Moudrost dnešního dne:

Musíme se smát dříve, než se staneme šťastnými, neboť bychom mohli zemřít, aniž bychom se zasmáli.

...

Právě přítomno: 242 hostů a žádný člen

Víte co je to Zentangle?

.

zentangleMožná tuto uměleckou metodu kreslení praktikujete a ani o tom nevíte. Porada nebo vyučovací hodina je moc dlouhá, nudná a máte co dělat, abyste neusnuli. Nevědomky vezmete do ruky pero a začnete si zdobit okraje poznámkových bloků různými ornamenty a klikiháky.

Čím delší je porada tím propracovanější je kresba ve vašem bloku. Jeden by ani neřekl, že jste začali od jediného malého lístečku, nebo kapky rosy.

 

"Cože? Ty čáry máry? Já přeci neumím kreslit, tady se přeci nedá mluvit o umění! "

 

Zdání klame. Zvláštní je, že když vidíte výsledek ZENTANGLE, zákonitě si musíte říci, že to nikdy nedokážete nakreslit, ale když začnete právě od oněch drobných lístečků a spirál, tak vám najednou půjde práce sama od ruky.

Při správném vedení mohou být kresby vycházející z vašich rukou opravdu krásná a dílka. A právě kniha, kterou publikovalo nakladatelství Zoner Press se pro vás stane dobrým učitelem při tvorbě drobných dárků, ale i složitých mandal. Ukáže vám, jak se spojením obyčejných spletí čar změní obyčejné věci v neobyčejné.

 

Jen v jedné chvíli se tak trochu vzpínalo mé čtenářské srdce a to tehdy, když mě autorky přímo nabádaly, abych si své čmáranice vyzkoušela přímo na stránkách této knihy, které jsou k tomu určené. Tak to jsem tedy opravdu neudělala a malovala si raději do skicáku.

 

Kniha je vhodná pro lidi od 10 do sta let, je vhodná pro úplné malířské analfabety i pro lidi, kteří už pomalovali nejeden skicák. Nejúžasnější na tom je to, že si Zentangle oblíbil i náš vnuk (Down), jehož kresby konečně začaly vypadat smysluplně. Pokud tomuto druhu umění propadnete, určitě vám to pomůže zvládnout mnoho stresových chvil ve vašem životě, protože je to skvělý relax.

 

Více o knize najdete zde Zoner Press

 

 

Autor Penny Raileová, Lara Williamsová, Norma J. Burnellová, Margaret Bremnerová (Zobrazit všechny knihy tohoto autora)
Překlad Markéta Pavlíková
Rozměry 222 x 296 mm
Rok vydání 2014
Počet stran 144
Typ vazby Měkká
Přílohy -
Barevnost barevná
ISBN 978-80-7413-279-7
Katalogové číslo ZRK1409
Vydavatel Zoner Press

 

 

Sdílet
TOPlist