Moudrost dnešního dne:

Největší bolestí na světě je vidět umírat své dítě.

...

Právě přítomno: 237 hostů a žádný člen

Jídlo na prvním místě

.

nové knihyDallas a Melissa Hartwigovi se ve své knize Jídlo na prvním místě zaměřují na současný světový hit, kterým je paleo strava. Ta představuje nejen speciální způsob stravování, ale také svébytný životní styl. Paleo strava je založena na jídelníčku, který se vrací až do historických počátků stravování a zaměřuje se na jídlo v eho přirozené podobě, bez průmyslových úprav. Základ tvoří potraviny, které našemu tělu dodávají dostatečné množství živin a které působí na naše tělo pozitivně: maso, ryby, mořské plody, vejce, zelenina a ovoce, a naopak se vyhýbá tzv. „nevhodným potravinám“, jako jsou cukry, alkohol, tabák, obiloviny, luštěniny, oleje ze semen a mléčné výrobky.

Fit pro život

.

Víte, proč nejsou uznány školy nabízející alternativní výuku?  Na počátku (minulého) století se Rockefellerova a Carnegieho nadace začala velmi angažovat v poskytování filantropických příspěvků lékařským školám. Jejich cílem bylo vytvořit váženou lékařskou profesi, otevřenou výhradně bílým mužům, z vyšších vrstev, jejíž filozofie by se zakládala na používání moderních léků. Rockefelleři se již tou dobou shodou okolností zabývali obchodem s léky).

 

.„Dieta“ Michel Montignac

.

Amerika a Velká Británie v posledních desetiletích konzumují nezdravé množství rychlého občerstvení a tento trend se pomalu dostal i k nám. To ale bohužel způsobuje různá onemocnění a nadváhu. Naproti tomu je už mnoho let malou záhadou, proč jsou francouzské ženy mnohem štíhlejší než jejich vrstevnice v okolních státech.

Že by měly silnější vůli nežli ostatní? Francouzské ženy zpravidla nedrží žádné diety.

.Zhubněte jednou provždy

.

Nesprávný výběr stravy je příčinou rozvoje celé řady různých civilizačních chorob, jako je vysoký krevní tlak, srdečně cévní onemocnění, cukrovka, dna, snížená funkce štítné žlázy, nemoci pohybového aparátu atd.

Všimněte si, že bulimičky nejsou štíhlé. Z počátku u nich může dojít k poklesu hmotnosti, ale postupně, jak jim začínají chybět živiny, začne jejich tělo otékat – zadržuje tekutiny.

 

Doba jedová

.

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti.

Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou.

TOPlist