těžce zápasí, protože je dlouhá a široká. V zápalu boje se mu zasekla pod noční stolek. Tak s ní hrubě škubne a záclonu roztrhne. Protože je adrenalin nejlepší aktivátor mozku, okamžitě se probouzím, i když můj mozek obvykle startuje do denních povinností velmi zvolna a po ránu je pro mě neřešitelnou záhadou i výsledek 1+1=x.

„Tu záclonu si musíš jakoby naskládat na výšku, abys věděl, jak to pak přijde pověst, a až budeš na žebříku, tak si ten spodek hodíš na zem. Ale proč tam chceš věšet záclonu? Měli bychom dát síť do oken. Jednak záclona komáry nezastaví a jednak to na balkoně bude vypadat hrozně.“

Okamžitě s nenávistným pohledem hodí záclonu na zem a uraženě odchází s poznámkami o mém nevděku, a co by jiná za to dala, a já mu neustále říkám, že vše dělá špatně. 

Další dávka adrenalinu mě „probudila“ asi definitivně a snažím se vstát. Jenže v naši posteli leží i manželův kamarád a u okna je můj dospělý syn. 

Snažím se zorientovat v této podivné situaci a syn mi připomíná, že otec byl večer na pivu s oním kamarádem, přišli až nad ránem v dost špatném stavu, a tak mu přenechal kus našeho lože se slovy: „Přece toho chudáka nenechám spát na gauči, to by se nevyspal.“

sněníMozek mi asi nenastartoval na 100 %, a tak jen vzdychnu. Muži se na mě ale podívají pohrdavě, a z jejich výrazu je jasné, že jsem megera, která nechápe, že má můj muž zlaté srdce a já jsem sobec.

Zakroutím tedy nechápavě hlavou a dám nohy z postele dolů. Na zemi je ale po kolena voda. Ve vodě plave spousta mrtvých masařek a na dně je usazené odporné bahno. V koupelně narazím na dvě dívky od sousedů, které se v tom hnusu brouzdají a berou to jako velkou zábavu. Začnu zjišťovat, kde se ta voda v domě vzala, kontroluju odpady, které nám nedávno zedník v rekonstruovaném domě dělal. Ale dívky mi s úsměvem odpoví, že taková povodeň je v té oblasti několikrát do roka. Vůbec se nepozastavuju nad tím, že pod okny je úplně sucho ani nad tím, že to nikomu kromě mě nevadí ani nad tím, že mi nikdo nepomáhá. Vezmu kbelík a ten hnus začnu uklízet. Když jsem se dostala až k tomu bahnu, které se usadilo na dně, přichází ke mně můj muž:

„Tak co mám tedy dělat s tou záclonou?!“ 

 

Hlavou mi letí 33 let v manželství a velká moudrost, která byla natočena ve filmu „Účastníci zájezdu“. Hašteřící se manželský pár, který po mnohaletém manželství nedokáže vůbec komunikovat a jejich komunikace je plná jízlivosti. Jenže NIKDO, jen oni sami vědí, co vše spolu prožili a kolik „masařek“ a bahna spadlo do jejich kalných vod.

Znalý věci by hned věděl, že podobný sen není jen bezvýznamná změť, která vám v noci proletěla hlavou. A taky by hned věděl, že tady jsou všechny „Snáře“ k ničemu, protože sen je jeden velký celek a vše souvisí se vším. Je velmi pravděpodobné, že kdyby se mi ten sen zdál před desítkami let, tak bych vůbec nevěděla, co znamená. A kdybych mi ten sen náhodou někdo vysvětlil, udělala bych vše jinak, nebo bych nad tím mávla rukou.

 

A protože má mít každá pohádka poučný podtext, tak ho hledejme i zde. Jestli nechceme mít bouřlivé sny, najděme si přes den na chvíli „jen pro sebe“. Někdo tomu říká meditace, jiný „jdu na cigáro“ nebo „musím si dát kávu“, ale chvíle klidu prospěje každému. Možná nám v této chvíli řekne mozek, co děláme špatně. Anebo taky ne. A dál budeme dělat stejné chyby.

Sdílet
TOPlist