Moudrost dnešního dne:

Hloupost je něco neochvějného. Všechno, co na ni zaútočí, na ní i ztroskotá

...

Právě přítomno: 293 hostů a žádný člen

Víte co je to Zentangle?

.

zentangleMožná tuto uměleckou metodu kreslení praktikujete a ani o tom nevíte. Porada nebo vyučovací hodina je moc dlouhá, nudná a máte co dělat, abyste neusnuli. Nevědomky vezmete do ruky pero a začnete si zdobit okraje poznámkových bloků různými ornamenty a klikiháky.

Čím delší je porada tím propracovanější je kresba ve vašem bloku. Jeden by ani neřekl, že jste začali od jediného malého lístečku, nebo kapky rosy.

Naučte se kreslit pravou hemisférou

.

portretPřevážná většina lidí u nás umí číst a psát, s matematikou už bývá problém větší, ale u umění kreslit uvízlo 90% lidí na úrovni desetiletých dětí a dál se už nerozvíjejí. Ani já jsem nebyla výjimkou. Na základní škole jsem celkově nijak zvlášť neexcelovala a matematika pro mě byla naprosto nepochopitelná. Pak jsem nastoupila na průmyslovku a dostali jsme profesorku, která mě matematiku naučila milovat.

Z výtvarné výchovy jsem dostávala na vysvědčení dvojku jen za snahu a taky proto, že trojky se u nás moc nerozdávaly.

Šití tašek, kabelek a doplňků – krok za krokem

.

Šití tašek

Návody od české autorky na šití překrásných a praktických tašek, kabelek a doplňků.

Představte si ten pocit, když se vás někdo zeptá, odkud máte tu novou báječnou kabelku, a vy bez mrknutí oka odpovíte: „To je moje práce.“ No nebylo by to naprosto úžasné?! S knihou od zkušené tvůrkyně tašek a taštiček Taťany Žejdlové, která již řadu let sklízí úspěchy na Fler.cz, si můžete jednoduše svůj malý sen splnit.

Nejprve si vyzkoušíme jednoduchý, leč nápaditý, obal na mobil či na brýle, pak zkusíme první tašku nebo baťůžek a ani se nenadějeme a šijeme svoji první propracovanou kabelku.

Scrapbooking – papír s příběhem

.

Scrapbooking Dejte svým fotografiím a celému svému životu kreativní řád!

V dnešní době fotíme při každé příležitosti. Fotku jednou vystavíme někde v online galerii a tím její příběh končí. Proč by nám ale nemohla dělat radost napořád!? Díky metodě zvané scrapbooking jí vdechneme nový život, budeme ji mít neustále po ruce a můžeme se k ní kdykoli vracet a vzpomínat na neopakovatelné zážitky. Kolektiv autorek vás ve své knize seznámí nejen s metodou scrapbookingu,

Naučte se kreslit a malovat květiny barevnými pastelkami

.

Objevte kouzlo kreslení a malování toho nejkrásnějšího námětu – květin.

Kdo by neměl rád květiny? Přináší nám radost, potěšení a svojí dokonalostí a rozmanitostí jsou pravou pastvou pro oko. Všichni, kdo rádi tvoří, ocení jejich pestrobarevnost a schopnost dotvářet okolní prostředí. Jsou tak báječné, že mohou být nejen důležitou součástí dokonalé kompozice, ale také dokážou fungovat jak samostatný motiv našich děl.

Umělkyně a lektorka výtvarných kurzů Trudi Friend vytvořila překrásnou knihu, jež

Paracord – Uzlové variace

.

paracordTřicet pět originálních technik vytváření vazeb z paracordu v jediné knize!

Šňůry paracord původně sloužily k výrobě padákových lan za druhé světové války. Nyní se začínají těšit velké oblibě i mezi obyčejnými civilisty, a to především zásluhou J. D. Lenzena, tvůrce více než 200 instruktážních videí Tying It All Together na YouTube. „JD“ vám v knize Paracord – Uzlové variace odhalí výsledky svých mnohaletých pokusů a zkoumání v oblasti uzlování. Ze známých uzlů vytváří jedinečné nové vazby, z obyčejných pletenců překrásné ozdobné kousky.

TOPlist