Moudrost dnešního dne:

Žárlivost se rodí s láskou, ale ne vždy s ní umírá.

...

Právě přítomno: 595 hostů a jeden člen

Kreslení a jeho vliv na psychiku

.

Kreslení je pro každého z nás přirozená činnost a tak jsme to také cítili jako děti. Bohužel v dospělosti na to mnozí zapomněli a uvěřili, že kreslit neumí. Jak fascinující je podnikat cesty do nitra nás samých, kde se ukrývají neuvěřitelné schopnosti. Jedna z nich je i schopnost hezky kreslit. Během dvoudenních kurzů Kreslení pravou mozkovou hemisférou má každý účastník možnost se přesvědčit, že schopnost hezky kreslit v sobě opravdu má. Jen jí nedokázal využívat. Jen jí nedokázal využívat.

Lidé si domů odnášejí obrázek ve formátu A4, který je téměř na profesionální úrovni. Jak je to možné?

V běžném životě všichni používáme více logickou část mozku a tak jsme zvyklí kreslit podle logických představ a ne podle toho, co opravdu vidíme. Pravá hemisféra je ta, která obsahuje kreativitu a umělecké schopnosti. Tu využíváme mnohem méně. Za pomocí praktických cvičení se lidé v kurzech učí zapojovat více kreativní část mozku, která nám umožňuje tvořit. A výsledky jsou opravdu překvapivé. Na kurzy přicházejí lidé všech věkových kategorií a nakreslit za dva dny portrét dokáží i děti.

Krásné obrázky ale nejsou to jediné, co si může člověk z takového kurzu odnést. Kdykoli se člověk do kreslení ponoří, přestane vnímat čas, zklidní své myšlenky i tělo a začne si více uvědomovat sám sebe. Výtvarný projev vám pomůže k vyjádření vlastních pocitů, postojů ke světu a sobě samému. Každý totiž vkládá do díla své pocity, emoce, radosti i bolesti. Pro člověka je velmi příjemné a pro jeho psychiku přínosné, když může takovýmto způsobem uvolnit ze sebe to, co ukrývá jeho duše.

Každá chvíle strávená s tužkou, uhlem či pastelkou v ruce pomáhá člověku v sebepoznávání, dodává mu sebevědomí, přináší relaxaci a utvrzuje ho o vlastní schopnosti tvořit.

Naučit se něco nového znamená, poznat více sami sebe.

 

Auto článku: Klára Paroubková

Zdroj: www.hochmalova.cz

 

Sdílet
TOPlist