Moudrost dnešního dne:

Lásku a kašel neutajíš

...

Právě přítomno: 204 hostů a žádný člen

Úsměv klauna

.

werichJde o soubor próz z posledního období Werichova života. Tato knížka ukazuje Jana Wericha jako úžasného vypravěče s velkým smyslem pro humor i jako skvělého pozorovatele. Vedle autobiografických povídek z jeho cest, zde zachycuje fundovaný výklad o historii divadla a obsahuje devět svérázných pohádek pro dospělé, které převyprávěl na základě známých pohádek a  za autorova života nebyly knižně nevydané.

Ilustrační doprovod tvoří unikátní fotografie z Werichova rodinného archivu.

 

 

------

Na ostrově Monheagen alkohol nebyl vůbec k dostání. Voda, kterou jsme zapíjeli mdlý oběd, byla teplá.

Alkohol nebyl, protože ve státě Maine, ostrůvek bylo jeho částí, zrušili prohibice na základě dobrovolnosti, a když ji rušili, rybáři lovili právě na moři a na ostrůvku byly jenom jejich ženy a děti a ty rozhodly proti alkoholu.

Pitná vody byla teplá, protože na ostrůvku nebyla elektřina. Oběd byl mdlý, protože protestantská tradice si to žádala. Neboť koření budí v těle Ďáblovy choutky.

Přes uzounkou úžinu ostrova Monheagen trčel z moře daleko menší ostrůvek, který se jmenoval Manana. Vypadal jako skalnatá bábovka přeťatá vpůli kolmým řezem obrácená na západ, směrem k americké pevnině.

Žil tam poustevníka, který se jednou týdně přeplavil na náš ostrůvek, aby v jediném hokynářství vyměnil do pasti polapené humry za trochu tabáku, za drobet mouky a baterie do rádia.

 

autor knihy: Jan Werich

Sdílet
TOPlist