Moudrost dnešního dne:

Čas je zadarmo, ale je nezaplatitelný. Nemůžete ho vlastnit, ale můžete ho použít. Nemůžete si ho nechat, ale můžete ho promarnit. Když ho promarníte, nikdy ho nezískate zpět.

...

Právě přítomno: 2432 hostů a žádný člen

Úsměv klauna

.

werichJde o soubor próz z posledního období Werichova života. Tato knížka ukazuje Jana Wericha jako úžasného vypravěče s velkým smyslem pro humor i jako skvělého pozorovatele. Vedle autobiografických povídek z jeho cest, zde zachycuje fundovaný výklad o historii divadla a obsahuje devět svérázných pohádek pro dospělé, které převyprávěl na základě známých pohádek a  za autorova života nebyly knižně nevydané.

Ilustrační doprovod tvoří unikátní fotografie z Werichova rodinného archivu.

 

 

------

Na ostrově Monheagen alkohol nebyl vůbec k dostání. Voda, kterou jsme zapíjeli mdlý oběd, byla teplá.

Alkohol nebyl, protože ve státě Maine, ostrůvek bylo jeho částí, zrušili prohibice na základě dobrovolnosti, a když ji rušili, rybáři lovili právě na moři a na ostrůvku byly jenom jejich ženy a děti a ty rozhodly proti alkoholu.

Pitná vody byla teplá, protože na ostrůvku nebyla elektřina. Oběd byl mdlý, protože protestantská tradice si to žádala. Neboť koření budí v těle Ďáblovy choutky.

Přes uzounkou úžinu ostrova Monheagen trčel z moře daleko menší ostrůvek, který se jmenoval Manana. Vypadal jako skalnatá bábovka přeťatá vpůli kolmým řezem obrácená na západ, směrem k americké pevnině.

Žil tam poustevníka, který se jednou týdně přeplavil na náš ostrůvek, aby v jediném hokynářství vyměnil do pasti polapené humry za trochu tabáku, za drobet mouky a baterie do rádia.

 

autor knihy: Jan Werich

Sdílet
TOPlist
SEO Rozcestník