Moudrost dnešního dne:

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.

.Hypersexualita a její charakteristika

.

závislostHypersexualita není nemoc, ale umí potrápit nejen osoby samotné, ale i lidi, kterých se jejich sexuální aktivita přímo či nepřímo týká. S hypersexualitou je to podobné jako s každou závislostí, a může jít o nepřiměřený sex v jakékoli podobě, vč. autoerotiky. Čili vše, co ovládá člověka jako takového a on sám tomu nedokáže poručit. Takový člověk si mnohdy ani nepřipouští, že je s ním něco jinak. Postupně začne ze svého okolí slýchat poznámky, že je jeho sexuální aktivita či sexuální praktiky nenormální. Není podstatné, jsou-li to žertovné poznámky nebo konfrontační, kdy už zajde moc daleko.

 

Rozhodně by se měl nad tím zamyslet, než jeho chování přeroste v nějaký trestný čin.

 

Obvyklé projevy

závislostTakoví lidé nedokáží svou žádostivost ovládnout a říci si NE. I když se ji snaží neustále uspokojovat, nutkavost se v čase stále zvyšuje, protože k faktickému uspokojení nikdy nedojde. Pocit nezvladatelné žádostivosti začne nastupovat i v situacích, kdy o sexu někdo jen zavtipkuje.

Představíme-li si křivku, kdy je sexuální neutrálnost na bodě nula a orgasmus je na bodě sto, tak by měla křivka po styku postupně zase klesnout na nulu. U těchto lidí to tak však není. Jejich startovací rychlost může být dvacet nebo padesát a pod tuto hranici klesá jen málo kdy. Jejich fantazie a nutkavá potřeba je nutí mít neustále další a další sex, což většinou narušuje partnerské soužití. Proto se to snaží skrývat a začnou se chovat promiskuitně. Jdou ze vztahu do vztahu, aby své choutky uspokojili. Je tedy jen otázka času, kdy je stálý partner opustí.

 

Často se uchylují k sexu, aby něčemu unikli či na něco zapomněli. Může to být třeba slabé sebevědomí a každý "zářez" by je měl posunout o kousek nahoru. Během styku si mnohdy musejí vybavovat různé obrazy a situace, které je mají více vzrušit a už jim nestačí jen samotná přítomnosti osoby, která s ním tento okamžik sdílí.

 

Po styku se jim obvykle moc neuleví, naopak se pocit stísněnosti rychle vrátí, protože si nedokáží vychutnat chvíli uvolnění po prožitém sexu. Rychle prchají jinam, hlavně co nejdál od svého sexuálního partnera a vrhají se do dalších orgasmů v naději, že ten už bude ten pravý. Instinktivně cítí, že se jim jejich partneři snaží jen vyhovět, a že si to neužívají tak jako oni. Mají-li mimo vztahový styk, přidá se i pocit provinění.

 

dračicePostupem času se už nedokáží na nic soustředit, protože téměř všechny jejich myšlenky zaměstnává sex a na práci nemají ani pomyšlení.

 

Rozdíly mezi pohlavím

Muži se obvykle chválí vysokým číslem milenek, aby v očích svých přátel či partnerek vypadali jako borci. Opak je ale pravdou. Ti tzv. hypersexuální stájoví hřebci, kteří si zakládají jen na počtu zářezů, bývají těmi nejhoršími milenci, jaké si můžeme představit. Myslí jen sami na sebe, nezáleží jim na tom, zda bude spokojena i partnerka. "Nestihla to? Nevadí, klidně si dáme další kolo." Vůbec si přitom neuvědomují, že u žen to takto nefunguje.

U hypersexuálních žen je to trochu odlišné. Nikdy se počtem svých partnerů nechlubí a v tichosti si jdou za svým cílem. Jsou to sexuální dračice, sen všech mužů. Bohužel jim průměrný muž nestíhá vyhovět, a tak i ony se potácí nad propastí promiskuity.

Dalo by se říci, tak ať se vezmou a bude jim to klapat, ale ono je to složitější. Jednak se díky velkému utajení sexuální dračice špatně hledají a pak pro trvalý, dobře fungující vztah jim obvykle nestačí jen sex několikrát denně.

Sdílet

Komentáře   

0 #1 pomoc 2020-01-31 11:16
je potreba znat mantinely toho, kdy jde o radost ze sexu a kdy o zavislost, ktera omezuje a nici nejen zavisleho, ale i jeho partnera a castokrat i okoli.
Citovat
TOPlist