Moudrost dnešního dne:

Kde láska počítá, je chudičká.

...

Právě přítomno: 221 hostů a žádný člen

Tajná kniha

.

Některá setkání s člověkem zacloumají. Jedno takové zažívá hrdinka této knihy. Potká muže, do něhož se hned první večer zamiluje, a síla tohoto citu ji samotnou překvapí. Ocitá se tak ze dne na den mezi dvěma muži. S tím prvním prožila mnoho let a až dosud se domnívala, že jde o poklidný, vyrovnaný vztah a že ji už nic nerozhází. Ten druhý všechno převrátí vzhůru nohama.

A tak jí nezbývá než přemýšlet o slovech své osobní čarodějnice: „Jaké větší nakopnutí bys potřebovala, abys zjistila, že tvůj život není v pořádku?“

 

Nebezpečné známosti pro širokou veřejnost

Jiří Peňás, LIDOVÉ NOVINY, 7.9.2011>

(...) Spisovatelka Irena Obermannová sepisovala během minulého roku tajně knihu, kterou záhy po jejím dopsání vydala, čímž se stala veřejnou. Nazvala ji přesto Tajnou knihou, aby bylo vidět, že v ní jsou tajnosti. Povaha a důvod těchto tajností je vztah, kterému lze říci intimní. Vypravěčka jej udržovala s literární postavou, která se v knize jmenuje "Největší Čech", přičemž nejde o velikost fyzickou. Vyznačuje se tím, že je to figura nápadně podobná, ba splývající s velmi konkrétní historickou žijící postavou z masa a kostí. (...) Nutno říci, že vztah to co do reálného průběhu nebyl ani tak bouřlivý či intenzivní, tedy pokud jde o "frekvenci". (...) Odehrával se tedy především formou telefonickou a telepatickou, což tu zabírá většinu textu. O způsobu a míře prožívání mužského protějšku nemáme dost informací a můžeme jen předpokládat, že se mu vypravěčka asi vážně líbila a bylo mu s ní příjemně, ovšem zároveň mu to přinášelo jisté svízele. Pokud jde o city vypravěčky, pak lze věřit, že to s nimi skutečně a upřímně zamávalo. Aby také ne.

Autor: Irena Obermannová

www.kosmas.cz

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Máte-li zájem zde přidat nějaký další související odkaz, kontaktujte nás prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdílet
TOPlist